Autor Wątek: olej w skrzyni  (Przeczytany 3220 razy)

Tom

  • Gość
olej w skrzyni
« dnia: Kwiecień 19, 2012, 20:03:58 pm »
Koledzy wyczytałem, ze do skrzyni ZF 5HP24 - należy wlewać olej co 80-100 tyś km. (słyszałem też opinie, ze jest to skrzynia bezobsługowa) doczytałem, że rekomendowane są: ZF Lifeguardfluid5 i Esso Lt 71141, natomiast gdzieś usłyszałem o Duradrive.
Macie może jakieś doświadczenia ?

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: olej w skrzyni
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 19, 2012, 20:24:16 pm »
Wdlg producenta wymienia sie olej w tej skrzynii co 48 tys km, o ile samochod jest uzywany w "warunkach ekstremalnych". Plan serwisu faktycznie nie przewiduje wymiana oleju w skrzyncy w "warunkach normalnych",
jednak mozna to tlumaczyc "checia" sprzedawania nowych aut oraz ograniczeniem zywotnoscia.

najpozniej co 96 tys km wymieniamy wiec oleju oraz filtra. Jak taki filtr wyglada po 100 tys km?


Producentem Skrzyni jest ZF, ich olej nazywa sie Lifeguard Fluid 6, jest to rebrandowany ESSO LT 71141.

Offline pablo21

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.078
    • www.jaguar.org.pl
Odp: olej w skrzyni
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 19, 2012, 21:07:55 pm »
Świetny filmik, czy w środku filtra widać opiłki metalu, czy mi się tylko wydaje ??????
XJ-SC 5.3 V12
XJ40 6.0 V12 Daimler Double Six
X350 V8

Tom

  • Gość
Odp: olej w skrzyni
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 19, 2012, 21:17:10 pm »
koledzy wiecie może, gdzie można dostać ZF Lifeguardfluid5 - tam go chyba dużo wchodzi ? - wole dmuchać na zimne i na wszelki wypadek wymienić ten olej.

Znalazłem na allegro MOBIL ESSO LT 71141 10l. za 228 pl.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 19, 2012, 21:23:30 pm wysłana przez Tom »

Offline pablo21

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.078
    • www.jaguar.org.pl
Odp: olej w skrzyni
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 19, 2012, 21:25:16 pm »
Jest troszkę tego w sieci, ale tak jak kogutki pisał musisz mieć :Lifeguard Fluid 6 albo ESSO LT 71141. Parę firm robi oleje o takich samych parametrach. Wchodzi około 10 L. Nie zapomnij o filtrze !  :-V
XJ-SC 5.3 V12
XJ40 6.0 V12 Daimler Double Six
X350 V8

Tom

  • Gość
Odp: olej w skrzyni
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 19, 2012, 21:30:11 pm »
a filtr jaki?

Offline jazabek wacław

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 693
Odp: olej w skrzyni
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 19, 2012, 21:34:01 pm »
Jeśli by się użyło funkcji szukaj to by się znalazło ten temat :

http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,15107.0.html

wydaje mi się że jest tu wszystko wyjaśnione, jest także jaki filtr pasuje.
Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.

Offline pablo21

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.078
    • www.jaguar.org.pl
Odp: olej w skrzyni
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 19, 2012, 21:36:44 pm »
Prośba do admina, o połączenie tematów :-R
XJ-SC 5.3 V12
XJ40 6.0 V12 Daimler Double Six
X350 V8

Tom

  • Gość
Odp: olej w skrzyni
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 19, 2012, 22:40:11 pm »
Bardzo dziękuje za pomoc - teraz już wszystko wiem :)

Kolego "jazabek waclaw" musisz jeszcze wiele rzeczy w życiu zrozumieć, życie to nie tylko funkcja szukaj, gdybym to zrobił, to zawsze pomocny"kogutki"nie umieściłby filmu, pamiętaj, że zawsze ktoś może dorzucić cenne uwagi, gdybyśmy zawsze korzystali z funkcji szukaj to nie byłoby forum tylko google, a ludziom tutaj zawsze zależy na opinii ekspertów, bo dzięki temu uczą się więcej rozumieją - nie upodabniajmy się do maszyn!!! Dobro zawsze powraca :)

Offline jazabek wacław

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 693
Odp: olej w skrzyni
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 20, 2012, 00:24:16 am »
Bardzo dziękuje za pomoc - teraz już wszystko wiem :)

Kolego "jazabek waclaw" musisz jeszcze wiele rzeczy w życiu zrozumieć, życie to nie tylko funkcja szukaj, gdybym to zrobił, to zawsze pomocny"kogutki"nie umieściłby filmu, pamiętaj, że zawsze ktoś może dorzucić cenne uwagi, gdybyśmy zawsze korzystali z funkcji szukaj to nie byłoby forum tylko google, a ludziom tutaj zawsze zależy na opinii ekspertów, bo dzięki temu uczą się więcej rozumieją - nie upodabniajmy się do maszyn!!! Dobro zawsze powraca :)

Tom,
mogę się mylić ale chyba nawet w regulaminie jest " sugestia " aby zanim założy się nowy temat, spróbować znaleźć rozwiązanie już na forum obecne. Nie martw się bo ja na początku robiłem tak samo.

Wydaje mi się, że link który podałem odpowiedział na wszystkie twoje pytania, i moim zdanie wyczerpuje znamiona " ekspert ", za jakiś czas sam się przekonasz, że wiele tematów dotyczących tego samego problemu nie ułatwia życia.

Wiem że dobro powraca, dlatego starałem Ci się pomóc, bo sam otrzymałem pomoc od innych kolegów z forum.

P.S. Teraz zanim założę nowy temat, staram się sam trochę poszukać i poczytać, duża część rozwiązań już tu jest.
Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.

Offline pablo21

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.078
    • www.jaguar.org.pl
Odp: olej w skrzyni
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 20, 2012, 00:45:14 am »
I to się nazywa dżentelmeńska wymiana zdań. Brawo Panowie  :-clap :-R
XJ-SC 5.3 V12
XJ40 6.0 V12 Daimler Double Six
X350 V8

Tom

  • Gość
Odp: olej w skrzyni
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 20, 2012, 09:25:04 am »
Wszystko się zgadza i to że, Twój link mi pomógł i to, że regulamin sugeruje korzystanie z przeglądarki i właśnie z niej skorzystałem przy moim pierwszym wpisie dotyczącym oleju duradrive, bo odniosłem sie do wyszukanych informacji.
Musimy jednak pamiętać, że często historyczne dane są sprzed 2-3 lat a w międzyczasie pojawiają sie nowości, rekomendacje innowacyjnych rozwiązań, alternatywne źródła zakupu itp., ale nigdy nie żywię urazy, ani sie nie obrażam, szkoda mi na głupoty czasu :)

Offline jazabek wacław

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 693
Odp: olej w skrzyni
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 20, 2012, 19:06:59 pm »
Nie ma sprawy, temat starałem sie opanować bo sam chce wymienić olej w skrzyni, kupie ten zalecany przez producenta bo mam  blisko do sklepu, a filtr chyba bezie ten polecony MANN.



Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.