Autor Wątek: Skrzypienie w tylnym zawieszeniu  (Przeczytany 8733 razy)

swanyadi

  • Gość
Skrzypienie w tylnym zawieszeniu
« dnia: Czerwiec 02, 2012, 10:54:34 am »
Czasami i nie wiem od czego to zależy tylne zawieszenie skrzypi jak stara wersalka :) . Zaglądałem spoglądałem i nie wiem naprawdę co w końcu wydaje ten specyficzny odgłos. Najbardziej słuchać jak najeżdżam na garba albo jakiś krawężnik .Zastanawiam się czy nie popryskać WD? Ktoś z kolegów miał to samo?

m10

  • Gość
Odp: Skrzypienie w tylnym zawieszeniu
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 02, 2012, 11:18:02 am »
MI takie rzeczy zdarzały się zimą przy 30stopniach mrozu i przypuszczam, że to mogły być sprężyny bo na mrozie zdrętwiały lub amortyzator, ale jak u ciebie jest to cały czas to pewnie najlepiej będzie wybrać do mechanika, chociaż wcześniej można spryskać WD40 - na pewno nie zaszkodzi  ;)

swanyadi

  • Gość
Odp: Skrzypienie w tylnym zawieszeniu
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 02, 2012, 19:19:27 pm »
Hmm... ostatnio latem zdawało mi się że miałem to samo. Więc odwrotnie bo latem... ??????   Popryskam WD i zobaczymy. :-\

Griszaa

  • Gość
Odp: Skrzypienie w tylnym zawieszeniu
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 04, 2012, 11:10:04 am »
Mogą skrzypieć sprężyny. Dół sprężyn jest w gumie. Jeśli guma się skończy to wtedy mogą powstawać nieprzyjemne dźwięki dla ucha.

moryc25

  • Gość
Odp: Skrzypienie w tylnym zawieszeniu
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 04, 2012, 11:36:30 am »
A przy bujaniu autem na boki albo góra/dół coś słychać? WD40 to zły pomysł, za szybko wysycha, lepiej silikon w spreju.

Intruz

  • Gość
Odp: Skrzypienie w tylnym zawieszeniu
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 04, 2012, 12:15:34 pm »
ja mam podobnie , ale z przednim zawieszeniem i tylko na śpiących policjantach. Na zwykłej wyboistej drodze nie trzeszczy

swanyadi

  • Gość
Odp: Skrzypienie w tylnym zawieszeniu
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 04, 2012, 22:42:28 pm »
Fakt WD wysechł >:( Skrzypi jak wersalka babci ;D. Zgadzam się , to będzie na gumach ... Popryskam olejem zobaczymy ::)

Intruz

  • Gość
Odp: Skrzypienie w tylnym zawieszeniu
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 05, 2012, 12:04:27 pm »
żadnym olejem!!! Guma nie znosi oleju! Wd40 też! No chyba,że chcesz żeby szybko sparciała...

maras

  • Gość
Odp: Skrzypienie w tylnym zawieszeniu
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 05, 2012, 12:40:31 pm »
To skrzypienie to tuleje stabilizatora jeśli skrzypi z przody to przód a jeśli z tyłu to tylne. Ten problem występuje często w mercedesach. Zeby zrobić to fachowo i na długo należy wymontować tuleje gumowe stabilizatora, nasmarować je pastą do montarzu opon (tak solidnie i nie żałować pasty) poczym poskładać i problem z głowy.

swanyadi

  • Gość
Odp: Skrzypienie w tylnym zawieszeniu
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 29, 2012, 11:54:37 am »
Popsikałem K2 i po problemie ;D

Grzegorz_K

  • Gość
Odp: Skrzypienie w tylnym zawieszeniu
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 15, 2012, 14:24:27 pm »
U mnie efekt skrzypienia dotyczył dolnych tulejek amortyzatora - są to tzw tuleje pływające i amortyzatorem można za pomocą żaby obracać lekko wokół własnej osi - albo wymiana tulejki albo strzykawka z igłą, którą wstrzykniemy olej (absolutnie nie WD40) w gumowe osłony tulejek.

7gsi

  • Gość
Odp: Skrzypienie w tylnym zawieszeniu
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 16, 2012, 01:02:39 am »
podzielę się swoim skromnym doświadczeniem, bo nieco odmienne od w/w  ;D

również coś z tyłu skrzypiało na wybojach, szukałem, macałem, nasłuchiwałem, podnosiłem, sprawdzałem każdy element zawieszenia z tyłu łącznie z wałem i mocowaniem dyfra, aż nagle zweryfikowało się... mocowanie prawego tlumika końcowego  :-hehe  Po prostu zgniło na spawie wieszak / belka i wieszak pracował, halasowal aż odpadł od budy razem z tłumikiem.
I przestało skrzypieć  :-hehe

pablitto

  • Gość
Odp: Skrzypienie w tylnym zawieszeniu
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 20, 2013, 09:27:42 am »
mi w zeszłym roku skrzypiał przód,  wymieniałem łączniki stabilizatorów i gumy chyba też, to własnie było winowajcą. W tym roku skrzypi tył, wiec zobaczymy co to bedzie, ale podejrzewam, że to samo, bo dzwięk jest identyczny:-)

Pablo z typ

  • Gość
Odp: Skrzypienie w tylnym zawieszeniu
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 21, 2016, 10:23:20 am »
Witam miałem ten sam problem w swoim x type Skrzypczak jak Stara szafa okazało się ze to gumowe podkładki pod sprężynę wystarczyło posiekać benzyną trochę od czekać żeby zwierzakom i dopiero dużo silikonu w spreju no i spokój    :-A

Offline milun

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 81
  • X type sport 3.0 awd aut.
Odp: Skrzypienie w tylnym zawieszeniu
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 15, 2017, 16:14:42 pm »
Dopadlo i mego kota te skrzypienie... Cic nie stuka, od czego zaczac... Wczesniej psikalem olejem w spreyu po zawieszeniu ale to nic nie dalo... Help!