Autor Wątek: Wysokie ciśnienie paliwa  (Przeczytany 6147 razy)

Pirat

  • Gość
Wysokie ciśnienie paliwa
« dnia: Czerwiec 14, 2012, 16:49:06 pm »
Pewnie już ktoś tak miał,mechanior twierdzi że to typowe.Potrzeba mi wymienic czujnik ciśnienia paliwa na pompie.Zadzwoniłem do serwisu,ale gościu nie wiedział o czym ja do niego mówię.Jak ktoś już wymieniał takie ustrojstwo to będę wdzięczny za rady typu nr części itp

Olmert

  • Gość
Odp: Wysokie ciśnienie paliwa
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 15, 2012, 20:23:07 pm »
Hey
A czemu musisz wymienić ten czujnik? Co się dzieje? Bo ja mam X-type i jest problem z tankowaniem - o automatycznym tankowaniu mogę zapomnieć, a do tego przy prędkościach powyżej 120 km/h traci moc i nie chce przyśpieszać - wtedy włączają się dwie kontrolki m.in pomarańczowa od silnika. Żadne badanie i sprawdzanie nie wykazało błędów czy awarji czegokolwiek. O co w tym wszystkim może chodzić?

Pozdrawiam
Paweł

red jaguar

  • Gość
Odp: Wysokie ciśnienie paliwa
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 15, 2012, 20:39:19 pm »
Jeśli pali Ci się ta kontrolka to masz kody do odczytania. Podłącz samochód pod komputer, czyli OBDII i się dowiesz.

Olmert

  • Gość
Odp: Wysokie ciśnienie paliwa
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 15, 2012, 20:40:38 pm »
Był podłączony i nic nie wyszło i to jest ten problem.

benjamin

  • Gość
Odp: Wysokie ciśnienie paliwa
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 16, 2012, 11:06:11 am »
jaki silnik? benzyna czy diesel?

Olmert

  • Gość
Odp: Wysokie ciśnienie paliwa
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 16, 2012, 11:52:37 am »
benzyna 2,5 l z 2002 roku.

Pirat

  • Gość
Odp: Wysokie ciśnienie paliwa
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 16, 2012, 16:11:39 pm »
Ja mam 2.0 diesel.Objaw mam taki że jak wstawię mu ostro w gaz to gaśnie,ostatnio jechałem ok 140km/h i gdy depnełem mu ostro żeby wyprzedzić on najzwyczajniej sobie zgasł :o.Poza tym spalanko 10L na setkę.Pojechałem na warsztat na kompa i wyszedł błąd pompy,no to gościu pojeździł ze mną na podłączonym kompie i stwierdził że przy mocnym przyspieszaniu jest za wysokie ciśnienie paliwa.Wychodzi na to że jest czujnik do wymiany i tu prośba do Was gdzie on dokładnie się znajduje i jak się fachowo nazywa  :-K

benjamin

  • Gość
Odp: Wysokie ciśnienie paliwa
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 17, 2012, 09:34:50 am »
może to być regulator ciśnienia - znajduję się na pompię wysokiego ciśnienia (wymiana dla sprawnego mechanika mało kłopotliwa)
lub przekłamuje czujnik ciśnienia który jest na listwie ( z tego co się orientuję to w tym przypadku potrzebna bedzie wymiana całej listwy)
na początek wymień filtr paliwa jeśli jeszcze tego nie robiłeś

benjamin

  • Gość
Odp: Wysokie ciśnienie paliwa
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 17, 2012, 09:41:52 am »
kolego Olmetr
pewnie masz problem  z EVAP  jest to układ kontroli parowania (system redukujący parowanie paliwa w układzie zasilania) sprawdź szczelność przewodów i skontroluj taką plastykową puszczę przy zbiorniku w niej znajduję się filtr odpowiadający za odprowadzanie opar ale przede wszystkim zczytaj błędy, jeśli zapaliła się pomarańczowa lampka symbol silnika to muszą być błedy, jęśli ich nie ma a posiadasz instalację gazową to zapewnę "dzięki gazownikowi" nie zczytasz błedów w takim przypadku wyślij mi pw

Olmert

  • Gość
Odp: Wysokie ciśnienie paliwa
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 17, 2012, 15:11:30 pm »
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Sprawdzę to. Co do samego samochodu to nie ma w nim instalacji gazowej.

Pirat

  • Gość
Odp: Wysokie ciśnienie paliwa
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 22, 2012, 07:50:51 am »
Dziękować za pomoc  :-thank
A może ktoś zna numer tego regulatora ciśnienia,bo byłem w paru sklepach i reakcja sprzedawców była jedna  :o

benjamin

  • Gość
Odp: Wysokie ciśnienie paliwa
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 22, 2012, 08:19:39 am »
sprawdź jakie masz numery u siebie ale powinno to wygladac mniej więcej tak:
http://motoallegro.pl/czujnik-cisnienia-paliwa-ford-mondeo-mk3-2-0-tdci-i2382735440.html
http://motoallegro.pl/regulator-cisnienia-zawor-pompy-delphi-ford-i2417497181.html

może być tez to ten czujnik (z listwy):
http://motoallegro.pl/czujnik-cisnienia-paliwa-ford-mondeo-mk3-tdci-i2247320390.html

podjedź do zakładu zajmującego się naprawami diesli niech porządnie zdiagnozują, przecież to to samo co w fordzie....

Pirat

  • Gość
Odp: Wysokie ciśnienie paliwa
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 22, 2012, 09:26:43 am »
Spisałem te numery,ale w sklepach nic im to nie mówi.Wszystkim wychodzi "częsci nie odnaleziono" ??????

Pirat

  • Gość
Odp: Wysokie ciśnienie paliwa
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 25, 2012, 08:06:28 am »
Znalazłem regulator ciśnienia paliwa,ale przy okazji pytałem tu i tam i przy moich objawach okazuje się że to może być wina wtrysków lejących,co Wy na to? :-help