Autor Wątek: tylnie pierścienie abs gdzie kupić albo dorobić  (Przeczytany 12138 razy)

eMWuGSM

  • Gość
Odp: tylnie pierścienie abs gdzie kupić albo dorobić
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 10, 2013, 23:31:13 pm »
Jak ktos mi powie jak ją zdjąć z półosi (mam sprawne na aucie) mam dostęp do lasera i do cięcia wodnego oraz skrawarki cnc elementy do 500x500x500mm coś mógłbym wykombinować.

Mackowy

  • Gość
koronka ABS
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 11, 2013, 09:39:19 am »
Koledzy miałem problem z moją koronką gdyż popekała i jak wiadomo od razu ABS lampka itp itd Na szczescie koronki nie zgubiłem. Była popękana w 4 miejscach, w jendym całkowicie. Po długich poszukiwaniach zdecydowałem  się na próbe spawania. Wynik w 200% pozytywny (spawanie TIG). Również znalazłem rozwiązanie na zrobienie nowej koronki. Jeżeli jest ktoś zainteresowany możemy spróbować. U siebie moją pospawałem ale już byłem zdecydowany na zrobienie nowej tylko, że samochód miałem rozebrany. Jestem ciekaw ile osób jest zainteresowanym zakupieniem nowej koronki oczywiście samoróbki.

Dzery

  • Gość
Odp: koronka ABS
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 11, 2013, 09:49:23 am »
zasadnicze pytanie jaki byłby koszt koronki, temat ciekawy do przemyślenia :-za

Mackowy

  • Gość
Odp: koronka ABS
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 11, 2013, 09:55:19 am »
Orientacyjny koszt to ok. 70zł Przy wiekszym zainteresowaniu zapewne mniejszy. Dokładnie określe jak bede wiedział mniej wiecej ile osob jest zainteresowanych.

plawsiuk

  • Gość
Odp: tylnie pierścienie abs gdzie kupić albo dorobić
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 11, 2013, 21:49:27 pm »
witam gdzie można kupić albo dorobić pierścienie abs tylni do x-type 3.0 AWD w polskich serwisiach nie występują mają tulko całe przeguby 1050zł za sztukę w angli na forum znalazłem i występują same ale nie wiem gdzie szukać aby zamówić moje przerdzewiały i świeci mi abs a do tego nie działa pempomat

Witaj, jakiś czas temu też tego szukałem (mój wątek: http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,22362.msg188564.html#msg188564), skończyło się tak że kupiłem używane półosie... na szczęście miałem możliwość obejrzeć je przed zakupem... Samej "koronki" nie udało mi się dostać, szukałem części o kodzie 0900362 METZGER.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 11, 2013, 22:16:14 pm wysłana przez plawsiuk »

Brymek

  • Gość
Odp: tylnie pierścienie abs gdzie kupić albo dorobić
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 25, 2013, 16:27:15 pm »
ABS mi glupieje przy kazdym hamowaniu,masaz stopy ,zaden komunikat nie wyskakuje ale po jezdzie dlonia sprawdzilem jak nagrzane sa felgi i wyniklo ze prawy tyl jest goracy czyli hamulec lekko trzyma..  :- pojecia

Brymek

  • Gość
Odp: tylnie pierścienie abs gdzie kupić albo dorobić
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 02, 2013, 15:12:51 pm »
pojawila sie kontrolka abs,blad C1145, wymienilem czujnik kola prawego przod  ale wciaz pojawia sie ten blad i kontrolka nie gasnie, nadal brak abs ,tempomatu i kontroli trakcji.. :-trudno gdzie szukac przyczyny?

