Autor Wątek: rozładowany akumulator...?  (Przeczytany 4015 razy)

zp_west

  • Gość
rozładowany akumulator...?
« dnia: Lipiec 01, 2012, 11:49:37 am »
 :-help
Witam wszystkich uczestników :-clap
Mam pytanko ... mianowicie jestem od niedawna szczęśliwym właścicielem s-type 4.2 (298km), zastanawia mnie jeden istotny problem:
- pracuje w delegacji i gdy wracam po około 5 dniach do domu mój kotek nie chce odpalić, akumulator jest rozładowany do zera, poprzedni właściciel mówił, że nie było z tym problemów bo autko było codziennie urzytkowane

z tego co zacząłem zauważyć co 40-50min zapalaja się dosłownie na chwilke i gasną światła mijania - może to powoduje wyładowania akumulatora do zera, jeśli tak to czy można ten niepotrzebny "bajer" wyłączyć...?

- na wskutek czego zakodowało mi się również radio, jak mogę zdobyć potrzebny kod do radia...?

dziękuje za wszelkie cenne informacje :-thank

Offline Artek123

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 820
  • ....był S-Type 3.0 V6... ....jest XJ6 seria III...
Odp: rozładowany akumulator...?
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 01, 2012, 12:11:12 pm »
Kolego zp_west co do kodu do radia to informacje w linku poniżej powinny Ci pomóc:

http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,15632.0.html
Jeep Cherokee
BMW 3 GT
Jaguar XJ6 seria III

m10

  • Gość
Odp: rozładowany akumulator...?
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 01, 2012, 17:19:00 pm »
Co do akumulatora to przestudiuj ten wątek:

http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,18242.0.html

678919

  • Gość
Odp: rozładowany akumulator...?
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 02, 2012, 21:09:13 pm »
Sprawdź "Front Control Module" u mnie było identycznie i okazało się że ten moduł przepuszcza, na wyłączonym silniku. A dodatkowo alternator nie ładował tak jak powinien, wiec tez musiałem wymienić.

swanyadi

  • Gość
Odp: rozładowany akumulator...?
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 18, 2012, 20:43:31 pm »
Witam ,miałem bardzo podobnie ale rozładowyernatorwał mi się znacznie szybciej. Powodem był alternator.

Godzio

  • Gość
Odp: rozładowany akumulator...?
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 19, 2012, 17:57:17 pm »
Witam,

Powiedzccie mi kochani gdzie znajduje się ten "Front Control Module" bo mam identyczny problem w mojej S-ce  :(