Autor Wątek: Kopci i więcej pali  (Przeczytany 9429 razy)

cobi

  • Gość
Odp: Kopci i więcej pali
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 30, 2012, 16:21:38 pm »
No i zrobione. Wyczysciłem,poskładałem, odpalam i zonk- buczenie. Szukam szuka i nic. No myśle no Cobi cos zepsuc  :- pojecia. Szybko więc przeglądam temat i kto tu pisał i kto jest w assistance. Znalazłem i dzwonię do kolegi "koczis". Skierował mnie na wężyk podcisnienia pod aku- patrze faktycznie spadł.
Auto ozyło, kopci mniej,równiej pracuje i znacznie lepiej jedzie- teraz ma pałera i szczególnie to czuć powyżej 2 tys obr :)

wiadereczko

  • Gość
Odp: Kopci i więcej pali
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 02, 2012, 14:37:11 pm »
Doradzałem doradzałem i teraz sam potrzebuje pomocy.
Kot mi zaczął dymić albo dymił cały czas i nie wiedziałem  ::)

Rozebrałem i wyczyściłem EGR i kolektor auto jest po serwisie wiec ma nowy olej i filtry oprócz filtra paliwa. MAF sensor działa i wyczyściłem.

Autko ma 160 tyś km przebiegu i nie dymi cały czas tylko jak się przy gazuje ostro do 4-5 tys obr.
Na biegu jałowym nie dymi i jak się spokojnie wchodzi na obroty nawet do 3.5 tys to nie dymi tylko jak się wciśnie pedał gazu do spodu to puści bąka i potem już nic nawet jak się go trzyma na takich samych obrotach.

Co wy na to??

andrew140785

  • Gość
Odp: Kopci i więcej pali
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 02, 2012, 15:55:27 pm »
Czyli kolego "wiadereczko" wszystko ok ;D Jeśli jest tak jak mówisz to jest dobrze normalne objawy pracy silnika  ;) a masz u siebie filtr cząstek stałych? Bo masz 2.2D z 2005r.? To od 2005r. były już montowane ale niekoniecznie.

wiadereczko

  • Gość
Odp: Kopci i więcej pali
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 02, 2012, 18:12:41 pm »
Nie nie mam filtra cząsteczek stałych.
Troszkę się uspokoiłem ale i tak trochę obciach jak dymi na czarno jak ze stara.

Można coś z tym zrobić?? Oprócz wymiany silnika na nowy  :-bry??

andrew140785

  • Gość
Odp: Kopci i więcej pali
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 02, 2012, 18:31:47 pm »
Można dodawać coś do paliwa przeciw kopceniu ;) Ja teraz kupiłem dodatek Liqui Moly i jak będę tankował to dodam trochę i zobaczę efekt ;D Ale ja zauważyłem że bardzo dużą rolę odgrywa paliwo jak zatankowałem zwykłego diesla z shella to kopciła bardziej na verwie jest mniej ale moc jeszcze  nie ta  ;D najlepiej jest na shell v-power ;D małe kopcenie i osiągi jak trzeba ;D

andrew140785

  • Gość
Odp: Kopci i więcej pali
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 02, 2012, 18:40:15 pm »
A tu proszę małą anegdotkę z forum Forda o kopceniu ;D:

http://www.fordforum.com.pl/showthread.php?p=1662216

 :-tylko :-za

wiadereczko

  • Gość
Odp: Kopci i więcej pali
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 02, 2012, 19:54:12 pm »
czyli jednym dymi innym nie dymi wiec można jakoś temu zaradzić ale jak