Autor Wątek: XKR i XK8 4.0 chlodzenie i wentylatory  (Przeczytany 3226 razy)

Krajcok

  • Gość
XKR i XK8 4.0 chlodzenie i wentylatory
« dnia: Marzec 23, 2012, 22:02:27 pm »
Chcialem sie zapytac jak czesto u Was zalaczaja sie wentylatory pzy temp ok 15-20 stopni? Moje auto wystarczy, ze pochodzi minute na wolnych obrotach i juz zalacza wentylatory. Czy to norma w AJ27?

Czy podczas jazdy pod gore z mala predkoscia (ok 40 km/h) zalaczenie sie wentylatorow chlodnicy uwazacie za normalna rzecz?

Offline pablo21

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.078
    • www.jaguar.org.pl
Odp: XKR i XK8 4.0 chlodzenie i wentylatory
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 23, 2012, 22:50:15 pm »
Na chłodnym silniku sprawdź poziom płynu w zbiorniczku oraz w obudowie termostatu.
XJ-SC 5.3 V12
XJ40 6.0 V12 Daimler Double Six
X350 V8

Krajcok

  • Gość
Odp: XKR i XK8 4.0 chlodzenie i wentylatory
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 23, 2012, 23:09:38 pm »
Na chłodnym silniku sprawdź poziom płynu w zbiorniczku oraz w obudowie termostatu.

Poziom prawidlowy w zbiorniczku. Jak sprawdzic poziom w obudowie termostatu?

Offline pablo21

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.078
    • www.jaguar.org.pl
Odp: XKR i XK8 4.0 chlodzenie i wentylatory
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 23, 2012, 23:36:04 pm »
Obudowę masz w centralnym punkcie silnika, bliżej chłodnicy. Jest tam otwór na klucz imbusowy. Odkręć go i powinieneś widzieć poziom płynu, ale nie przy korku. Jeśli jest ok, a silnik się nie grzeje to odpuść temat na razie. Jeśli zacznie się grzać sprawdź termostat i pompę wody, często padają w nich łopatki(sa plastykowe). Powodzenia
XJ-SC 5.3 V12
XJ40 6.0 V12 Daimler Double Six
X350 V8

Krajcok

  • Gość
Odp: XKR i XK8 4.0 chlodzenie i wentylatory
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 24, 2012, 08:53:26 am »
Dzieki. W wolnej chwili sprawdze.

Jesli chodzi o grzanie, to nie wiem, co jest norma, a dotychczasowe doswiadczenia mam z Diesli, ktore prawie nigdy nie zalaczaja wentylatorow. Tu w 4.0 termika jest zupelnie inna. Po przejazdzce podjezdzam pod brame, chwile chodzi na luzie, bo musze ja otworzyc. Jak wtaczam sie do garazu, to juz slysze wentylatory. Prawidlowe to?

Wg mnie silnik grzeje sie prawidlowo, po 3-5 km lapie polowe skali i tak juz trzyma. Zdaje sobie sprawe, ze wskaznik kabinowy nie pokazuje rzeczywistej temp, tylko ekstrema.

Offline pablo21

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.078
    • www.jaguar.org.pl
Odp: XKR i XK8 4.0 chlodzenie i wentylatory
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 24, 2012, 09:34:28 am »
Jak wskaźnik kabinowy nie skacze, to jest ok. Ja też tak mam że wychodząc otwierając bramę, słyszę wentylatory, nawet słyszę jak drugi się załącza, jeżdżę na klimie cały rok. Sprawdź poziomy płynów. A przy okazji jego zmiany, sprawdź termostat i pompę wody (łopatki).  :-V
XJ-SC 5.3 V12
XJ40 6.0 V12 Daimler Double Six
X350 V8