Autor Wątek: (3.0 manual) DYFER - głuche stuknięcie przy ruszaniu  (Przeczytany 3777 razy)

Intruz

  • Gość
(3.0 manual) DYFER - głuche stuknięcie przy ruszaniu
« dnia: Czerwiec 01, 2012, 08:59:44 am »
Cześć,
Od pewnego czasu zaobserwowałem w aucie głuche ( stłumione) uderzenie w momencie włączania 1.biegu i czasem przy ruszaniu. Ktoś walczył z tym problemem? Gdzies obiło mi się o uszy, że podobno jest jakies serwisowe rozwiązanie tego problemu poprzez zainstalowanie jakichś podkładek przy dyfrze. Wie ktoś co to za podkładki i gdzie się je montuje? Poza tym zdziera mi wewnętrzne brzegi opon z tyłu, ale wydaje mi się , że to raczej nie ma związku....

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: (3.0 manual) DYFER - głuche stuknięcie przy ruszaniu
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 01, 2012, 12:21:19 pm »
Ostatnio zaobserwowałem ten sam problem w swoim 3.0 manual. Jutro wymieniam dyfer bo mam taki na stanie, dam znać jaki jest efekt. Co do opon to po prostu trzeba ustawić geometrię. 

Oktawian80

  • Gość
Odp: (3.0 manual) DYFER - głuche stuknięcie przy ruszaniu
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 01, 2012, 12:32:07 pm »
Trzeba sprawdzić przegub gumowy wału i poduszki mostu.

m10

  • Gość
Odp: (3.0 manual) DYFER - głuche stuknięcie przy ruszaniu
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 01, 2012, 15:04:36 pm »
Ja mam taki problem w Omedze, lecz nie jest to systematyczne a tylko czasami tak się dzieje. Póki co nie przejmuje się tym i jeżdze dalej.

Offline Michał123

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 51
Odp: (3.0 manual) DYFER - głuche stuknięcie przy ruszaniu
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 03, 2012, 00:31:54 am »
Mam tak samo,pewnie most do wymiany(sprawdzałem i wiekszych luzów nie widziałem w życiu ),tylko czy kupic uzywany czy regenerować? hmmm
X-TYPEK

moryc25

  • Gość
Odp: (3.0 manual) DYFER - głuche stuknięcie przy ruszaniu
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 04, 2012, 10:04:44 am »
Najlepiej jest regenerować - tylko wtedy wiesz co masz.

Intruz

  • Gość
Odp: (3.0 manual) DYFER - głuche stuknięcie przy ruszaniu
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 04, 2012, 12:23:52 pm »
dzięki za odpowiedzi. Nie sądzę, aby most był od razu do wymainy. Nic nie wyje, nie szarpie przy nagłym dodawaniu i odejmowaniu gazu...jest tylko to głuche tupnięcie przy wrzucaniu jedynki...zacznę od sprawdzenia przegubów...
Zastanawiałem się, czy ten odgłos może pochodzić od wyrobionego wielowpustu na kole zamachowym...

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: (3.0 manual) DYFER - głuche stuknięcie przy ruszaniu
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 05, 2012, 19:44:08 pm »
Poszedłem na łatwiznę i kazałem sobie wymienić całe tylne zawieszenie bo miałem takowe na stanie. Teraz po wbiciu biegu nie ma tego stuknięcia.

Intruz

  • Gość
Odp: (3.0 manual) DYFER - głuche stuknięcie przy ruszaniu
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 06, 2012, 13:09:59 pm »
Poszedłem na łatwiznę i kazałem sobie wymienić całe tylne zawieszenie bo miałem takowe na stanie. Teraz po wbiciu biegu nie ma tego stuknięcia.
a gdzie był luz po zdemontowaniu starych elementów . Doszedłeś co było przyczyną stuknięcia?