Autor Wątek: Kontrolka paliwa stan paliwa  (Przeczytany 18192 razy)

hermann

  • Gość
Kontrolka paliwa stan paliwa
« dnia: Maj 20, 2012, 11:19:17 am »
Witam serdecznie wszystkich miłośników Kotków  :-tylko

Zdecydowałem się napisac taki post
Mam pytanie odnośnie kontrolki stanu paliwa, czy jaguar s type ma wogóle taka kontrolkę? Tak mi się zdaje ze tak ale nie jestem pewien.
Poniżej daje scan jaka mam deskę rozdzielcza w Jagu, i zaznaczyłem czerwonym kółeczkiem kontrolke która mi się
wydaje że jest kontrolka niskiego stanu paliwa/rezerwa.
I mam pytanie czy to ta kontrolka?
Pytam ponieważ od niedawna mam kotka.
Kwestia numer dwa ale zdaje się  powiązana to na wyświetlaczu komputera jest taki komunikat:
"KRAFTSTOFF STAND NIEDRIG" co mozna przetłumaczyć  za pomoca słownika "Niski poziom paliwa"
i tu mam  pytanie to jak jest niski stan paliwa to kotek swieci kontrolke i komputer wyświetla taki komunikat?
zgadza się ?
Może ktoś z doświadczonych posiadaczy Kotków mi tu napisze odpowiedź.

Tak się zastanawiałem nad tym ponieważ wybieram się na diagnostyke Kotem ponieważ coś mi "szarpie przy przyśpieszaniu" czytałem o tym szarpaniu wiele watków na forum
i główne przy6czyny to moga być
cewka,
świeca,
 czujnik fazy rozrządu,
lewe powietrze pod kolektorem,
pompa paliwa małe ciśnienie, i w zwiążku z tym ostatnim (pompa paliwa małe ciśnienie,) tak się zastanawiam czy ten komunikat to chodzi o niski stan paliwa czy może o niskie ciśnienie paliwa.


jaguar licznik.JPG

http://zapodaj.net/243bbcbea5972.jpg.html
« Ostatnia zmiana: Maj 20, 2012, 11:27:53 am wysłana przez hermann »

Offline Artek123

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 821
  • ....był S-Type 3.0 V6... ....jest XJ6 seria III...
Odp: Kontrolka paliwa stan paliwa
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 20, 2012, 14:27:44 pm »
Kolego herman temat odnośnie kontrolki paliwa był już z tego co pamiętam poruszany na forum (użyj wyszukiwarki).
Tak zgadza się kontrolka zaznaczona przez Ciebie zapala się razem z komunikatem o niskim poziomie paliwa.

Ewentualnie odnośnie komunikatów wyświetlanych na desce może pomoże Ci ten wątek:
http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,17363.0.html

pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Maj 20, 2012, 14:32:10 pm wysłana przez Artek123 »
Jeep Cherokee
BMW 3 GT
Jaguar XJ6 seria III

hermann

  • Gość
Odp: Kontrolka paliwa stan paliwa
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 09, 2012, 14:17:17 pm »
Witam!
Dziękuje za odpowiedź i rozwianie wszystkich moich watpliwości, a także za podanie przydatnego linku.
Pozdrawiam  :-tylko
p.s. szukałem na forum informacji ale nie znalazłem widac źle się za to zabrałem.
Jeszcz raz dziekuje i pozdrawiam. :-A