Autor Wątek: remont silnika  (Przeczytany 10233 razy)

wajcha202

  • Gość
remont silnika
« dnia: Kwiecień 16, 2012, 10:39:43 am »
Witam
     Niestety ale w moim silniku (s-type 4,0 2000r.) odezwała się panewka.Przymierzam się do kapitalnego remontu ale nie mam bladego pojęcia co powinienem wymienić ponad rzeczone panewki abym nie musiał już martwić się o silnika na następne kilkadziesiąt tyś. kilometrów?? może ktoś z was robił już taki remont i może mi powiedzieć  ile taka "przyjemność" będzie mnie kosztować  kosztować??

ciamajda

  • Gość
Odp: remont silnika
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 16, 2012, 12:46:58 pm »
kolego należy sprawdzić wszystko w silniku-czyli rozebrać na części pierwsze
1. głowica
-sprawdzić szczelność
-planowanie
-sprawdzić zawory i gniazda- jak ma gaz to może być większy wydatek
2. blok
- sprawdzić gładzie cylindrów
- sprawdzić pierścienie tłokowe- czy nie są wytarte i czy nie mają za dużego luzu, jak będzie uszkodzony choć jeden to musisz wymienić cały komplet na wszystkich tłokach
- sprawdzić tłoki- czy nie ma pęknięć lub śladów przegrzania, dokładnie wyczyścić zwłaszcza w miejscu montażu pierścieni tłokowych
-wał korbowy i panewki to już wiesz
- korbowody sprawdzić tulejki w główkach i czy są proste
- pompa oleju- sprawdzić zębatki
- rozrząd- dokładnie obejrzeć prowadnice i wymienić napinacz
itd itd
koszt robocizny ok 3000
koszt materiałów w zależności co wyjdzie

wajcha202

  • Gość
Odp: remont silnika
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 16, 2012, 13:00:39 pm »
Przyjmijmy czarny scenariusz, gdybym chciał zrobić wszystko  , ile kosztowały by mnie same części??

ciamajda

  • Gość
Odp: remont silnika
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 16, 2012, 15:43:38 pm »
w zależności od producenta częsci
niestety im lepsza część tym droższa
jak chcesz to na czwartek przygotuję Ci takie zestawienie, tylko określ się jakie chcesz zamienniki

wajcha202

  • Gość
Odp: remont silnika
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 16, 2012, 18:06:45 pm »
będę wdzięczny, z częściami to tak jak pisałem na priv, takie dobre w końcu robię dla siebie.

wajcha202

  • Gość
Odp: remont silnika
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 20, 2012, 10:49:02 am »
i jak Panowie i Panie wspomoże mnie ktoś fachową poradą dotyczącą części i ich cen ??

BOGDA

  • Gość
Odp: remont silnika
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 20, 2012, 12:21:47 pm »
a nie lepiej po prostu powoli ....  zacząć oglądać się za używanym z małym przebiegiem silnikiem  :-nuts

miałam podobny problem ... za silnik zapłaciłam 1800 - oczywiście mamy inne modele kota i  więc cena może być różna ..  przebieg też wpłynie na liczby stojące przed zerami  ...



wajcha202

  • Gość
Odp: remont silnika
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 20, 2012, 13:09:45 pm »
no tak dzwoniłem do warsztatu  zajmującego się jaguarami, mieli na allegro wystawione silniki. Pan powiedział mi, że nowy silnik z przebiegiem 100 tyś mil plus przełożenie " pod klucz" to koszt 6500. Tylko gwarancji mi nie da bo mam za młody głos i pewnie lubię depnąć. A za przeproszeniem ja już wole porobić cały silnik i wiedzieć na czym stoję niż przełożyć i znając moje szczęście po miesiącu znowu mieć muła.Tylko nie mam rozeznania jeżeli chodzi o koszt części dlatego pytam??

BOGDA

  • Gość
Odp: remont silnika
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 20, 2012, 13:21:12 pm »
różnica spora  ;D
stary miał ponad 230 tyś przebiegu a kupiłam silnik z przebiegiem 120 tyś ... -  wyjęty z anglika ...

na razie się ... nie muli ...  :-A

ale U ciebie chyba bardziej się kalkuluje naprawa  :-super

Offline Rom

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 77
Odp: remont silnika
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 20, 2012, 19:41:32 pm »
Z tego co zauważyłem na aledrogo to v6 mozna kupić juz od 1200 zeta to sie nie opłaci go remontowąć  . A v8 to juz całkiem innea kasa.

Offline pablo21

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.078
    • www.jaguar.org.pl
Odp: remont silnika
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 20, 2012, 19:58:38 pm »
Moim zdaniem, lepszym rozwiązaniem jest kupienie używki, bo zakładać trzeba najgorsze i koszt remontu Twojego silnika może być naprawdę spory. Poszukaj takiego z gwarancją rozruchową. Powodzenia.
XJ-SC 5.3 V12
XJ40 6.0 V12 Daimler Double Six
X350 V8

moryc25

  • Gość
Odp: remont silnika
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 20, 2012, 20:05:56 pm »
Jeżeli

abym nie musiał już martwić się o silnika na następne kilkadziesiąt tyś. kilometrów

to używany silnik nie jest opcją. Nie masz zielonego pojęcia o jego stanie. Lepiej zrobić remont tego co masz.
Możesz ewentualnie też poszukać silnika już wyremontowanego.

wajcha202

  • Gość
Odp: remont silnika
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 20, 2012, 20:31:58 pm »
Jestem zdecydowany w 99% na remont tylko dalej nie znam ceny ?????? czarnej opcji czyli jak do roboty będzie wszystko ??????. W sumie nawet jak nie to dla świętego spokoju będę chciał powymieniać i po regenerować co się da.

Offline filar12

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 887
  • http://lpg-lodz.pl/
Odp: remont silnika
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 20, 2012, 22:01:04 pm »
Kolego zakopiesz się w kosztach to nie jest typowy motor.

Na twoim miejscu szukał bym anglika całego z tym silnikiem, nim przyjechał i przekładka.
http://lpg-lodz.pl/

KIEDYŚ był S-type 1999r 3.0 V6 "sreberko" napędzane LPG ;-) następnie X350 4.2l +LPG oczywiście ;-), S-type 2002r Fl 3.0L LPG, X350 3.0L LPG ;-),teraźniejszość X358LWB 4,2 LPG.

Offline Rom

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 77
Odp: remont silnika
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 21, 2012, 07:19:32 am »
Kolega Filar dobrze CI radzi szukaj angola z dobrym motorem bo za sam motor  chcą tyle samo , nie pakuj sie w remonty .
pozdr.