Autor Wątek: dziwna sytuacja z centralnym zamkiem  (Przeczytany 8817 razy)

hermann

  • Gość
dziwna sytuacja z centralnym zamkiem
« dnia: Kwiecień 15, 2012, 00:52:44 am »
Witam wszystkich miłośników Jaguara.
posiadam Jaguara s type i powiem wam jedno to wspaniałe auto
jestem jego właścicielem od 3 dni i powiem jedno to wspaniałe uczucie hehe.
ale pojawił mi sie pewien problem, a było to tak kupiłem jaguara i wszystko było ok mam tu na mysli w szczególności centralny zamek/alarm sterowany z pilota, otwieranie zamykanie i tak samo z klapa bagażnika wszystko jednym słowem ok, dalej wymyłem  całego jaguara dokładnie i troche zapoznałem się z jego ciekawymi opcjami jak klimatyzacja komputer,  i dziś szok chce go zamknąc z pilota a on miga kierunkami szeleści zamkiem ale się nie zamyka otwieram klamką w drzwiach a on nie zamknięty, i znów próbuje go zamknąc a on dalej to samo miga kierunkami szeleści zamkiem i się nie zamyka drzwi otwarte, kochani proszę o pomoc, co ja narobiłem coś mi sie zdaje, że podczas mojego zapoznawania się z kotem cos musiałem przestawić, no bo jak to wytłumaczyć że  najpierw wszystko było ok a teraz taki problem, osobiście mam wrażenie że kotek jakby się zamykał a potem otwierał, pomocy, bardzo prosze o pomoc jeśli ktos potrafi mi jej udzielic, dodam ze mam instrukcje do kota po niemiecku ale coś nie bardzo udało mi się z niej czegokolwiek dowiedzieć. Może ktoś z posiadaczy eski wie co zrobiłem nie tak?
prosze o pomoc ewentualnie napisanie ile razy kotek powinien mignąc kierunkami przy otwarciu a ile przy zamknięciu? Pozdrawiam i życze miłego dnia.

Offline RedOctober

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.371
Odp: dziwna sytuacja z centralnym zamkiem
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 15, 2012, 01:35:30 am »
Zacznijmy od tego czy jak włączysz zapłon to czy gaśnie ci lampka oświetlenia wnętrza a kontrolka otwartych drzwi zgaśnie??
Jaguar XJS 5,3 V12 1987
Jaguar XJ6 4,0 Sport 1996
Jaguar XE-S 3,0 V6 2015.

hermann

  • Gość
Odp: dziwna sytuacja z centralnym zamkiem
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 15, 2012, 11:10:45 am »
Witam dziękuje za odpowiedź, a więc sytuacja wygląda tak,

kiedy wsidam do samochodu przekręcam kluczyk i kontrolki się zaświecają,  oświetlenie kabiny się swieci natomiast kontrolka "otwartych drzwi" jest zgaszona, natomiast w momęcie zapłonu gaśnie lampka oświetlenia kabiny, i wszystkie kontrolki.

Natomiast jak jest włączony silnik lub kluczyk jest przekręcony tak że świeca się kontrolki (pozycja przed zapłonem ) kontrolka "otywartych drzwi" świeci jeśli drzwi sa otwarte.
Poniżej wstawiam linka z filmem jak to wygląda z tym kotkiem

http://youtu.be/W9JqCPkk60E
Pozdrawiam i proszę o pomoc.
P.s.
Postaram się nagrac film i wstawić jak wygląda sytuacja z tym "wsiadaniem i kontrolkami"

Offline RedOctober

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.371
Odp: dziwna sytuacja z centralnym zamkiem
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 15, 2012, 11:45:21 am »
Podczas zamykania wyraźnie słychać że centralny próbuje zamknąć autko ale któryś z siłowników nie może tego zrobić i odbija spowrotem zamek. Musisz sprawdzić które drzwi się nie dają zamkąć się centralnemu. Może to być też bagażnik. Weź też sprawdź czujnik zamknięcia maski on też często robi psikusy.
Jaguar XJS 5,3 V12 1987
Jaguar XJ6 4,0 Sport 1996
Jaguar XE-S 3,0 V6 2015.

hermann

  • Gość
Odp: dziwna sytuacja z centralnym zamkiem
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 15, 2012, 22:31:16 pm »
Witam!
Dziekuję za informacje, idąc za radą sprawdziłem dokładnie "zachowanie centralnego" i nawet udało mi się zamknac autko, a dokładnie to za pomoca pilota zamknołem klapę bagażnika i wszystkie drzwi z wyjatkiem drzwi kierowcy. Drzwi kierowcy nie zamykają się jak je otworzyłem włączył się alarm, a więc mamy przyczynę, musi chodzić o siłownik w drzwiach kierowcy.
Już poczytałem kilka postów na forum o rozbieraniu drzwi kierowcy, więc jutro się za to zabiorę.
Tylko tak się zastanawiam nad jedna sprawa czy awaria drzwi kierowcy (nie zamykanie się) to może być wina bezpiecznika? czy 100% wina siłownika?
A jak siłownik jest popsuty to muszę kupic orginalny do s type czy może byc tak zwany siłownik uniwersalny?
Pozdrawiam i dziękuje za pomoc

Offline filar12

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 887
  • http://lpg-lodz.pl/
Odp: dziwna sytuacja z centralnym zamkiem
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 15, 2012, 22:43:45 pm »
Tylko oryginał pasuje
http://lpg-lodz.pl/

KIEDYŚ był S-type 1999r 3.0 V6 "sreberko" napędzane LPG ;-) następnie X350 4.2l +LPG oczywiście ;-), S-type 2002r Fl 3.0L LPG, X350 3.0L LPG ;-),teraźniejszość X358LWB 4,2 LPG.

rodger

  • Gość
Odp: dziwna sytuacja z centralnym zamkiem
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 16, 2012, 14:36:26 pm »
Z tego co na filmie widać to masz otwartą maskę dlatego centralny głupieje.