Offline Vovapl

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: tylnie pierścienie abs gdzie kupić albo dorobić
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 28, 2014, 07:28:01 am »
Odgrzewam... Mackowy ruszyło się coś wtedy z tym dorabianiem pierścieni czy zbrakło chętnych ?????? Wczoraj abs zaczął mi świrować, wywalilło kontrolke abs i dsc system fault, po podpięciu pod kompa wyszło że pierścień abs prawy tył. Na podnośniku widać jak wisi na półosi i jest pęknięthy :-cry Auto u mechanika a ja muszę coś kupić  :- pojecia


roberto_tm

  • Gość
Odp: tylnie pierścienie abs gdzie kupić albo dorobić
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 21, 2014, 00:29:19 am »
potrzebujesz jeszcze pierścienie? jeśli tam pisz na pw Mam nowe 50zł/szt

Kayyko

  • Gość
Odp: tylnie pierścienie abs gdzie kupić albo dorobić
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 23, 2014, 13:01:52 pm »
ja wczoraj u siebie zdiagnozowałem to samo, całkowity brak koronki, po poszukiwaniach dostałem info, że koronka jest zintegrowana z przegubem/półosią i nie można dokupić samej koronki. Podobno zdjęcie z używanej i założenie nowej skończy się zniszczeniem tej używanej. Tak jest w Xach do 3 roku, od 4go podobno w takich przypadkach kończy się wymianą piasty.
Czy ktoś już wymieniał samą koronkę w Xie z AWD do 03' roku?

Jeśli się da to wymienić to chętnie kupię koronkę.

W ASO Jaga nowy przegub zewnętrzny do 1200zł, a zamiennik na zamówienie do 600zł.

Z tego co patrze na zdjęcia z aukcji na allegro to wyglądem koronka absu w Xach z przed 4 roku przypomina tę w Skach. Czy ktoś się orientuje czy da rade z części od Ski coś z tym podziałać?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 23, 2014, 13:21:07 pm wysłana przez Kayyko »

roberto_tm

  • Gość
Odp: tylnie pierścienie abs gdzie kupić albo dorobić
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 23, 2014, 19:50:09 pm »
Da radę wymienić samą koronkę. Trzeba wyjąć przegób z piasty oczyścić dobrze z rdzy i po zagrzaniu koronka wchodzi bez problemu na przegób. Sam niedawno przerabialem u siebie ten temat:) Koronka oczywiście nowa bo starej nie da się łatwo zdjąć...

Kayyko

  • Gość
Odp: tylnie pierścienie abs gdzie kupić albo dorobić
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 23, 2014, 21:06:38 pm »
Da radę wymienić samą koronkę. Trzeba wyjąć przegób z piasty oczyścić dobrze z rdzy i po zagrzaniu koronka wchodzi bez problemu na przegób. Sam niedawno przerabialem u siebie ten temat:) Koronka oczywiście nowa bo starej nie da się łatwo zdjąć...
a jakiego masz Xa?

roberto_tm

  • Gość
Odp: tylnie pierścienie abs gdzie kupić albo dorobić
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 23, 2014, 21:26:07 pm »
3.0 2001r.

Offline mr-dexter

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 75
Odp: tylnie pierścienie abs gdzie kupić albo dorobić
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 05, 2014, 02:15:37 am »
Witam,
Sorry że odgrzewam kotleta, ale i mnie dopadł ten ból... Od jakiegoś czasu świeci mi komunikat DSC SYSTEM FAULT.
Byłem u mechanika, najpierw komp pokazał padnięty czujnik ABS, więc go wymienili. Jadę ucieszony że mi nic nie świeci na desce,  ujechałem 150m i bach! znowu to samo...
Wkurzony wróciłem na warsztat, a tu kolejny błąd się pojawił właśnie z tą koronką nieszczęsną.... Zdiagnozowali i mówią że prawdopodobnie do wymiany jest piasta, z którą zintegrowana jest ta własnie koronka... I taka oto piasta kosztuje 500 zł..
W środę jestem umówiony, na wymianę..
Czytam i patrze, że niby przed  2004 rokiem prod koronka znajdowała się gdzie indziej, gdzieś na przegubie/ półosi? ... Moje pytanie: Czy faktycznie tak jest?
Sorry za mój laicyzm, ale mechanikiem niestety,  a może i stety nie jestem...
Dodam, że mam X-a z 2001 roku silnik 3.0

Z góry dzięki za odpowiedź
X-type 3.0 AWD '01