Autor Wątek: Wibracje po zmianie kół na letnie 2.0D  (Przeczytany 2858 razy)

andrew140785

  • Gość
Wibracje po zmianie kół na letnie 2.0D
« dnia: Marzec 27, 2012, 23:04:26 pm »
Po zmianie kół na letnie pojawiły się wibracje przy prędkości 100-120km/h i lekko drży kierownica, jak jadę mniej to jest dobrze. Felgi mam  proste koła dobrze wyważone w zeszłym roku wszystko było dobrze i na zimowych kołach też a po zmianie na letnie już nie :( Nie wymieniałem jeszcze tarcz hamulcowych i moje podejrzenia padają właśnie na nie ale mój mechanik uważa że to może być też przegub. Miał ktoś taki przypadek??? Drażni mnie to bardzo :-thank

Offline RedOctober

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.371
Odp: Wibracje po zmianie kół na letnie 2.0D
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 27, 2012, 23:45:09 pm »
Najpierw wyważ koła. To ze wcześniej nie miałeś tego nie znaczy że teraz bedzie dobrze. Mógł ci odpaść odważnik lub się przesunąć (jak masz nabijane). Jakbyś miał krzywe tarcze to byś czuł drżenie podczas hamowania. Jak okaże się że koła są dobrze wyważone to sprawdź łożysko podporowe półosi.
Jaguar XJS 5,3 V12 1987
Jaguar XJ6 4,0 Sport 1996
Jaguar XE-S 3,0 V6 2015.

BlackV6

  • Gość
Odp: Wibracje po zmianie kół na letnie 2.0D
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 28, 2012, 07:19:49 am »
Temat już w sumie przerabiany nie raz , u mnie ten objaw pojawiał się od 70 km/h ,też niby proste felgi i niby dobre opony ,zmieniłem na letnie wszystkie objawy znikły

andrew140785

  • Gość
Odp: Wibracje po zmianie kół na letnie 2.0D
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 28, 2012, 08:20:08 am »
Koła są dobrze wyważone ale dzisiaj sprawdzę jeszcze raz w innym warsztacie.
Co do tarcz to przy hamowaniu wcześniej już wyczuwalne były drgania kierownicy nawet na zimowych kołach więc tego też nie wykluczam no i też zastanawia mnie to łożysko podporowe półosi. :-thank

andrew140785

  • Gość
Odp: Wibracje po zmianie kół na letnie 2.0D
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 28, 2012, 10:36:35 am »
Dzisiaj odebrałem auto od mechanika bo wymieniał mi łączniki stabilizatora z przodu i gumy na poliuretan i bicia już nie ma :) jest delikatne które mieści się w zakresie tolerancji więc może jeszcze trafi wymienić końcówki drążków kierowniczych.

Offline muttley

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 227
Odp: Wibracje po zmianie kół na letnie 2.0D
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 29, 2012, 13:32:05 pm »
i ile cały taki zabieg kosztował?

BlackV6

  • Gość
Odp: Wibracje po zmianie kół na letnie 2.0D
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 29, 2012, 13:57:13 pm »
wymieniałem łączniki w zeszłym tyg ,koszt części 210 zł dwa łączniki firmy TRW wzmacniane.Na allegroszu dostępność łączników przeogromna ,ceny od 39 zl , koszt wymiany jest różny ,

andrew140785

  • Gość
Odp: Wibracje po zmianie kół na letnie 2.0D
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 29, 2012, 23:33:27 pm »
Ja za łączniki Lemfordera zapłaciłem 70zł sztuka a gumy poliuretan z Olkusza 60zł dwie sztuki ale dostęp do wymiany ich kiepski i mój mechanik musiał maglownicę odkręcać.  ;)

Dodam tylko że u mnie łączniki i gumy były jeszcze ORYGINALNE i nigdy nie zmieniane a pomimo to łączniki nie miały luzu tylko były już "miękkie" i to w bardzo dużym stopniu powodowało wibracje nawet wyważonych kół. To  samo jest u mnie z końcówkami drążków kierowniczych więc je też muszę wymienić i delikatne drżenie powinno już ustąpić. Mam taką nadzieję ;)