Autor Wątek: Wymiana wahaczy tylnych dolnych + tnie opony  (Przeczytany 7133 razy)

wiadereczko

  • Gość
Wymiana wahaczy tylnych dolnych + tnie opony
« dnia: Kwiecień 28, 2012, 22:53:38 pm »
Witam
Wymieniłem jakieś 2.5 miecha temu tuleje  na te z Olkusza w tylnych  dolnych  wahaczach i tnie mi tylne opony od wewnętrznej strony??

Miał ktoś taki przypadek??
czy to możne być wina źle założonych tulejek??

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: Wymiana wahaczy tylnych dolnych + tnie opony
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 28, 2012, 23:14:04 pm »
A zbieżność była robiona??
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sier¶æ ;]

wiadereczko

  • Gość
Odp: Wymiana wahaczy tylnych dolnych + tnie opony
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 28, 2012, 23:19:56 pm »
tylko przodu po wymianie końcówki drążka tył był nie ruszany.
Tyl powiedział mechanik że trzeba zrobić ale do tego trzeba jakieś specjalistyczną zbieżność nie taką zwykła jak z przodu.

Tylko że to kosztuje jakieś 80-100 funtów ( Anglia) a nowe wahacze oryginalne to koszt 70 funtów
i tak zrobię zbierznosc a będzie dalej cięło??

i tu mam dylemat zainwestować w zbieżność czy w nowe wahacze??

Czy przy wymianie na oryginał też by tak cięło?? Czy mechanik za 3 grosze mógł coś spieprzyć przy wymienie tych tuleji??

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: Wymiana wahaczy tylnych dolnych + tnie opony
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 28, 2012, 23:25:34 pm »
Yyy.. a mi jak robili zbieżność to powiedział ze samego przodu mi nie zrobi bo w tym aucie się ustawia przód i tył i to od tylu trzeba zacząć. Mimo że miałem chwile wcześniej ustawianą całość ale walnęło mi łożysko z przodu to i tak ustawiali całość. Po wymianie elementów zawieszenia ustawienie zbieżności to podstawa. Żadne specjalistyczne ustawianie.. Standardowe na dwie osie. Koszt (Kraków) komplet 100zł. Przy wymianie tulejek raczej nie ma czego spieprzyć. Po zrobieniu zbieżności przestanie Ci ciąć opony.
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sier¶æ ;]

cobi

  • Gość
Odp: Wymiana wahaczy tylnych dolnych + tnie opony
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 29, 2012, 09:48:25 am »
A czy w dieslu na przód naped też sie tył ustawia?

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: Wymiana wahaczy tylnych dolnych + tnie opony
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 29, 2012, 10:05:46 am »
Oczywiście
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sier¶æ ;]

cobi

  • Gość
Odp: Wymiana wahaczy tylnych dolnych + tnie opony
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 29, 2012, 10:37:31 am »
Kurde to musze podjechac sprawdzić bo mi wymienili cały tył ale czy zrobili to niewiem.

Offline koczis

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 285
Odp: Wymiana wahaczy tylnych dolnych + tnie opony
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 29, 2012, 22:38:48 pm »
po wymianie tulei tylnych obowiazkowa geometria przodu i tyłu. był niedawno wątek o tym. dziwne ze ci ktorzy to wymieniają nie raczą poinformować o tym klienta. to przeciez oczywiste ze trzeba zrobic grometrie skoro śruby  są mimośrodowe.

wiadereczko

  • Gość
Odp: Wymiana wahaczy tylnych dolnych + tnie opony
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 01, 2012, 12:11:34 pm »
no właśnie nie poinformowano mnie o tym i teraz mam do wymiany 2 opony tylne a zbieżność i tak muszę zrobić.   Niektórym mechanikom (pseudo) powinni ucinać ....

To chyba jak z księżmi muszą mieć powołanie a nie tylko odpierdolić robotę i do domu.

Oddałem dziś na serwis i  zbieżność tyłu mego kota a wczoraj czyściłem skórę niech tylko znajdę cień smaru lub oleju na niej  :-off :-X

lexxus

  • Gość
Odp: Wymiana wahaczy tylnych dolnych + tnie opony
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 09, 2012, 16:28:14 pm »
Koledzy , jestem po wymianie tulei z Olkusza przód i tył , czy ktoś może zna parametry ustawienia geometrii w 2,0d ??

P.S.
Czytałem w tym wątku że mieli robić tuleje tylnych amortyzatorów w Olkuszu czy ktoś wie czy już robią??

dziamek

  • Gość
Odp: Wymiana wahaczy tylnych dolnych + tnie opony
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 09, 2012, 16:51:32 pm »
Ostatnio również byłem zmuszony do naprawy tylnego zawieszenia i oczywiście mechanik poinformował, że trzeba zrobić także zbieżność. Koszt samej zbieżności w Krakowie to kwota 100zł, także nie ma co na tym oszczędzać. A letnie tylne opony które miałem nadają się już tylko do wyrzucenia, bo były kompletnie zdarte od wewnętrznej strony. Mam nadzieję, że po tych zabiegach, na wiosnę nie będzie już nic niepokojącego na zimowych kółkach :)

lexxus

  • Gość
Odp: Wymiana wahaczy tylnych dolnych + tnie opony
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 10, 2012, 00:36:49 am »
dziamek , bardzo się cieszę i na pewno wezmę sobie Twoja radę do serca , tymczasem ponawiam pytanie , czy zna ktoś parametry ustawienia geometrii w x-type 2,0 d ??
Pytałem w serwisie ale stwierdzili że nie znają bo ustawiają na "komputer" ...tzn kręcą tak długo aż wyświetli się "OK"...

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: Wymiana wahaczy tylnych dolnych + tnie opony
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 10, 2012, 09:06:47 am »
W załączniku wstawiłem swój wydruk ze zbieżności. Tam są podane wartości z tego co widzę.
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sier¶æ ;]

lexxus

  • Gość
Odp: Wymiana wahaczy tylnych dolnych + tnie opony
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 10, 2012, 11:58:29 am »
Serdeczne dzięki!

Połączono

Wróciłem własnie z ustawienia geometrii ... ustawiane na "maszynę" która pyta tylko o model i rok produkcji , wersja silnikowa - nie interesuje , a mechanik z tyłu znalazł tylko dwie śruby do ustawienia kąta nachylenia kół - do regulacji zbieżności już nie znalazł....  czy ktoś wie jak się ustawia geometrię tyłu w dieslu?? I czy to możliwe że bez względu na napęd czy na przód czy 4x4 są te same parametry ??

Połączono

Sorry że tak wypisuje post pod postem ale uz nie mogę go edytować , ostatecznie pojechałem na ustawienie geometrii doSerwisu Jaguara  JLR GDAŃSK za cenę 240pln brutto ustawili tył i przód idealnie, dowiedziałem się też że nawet w ramach tej samej wersji silnikowej w zależności od wersji wyposażenia (sport lub komfort) są różne ustawienia geometrii.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2013, 11:57:01 am wysłana przez Choina »

Offline muttley

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 227
Odp: Wymiana wahaczy tylnych dolnych + tnie opony
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 05, 2013, 08:38:31 am »
Cześć,

Nie wiecie może gdzie mogę dostać śruby do ustawiania zbieżności? Te co mam przyrdzewiały i pewnie trzeba będzie je wyciąć.