Autor Wątek: Wibracje samochodu między 2 a 3 tys. obrotów 3.0 V6 Aut  (Przeczytany 1240 razy)

Offline tomekszy

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Kocham to forum
Wibracje samochodu między 2 a 3 tys. obrotów 3.0 V6 Aut
« dnia: Lipiec 17, 2019, 10:32:47 am »
Witam wszystkich i cieszę się, że dołączyłem do klubu posiadaczy kotów :)

 :logojcpf:

Na wstępie mam pytanie, bo kupiłem Jaga w tą sobotę i parę rzeczy jest w nim do zrobienia. Zacznę może od najbardziej denerwującej, a na inne postaram się założyć osobne tematy lub poszukać w istniejących.

Problemem są wibrację całego auta przy niewielkim obciążeniu (aczkolwiek nasilają się przy np. jeżdzie pod górkę), kiedy silnik ma między 2 a 3 tys. obrotów. Poza tymi wartościami problem ustaje zupełnie. Problem nie występuje, gdy puszczam gaz, czy przy zjeździe z górki. Wibracje są naprawdę wyczuwalne, i stąd moje 2 pytania:

- czy można tak jeszcze chwilę jeździć, czy obowiązkowo nie ruszać auta aż do wizyty u mechanika? Jak na razie jeżdżę na ustawieniu skrzyni Sport, żeby kręcił go wyżej, gdzie problem nie występuje.
- co to może być? wiem, że warto na początku sprawdzić poduszki silnika, dolot (lewe powietrze może też to powodować) i wydech (jak zapchany to podobnie). Czy coś jeszcze? Ktoś miał taki problem ze swoim kotkiem?

Silnik to 3.0 V6 w automacie

Z góry dziękuję za odpowiedzi!

Offline ziutek567

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 495
  • x-type 3.0 automat
Odp: Wibracje samochodu między 2 a 3 tys. obrotów 3.0 V6 Aut
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 17, 2019, 17:10:17 pm »
Jeśli masz to na każdym biegu w tym przedziale obrotów to doszukiwał bym sie przyczyny w silniku, albo gruszce w automacie, albo jakiejś poduszce. Generalnie te auta mają problemy z wałami i półosiami, ale to dzieje sie zawsze w przedziałach prędkości a nie obrotach

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.457
Odp: Wibracje samochodu między 2 a 3 tys. obrotów 3.0 V6 Aut
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 17, 2019, 19:55:01 pm »
Stawiam na konwerter
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline peter1801

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 178
  • X-type V6 3.0 2008
Odp: Wibracje samochodu między 2 a 3 tys. obrotów 3.0 V6 Aut
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 17, 2019, 20:14:30 pm »
a ja to bym zaczął od opon - sprawdzenie czy nie krzywe i wyważenie  ;D ... bo to najtaniej ... a potem za droższe sprawy

Offline tomekszy

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Kocham to forum
Odp: Wibracje samochodu między 2 a 3 tys. obrotów 3.0 V6 Aut
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 18, 2019, 14:40:35 pm »
Dzięki za szybkie odpowiedzi, spróbuję jeszcze trochę się temu przyjrzeć, na poniedziałek jestem umówiony z mechanikiem, u którego serwisował samochód poprzedni właściciel. Konwerter to jest ta skrzynka rozdzielcza napędów, czy chodzi o sprzęgło hydrokinetyczne w automacie? I czy można z tym póki co jeździć, czy lepiej nie? ;)