Autor Wątek: Wachacze zawieszenia  (Przeczytany 3750 razy)

wiadereczko

  • Gość
Wachacze zawieszenia
« dnia: Kwiecień 28, 2012, 21:20:21 pm »
witam wszystkich.
Jestem właścicielem obecnie X-type ale przymierzam się do s-typa i po przeglądnięciu forum zastanawia mnie pytanie odnośnie zawieszenia.
W x-sie mam wymienione tuleje na poliuretanowe z Olkusza. Z tego co widzę sa one dostępne i do s typa tylko:

Czy w tylnym zawieszeniu w górnym wahaczu jak również w przednim górnym jest jeszcze ( oprócz zwykłych tulejek) tuleja kulowa której w Olkuszu nie ma.

Czy jest ona wymienialna?? czy nie warto wymieniać pozostałych tylko kupić całe ramie??

Chodzi o te wahacze ( przykładowe zdjęcie):

:


Offline tomasz

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 626
Odp: Wachacze zawieszenia
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 28, 2012, 21:44:52 pm »

wiadereczko

  • Gość
Odp: Wachacze zawieszenia
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 28, 2012, 22:34:42 pm »
i on pasuje do wahacza dolnego tylnego czy do zwrotnicy z przodu?? a co z przednim górnym??

a moze jak z wymiana tej tuleji?? robił ktoś już to??

wiadereczko

  • Gość
Odp: Wachacze zawieszenia
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 28, 2012, 13:37:44 pm »
Witam,
Przypomnę moje pytanie bo nie do końca uzyskałem odpowiedz.

Dokładnie chodzi o wahacz tylny dolny. Czy tuleja kulowa e nim jest wymienialna czy nie i trzeba cały wahacz wymieniać.

Dzieki

rodger

  • Gość
Odp: Wachacze zawieszenia
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 30, 2012, 09:36:34 am »
Tuleja kulowa (sworzeń), jest dostępna w sprzedaży tylko do przedniej zwrotnicy. Jednak, Jaguar nie zaleca wymiany. Sam wymieniłem w zwrotnicach i nic się nie dzieje od roku. Co do pozostałych sworzni, to nie wiem. Prawdopodobnie można je regenerować, nie wiem od czego jest to uzależnione, możliwe, że chodzi o sposób montażu sworznia, jeśli jest zawalcowany w wahaczu aluminiowym to z wymianą / regeneracją może być problem. Są zakłady, które zajmują się regeneracją sworzni, trzeba by zapytać bezpośrednio u takiej osoby.
Poliuretan w ogóle nie zajmuje się sworzniami, co jest problemem ale części robia całkiem ciekawie.

Offline tomasz

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 626
Odp: Wachacze zawieszenia
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 30, 2012, 11:10:40 am »
zadzwoń tutaj http://www.regum.pl/samochody.php ja u nich robilem regeneracje tylnich w zeszłym roku i do dzisiaj mam spokoj .

BOGDA

  • Gość
Odp: Wachacze zawieszenia
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 31, 2012, 10:31:05 am »
ja robiłam wymianę wszystkich tuleji  wahaczach tylnych i przednich dolnych na PU ...
w Olkuszu ... uważam ,że po takiej wymianie ..zyskałam sporo cenowo i jakościowo polecam ..