Autor Wątek: X-Type 3.0 AWD benzyna i LPG sekwencyjny. (przymierzam się)  (Przeczytany 16158 razy)

JackK

  • Gość
X-Type 3.0 AWD benzyna i LPG sekwencyjny. (przymierzam się)
« dnia: Styczeń 15, 2012, 11:16:43 am »
Witajcie :)
Jestem tutaj nowy, więc ten wątek będzie też moim przywitaniem.
Chciałbym poznać opinie użytkowników Jaguara X-Type 3.0 AWD. Ile spala (domyślam się, że ponad 10ltr)? Tylko to wysokie spalanie mnie hamuje przed szybkim zakupem Jaguara. Czy LPG dobrze się spisuje w tym aucie? Nie zmniejsza zbytnio osiągów?
Czy w samochodzie jest cicho? Jak oceniacie komfort jazdy?
Bardzo spodobał mi się model X-Type. Kociak, którego chcę posiąść ma automatyczną skrzynię (pochodzi z Włoch), a ja jeszcze nie jeździłem na automacie. Możecie przedstawić mi zasady jazdy samochodem z taką skrzynią?
Będę wdzięczny na wszelkie pomocne informacje. To będzie mój pierwszy, własny samochód :)

Pozdrawiam!
Jacek

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.282
Odp: X-Type 3.0 AWD benzyna i LPG sekwencyjny. (przymierzam się)
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 15, 2012, 11:46:07 am »

Na górze strony jest taki przycisk . Na pewno znajdziesz na wszystkie pytania odpowiedź.

Przykładowe 2 linki.
http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,13215.0.html
http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,16304.0.html

Jest XE MY20, XJ6 1995
Był X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

BlackV6

  • Gość
Odp: X-Type 3.0 AWD benzyna i LPG sekwencyjny. (przymierzam się)
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 15, 2012, 11:57:52 am »
to chyba najpopularniejszy temat na naszym forum ehh

ktr

  • Gość
Odp: X-Type 3.0 AWD benzyna i LPG sekwencyjny. (przymierzam się)
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 02, 2012, 12:56:43 pm »
Zagazować można, sam mam gaz, ale konieczne jest zrobienie od razu mechanicznego powrotu paliwa do baku - powrót ma działać gdy auto jedzie na gazie, a nie działać gdy jedzie na benzynie. Musi się to automatycznie włączać/wyłączać. Bez takiego powrotu paliwa będą duże problemy, sam przećwiczyłem i wiem. Żaden emulator ciśnienia paliwa nie pomoże, a próba nakłonienia Cię na emulator OBD powinno włączyć lampkę alarmową. Zadnego emulatora, tylko powrót paliwa.

BlackV6

  • Gość
Odp: X-Type 3.0 AWD benzyna i LPG sekwencyjny. (przymierzam się)
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 03, 2012, 15:31:48 pm »
może jakiejś info przyklejone odnośnie gazu by sie przydało

Offline filar12

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 887
  • http://lpg-lodz.pl/
Odp: X-Type 3.0 AWD benzyna i LPG sekwencyjny. (przymierzam się)
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 05, 2012, 01:12:16 am »
Napewno 10ltr LPG starczy  :-nuts.
jak kotś na dzień dobry liczy na 10l LPG to koszty jaga czy to x-a czy s-ki zjedzą go.
http://lpg-lodz.pl/

KIEDYŚ był S-type 1999r 3.0 V6 "sreberko" napędzane LPG ;-) następnie X350 4.2l +LPG oczywiście ;-), S-type 2002r Fl 3.0L LPG, X350 3.0L LPG ;-),teraźniejszość X358LWB 4,2 LPG.

Shakur

  • Gość
Odp: X-Type 3.0 AWD benzyna i LPG sekwencyjny. (przymierzam się)
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 06, 2012, 07:15:14 am »
dopiero co kupiłem x typa 3.0 awd automat wcześniej jeździłem a4 2.8 manual ośka kocur odejścia to nie ma !!!spalanie też jest znacznie wyższe jak na razie nie zszedłem po niżej 17litrów lpg jazda 70%miasto 30 trasa.ALEEEEEE komfort jazdy bez porównania lepszy !!!!!! ogólnie jak na razie jestem zadowolony mimo tych 17 litrów :-super 

Turbine84

  • Gość
Odp: X-Type 3.0 AWD benzyna i LPG sekwencyjny. (przymierzam się)
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 08, 2012, 10:33:46 am »
Ja mam kota 3.0 w manualu - objeżdżam 100 km na jakis 12-13 litrach (większość miasto ale bez zbędnych szaleństw).
Musisz liczyć ze jak będziesz go deptał to i wartości rzędu 18 litrów są spokojnie do osiągnięcia.
 
A propos przelewu mechanicznego o którym wspomniał KTR -  ta uwaga tyczy się tylko samochodów sprowadzonych ze Stanów - ja mam "europejczyka" i nie było problemow z zagazowaniem, aczkolwiek polecam forum-lpg żeby zlecić to komuś kto ma doświadczenie w "nietypowych" samochodach.

Co do osiągów: nie wiem w którym momencie auto sie przełącza z benzyny na gaz wiec ja nie widzę różnicy ale może to tez wynikać z tego ze ogólnie łagodnie traktuje kociaka.

Czy w samochodzie jest cicho? Do 3,5 tys - tak, potem potrafi fajnie mruknąć :)

Komfort: zalezy co kto lubi ale dla mnie bomba  :-tylko

Na temat automatu mogę tylko powiedzieć tyle ze lewa nogę możesz wysłać na urlop :) Ale nie mam doswiadczenia z automatami w X.

Pozdrawiam