Autor Wątek: Lampa X-type - kąt padania światła  (Przeczytany 4360 razy)

Trigojunior

  • Gość
Lampa X-type - kąt padania światła
« dnia: Kwiecień 11, 2012, 18:39:52 pm »
Witam,

piszę z prośbą o pomoc...

Ostatnio naprawili mi mojego kota po bliskim spotkaniu z sarną...w zderzeniu ucierpiała lewa lampa która została wymieniona na inną...

Dzisiaj podjechałem do znajomego diagnosty żeby ustawił mi światła i co się okazało...prawa (stara) lampa świeci dobrze a lewa daje dziwny strumień z soczewki...

Zaczepy są ok, regulacja działa bez zarzutów ale strumień jest coś nie bardzo...

Podpinam foto z "maszynki" ze stacji - na czerwono zaznaczyłem tą linię po której strumień powinien iść do góry a u mnie idzie "schodkiem"

Spotkał się ktoś z czymś takim? Jaka może być tego przyczyna i jak to naprawić?

Nie ukrywam że liczę na odpowiedź od kolegi zadek07  :-help :-help :-help


Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: Lampa X-type - kąt padania światła
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 11, 2012, 19:15:24 pm »
Może wajhe na ameryke masz ustawione albo wsadzili Ci lampę z anglika przerobiona na europe..
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sierść ;]

Trigojunior

  • Gość
Odp: Lampa X-type - kąt padania światła
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 11, 2012, 19:29:24 pm »
Ostrzegałem go o anglikach itp ale powiedział że wszystko jest ok i że będzie z PL z rozbitka

a gdzie ta wajcha jest żeby to sprawdzić to najwyżej podjadę jutro do diagnosty

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: Lampa X-type - kąt padania światła
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 11, 2012, 19:52:58 pm »
Jak ściągniesz zaślepkę od długich to bliżej środka masz wajhe. Może być w górę albo w dół. Ale z drugiej strony to amerykanin ma poziome odcięcie.. a to wygląda jak xenonowe.. coś było kombinowane z tą lampą. Stań pod ścianą i obserwuj jak się zmienia padanie światła przy ruchach wajhą. Bardzo dobrze to widać na ścianie.
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sierść ;]

Trigojunior

  • Gość
Odp: Lampa X-type - kąt padania światła
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 11, 2012, 21:00:18 pm »
akurat na parkingu mam taką ścianę przed maską...szkoda że dopiero teraz to przeczytałem bo właśnie wróciłem ze stacji...bo podjechałem podnieść sobie ciśnienie przed snem...5,99 - masakra

jutro sprawdzę co i jak

zadek07

  • Gość
Odp: Lampa X-type - kąt padania światła
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 11, 2012, 21:47:59 pm »
Jak na moj gust, jest to jakas nieudolna przerobka anglika na europe. Jesli chcesz to mozesz wyslac do mnie ta lampe na diagnoze i naprawe

Trigojunior

  • Gość
Odp: Lampa X-type - kąt padania światła
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 11, 2012, 22:23:00 pm »
Dzięki za dobicie mnie :(

Jutro sprawdzę na szybko z tą wajchą a jak nic to nie da to prawdopodobnie będę jechał do serwisu który mi to założył na reklamację...bo miała być europejska

w razie czego się odezwę

Trigojunior

  • Gość
Odp: Lampa X-type - kąt padania światła
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 12, 2012, 19:15:22 pm »
No i chyba wykrakałeś...

Jutro jadę do warsztatu który naprawiał samochód...

Próbowałem bawić się tą wajchą ale przede wszystkim ona nie chce zmieniać położenia i jest jakoś dziwnie ustawiona w porównaniu z drugą lampą która nie była wymieniana

Dla porównania przestawiałem też prawą i tam wszystko działa idealnie

Zobaczymy co jutro powie warsztat na to bo tyle razy im mówiłem żeby nie włożyli jakieś padaczki....

zadek07

  • Gość
Odp: Lampa X-type - kąt padania światła
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 12, 2012, 20:26:56 pm »
Najprosciej jest zajrzec do soczewki i wszystko bedzie jasne tzn, wyciagsz zarowke z soczewki i lusterkiem trzeba zobaczyc jak ustawiona jest przeslona w lampie.Powinno byc mniej wiecej cos takiego
   
\
  \
    \
      \________
Kąt okolo 45stopni, tak powinna wygladac soczewka europejska