Autor Wątek: Brak odmykania szyb.  (Przeczytany 2770 razy)

Offline gt500m

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 81
  • S Type 2.7 D
Brak odmykania szyb.
« dnia: Maj 19, 2012, 17:21:31 pm »
Witam szanowne grono.
Mam dylemat związany z automatycznym domykaniem szyb z pilota,czyli po opuszczeniu kociaka a pozostawieniu uchylonych czy też całkowicie opuszczonych szyb i szyber dachu autko powinno pozamykać je automatycznie podczas przytrzymania przycisku zamykania w pilocie.
Tak się jednak dzieje tylko w przypadku szyberdachu,natomiast szyby pozostają nadal otwarte.
Byłem na komputerze w serwisie i żadnych błędów kociak nie wyświetla,szyberdach zamyka się za każdym razem natomiast szybki niestety nie,może ktoś z miał podobny kłopot i wybrnął z niego,więc proszę o ewentualną wskazówkę czy radę.
Próbowałem również wkładać kluczyk do zamka i przekręcając go przytrzymywać chwilkę co powinno zadziałać podobnie jak w przypadku pilota,niestety efekt jest ten sam.
Proszę o pomoc.
Pozdrawiam.

Sebastian X

  • Gość
Odp: Brak odmykania szyb.
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 19, 2012, 17:32:42 pm »
Odłączyłeś aku ostatnio? Nie wiem jak w S-Type, ale w X-Type trzeba na nowo zaprogramować szyby po tym.

Offline gt500m

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 81
  • S Type 2.7 D
Odp: Brak odmykania szyb.
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 19, 2012, 17:36:15 pm »
Tak odłączałem akumulator ale żadnych błędów nie mam bo sprawdzałem na serwisie.
Chyba coś było na ten temat na forum,dzięki za podpowiedź,muszę to sprawdzić.

Offline filar12

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 887
  • http://lpg-lodz.pl/
Odp: Brak odmykania szyb.
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 19, 2012, 22:35:52 pm »
s-type tylko otwiera (z pilota) szyby nie zamyka domykanie działa tylko po przekręceniu i przytrzymaniu kluczyka w zamku.
http://lpg-lodz.pl/

KIEDYŚ był S-type 1999r 3.0 V6 "sreberko" napędzane LPG ;-) następnie X350 4.2l +LPG oczywiście ;-), S-type 2002r Fl 3.0L LPG, X350 3.0L LPG ;-),teraźniejszość X358LWB 4,2 LPG.

Offline gt500m

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 81
  • S Type 2.7 D
Odp: Brak odmykania szyb.
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 20, 2012, 19:48:20 pm »
Niestety nie jest to prawdą przynajmniej w przypadku moim,a mianowicie przeprowadziłem procedurę programowania szyb polecaną przez kolegę LUKO-J i wszystko działa perfect,czyli zarówno uchylony szyberdach oraz szyby po opuszczeniu autka i przytrzymaniu przycisku zamykania w pilocie,zamykają się jak było to wcześniej. Może też powinieneś sprubować przeprogramować i będzie OK?
Dzięki jeszcze raz Loko-j i pozdrawiam.

Intruz

  • Gość
Odp: Brak odmykania szyb.
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 21, 2012, 13:14:57 pm »
Niestety nie jest to prawdą przynajmniej w przypadku moim,a mianowicie przeprowadziłem procedurę programowania szyb polecaną przez kolegę LUKO-J i wszystko działa perfect,czyli zarówno uchylony szyberdach oraz szyby po opuszczeniu autka i przytrzymaniu przycisku zamykania w pilocie,zamykają się jak było to wcześniej. Może też powinieneś sprubować przeprogramować i będzie OK?
Dzięki jeszcze raz Loko-j i pozdrawiam.
a zdradzisz nam, jak się je programuje?

Offline gt500m

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 81
  • S Type 2.7 D
Odp: Brak odmykania szyb.
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 27, 2012, 18:58:35 pm »
Oczywiście po to jest nasze forum ja też tą informację uzyskałem od LUKO-J a wygląda to tak że po przekręceniu stacyjki w ON zapłon opuść troszkę szybę a następnie wciśnij klawisz w pozycję zamykania i trzymaj po zamknięciu szyby tak długo aż usłyszysz klinięcie i tak powtórz tą procedurę z każdą szybką i jest ok,przynajmniej u mnie wszystko wróciło do poprzedniego stanu. Ja odłączyłem akumulator przed upływem 10 min po wyłączeniu zapłonu i to spowodowało parę niedogodności,które powolutku wracają do normy.
Pozdrawiam i mam nadzieję że to info pomoże wszystkim zainteresowanym.

swanyadi

  • Gość
Odp: Brak odmykania szyb.
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 02, 2012, 19:25:14 pm »
To coś jak z hamulcem ręcznym . Trzeba kalibrować.