Intruz

  • Gość
Odp: dziwna sytuacja z centralnym zamkiem
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 17, 2012, 13:30:13 pm »
sam siłownik nie występuje w tym aucie, tylko kompletny zamek się wymienia...zamki to chyba najczęściej psujące się elementy tych aut...ja wymieniłem nuż dwa i teraz mam trzeci do wymiany - też w drzwiach kierowcy ( zamyka tylko kluczykiem, a z pilota już nie)

hermann

  • Gość
Odp: dziwna sytuacja z centralnym zamkiem
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 18, 2012, 21:32:50 pm »
Witam!
Dziękuje serdecznie za wszystkie posty.
Sprawa już się wyjasniła, problem tkwił w popsutym zamku w lewych przednich drzwiach, a więc zamek do wymiany.
Jeszcze raz dziękuje wszystkim za zainteresowanie i pomoc. pozdrawiam :-tylko

Offline marcin_lca

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 265
  • Jeżdżę taniej :)
    • M.A.K. LPG Solutions
Odp: dziwna sytuacja z centralnym zamkiem
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 10, 2012, 15:27:42 pm »
Nie chcę zakładać nowego tematu, a więc odświeżam.

Mój problem jest następujący:
1) wszystkie drzwi otwarte (zamknięte jeżeli chodzi o rozchylenie  :P, ale nie zablokowane zamkiem)- naciskam przycisk na pilocie, tylne zamki nie reagują, pasażera również, kierowcy się blokuje, chrumka, po czym otwiera.
2) wszystkie drzwi zamkniete i zablokowane, naciskam przycisk otwierania, żadne nie reagują, kierowcy się otwiera, po czym zamyka.
Od wewnątrz auta, oblokowując od strony pasażera, otwiera się również po stronie kierowcy, jednak szybciuko zamyka
Od wewnątrz auta, blokując od strony pasażera, blokuje się po czym otwiera.

Wszystkie zamki zepsute poza tym kierowcy? jak sprawdzić, czy oby na pewno jest tak jak mi się wydaje, aby nie wymieniać bez sensu zamków?
Montaż i serwis profesjonalnych instalacji LPG. MAK LPG Solutions >> http://maklpg.pl

Offline RedOctober

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.371
Odp: dziwna sytuacja z centralnym zamkiem
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 10, 2012, 15:31:40 pm »
Sprawdź moduł w drzwiach kierowcy oraz wiązkę między drzwiami kierowcy a nadwoziem oraz moduł nadwozia po lewej stronie nóg kierowcy za tym trójkątnym plastikiem.
Jaguar XJS 5,3 V12 1987
Jaguar XJ6 4,0 Sport 1996
Jaguar XE-S 3,0 V6 2015.

Offline marcin_lca

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 265
  • Jeżdżę taniej :)
    • M.A.K. LPG Solutions
Odp: dziwna sytuacja z centralnym zamkiem
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 10, 2012, 15:32:51 pm »
chętnie, ale jak? podmieniać z innym? czy się da jakoś sprawdzić? Sprzedający zapewniał, że usterka ta pojawiła się po odpięciu akumulatora, jednak nie dawałbym temu wiary ::)
Montaż i serwis profesjonalnych instalacji LPG. MAK LPG Solutions >> http://maklpg.pl

Offline RedOctober

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.371
Odp: dziwna sytuacja z centralnym zamkiem
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 10, 2012, 15:36:33 pm »
Trzeba się dostać do tych modułów i sprawdzić czy są sygnały otwarcia i zamknięcia drzwi oraz czy nie ma zalanych (zaśniedziałych) wtyczek w modułach.
Jaguar XJS 5,3 V12 1987
Jaguar XJ6 4,0 Sport 1996
Jaguar XE-S 3,0 V6 2015.

swanyadi

  • Gość
Odp: dziwna sytuacja z centralnym zamkiem
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 17, 2012, 11:21:27 am »
Czasmi jest podobny efekt jak nie domknięta jest maska. Tam są dwa czujniki .

BOGDA

  • Gość
Odp: dziwna sytuacja z centralnym zamkiem
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 17, 2012, 13:15:29 pm »
chętnie, ale jak? podmieniać z innym? czy się da jakoś sprawdzić? Sprzedający zapewniał, że usterka ta pojawiła się po odpięciu akumulatora, jednak nie dawałbym temu wiary ::)


miałam trochę inny problem z zamkami i pilotem ...w efekcie końcowym do naprawy poszedł sterownik w drzwiach .....ale usterka  też pojawiła się  po odpięciu akumulatora ...może to zbieżność a może coś w tym jest  :-[