Autor Wątek: Parktronic tył  (Przeczytany 6495 razy)

zp_west

  • Gość
Parktronic tył
« dnia: Marzec 22, 2012, 00:08:18 am »
Witam :-clap
Zakupiłem sobie "nowy" tylni zderzak z 4 czujnikami parktronika, wcześniej mój JAG nie miał tej funkcji.
Podłączyłem wiązke kabli do małej puszki, którą zamontowałem w bagażniku na ściance gdzie znajduje się koło zapasowe,
podpiąłem wszystkie kostki przewodów parktronika, po włączeniu biegu wstecznego i zbliżaniu się do jakieś przeszkody z kabiny nie dochodzi zaden sygnał lecz po wyjściu z auta i przejechaniu dłonią kolejno po 4 czujnikach słycha cbardzo ciche odgłosy czyli wydaje mi się, ze czujniki działają.
Mam pytanie może w środku w kabinie powinna byc jeszcze jakaś np. syrenka, która wydaje sygnał zblizania się do jakiejś przeszkody? :-help
Jeśli któs ma odrobine wiedzy na ten temat będe wdzięczny???? :-W
Pozdrawiam wszystkich urzytkowników marki JAGUAR :-thank

Offline murnie

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Parktronic tył
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 22, 2012, 08:10:07 am »
Masz odgłos pikania w kabinie jak tylko wrzucisz wsteczny bieg. Sygnał jest coraz częstszy im bliżej rpzeszkody jesteś. Jakieś 20cm przed sygnał robi się ciągły.

zp_west

  • Gość
Odp: Parktronic tył
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 22, 2012, 09:37:20 am »
... a możesz mi kolego powiedzieć skąd mniej więcej dochodzi ten sygnał z kabiny...?
Być może ja nie mam zainstalowanego tego głośniczka...?
dzięki za informacje...
pozdrawiam

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Parktronic tył
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 22, 2012, 11:05:24 am »
Glosnik powinno byc zamontowany pod tylna polka. Moze to pomaga:


Od modulu 2 kable (RU - Red-Blue / Czerwony-Niebieskie oraz Y -Yellow / Zolty) musza byc wlaczony
do glosnika pod tylna polka. Sprawdz to u ciebie.

Offline koczis

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 285
Odp: Parktronic tył
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 22, 2012, 21:14:06 pm »
zp_west, możesz napisać coś więcej na temat montarzu? czy tak kostka jest standardowo na sciance kola zapasowego, rozumiem że zderzak  ma tylko czujniki z kabelkami.  x'em jeżdże ponad dwa lata i ciągle nie potrafie ocenic odległosci przy cofaniu, chętnie bym podłączył parktronic
 :)

zp_west

  • Gość
Odp: Parktronic tył
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 23, 2012, 00:20:15 am »
... odnośnie montażu parktronica...
moj JAG w standardzie nie miał tej opcji, wcześniej udało mi się nabyć anglika, który natomiast ten bajer posiadał.
Postanowiłem się trochę pobawić i przełozyć z angola do mojego tą ową funkcje. Sprawa wygląda następującą:
- przełozyłem cały zderzak z 4 czujnikami,
- podłączyłem wiązke kabli do czujników,
- wymontowałem z angola małą puszkę i zamontowałem ją do swojego auta na ściance gdzie znajduje się koło zapasowe
( w standardzie w moim Jagu tego nie było)
- podłączyłem jedną czarną kostkę wychodzącą od czujników do tej właśnie puszki,
- pozostałem dwie kostki w kolorze szarym już były przygotowane w standardzie (wystarczyło je tylko podpiąć do puszki),
Po włączeniu biegu wstecznego słychać bardzo cichy dzwięk ale tylko na zawnątrz przejeżdzając rękom koło czujników, wnioskuje że parktronik działa. Nie mogę tylko odnaleśc gdzie w angliku znajduje się tzw syrenka, która donosi o zbliżaniu się do jakiejś przeszkody. Wcześniej kolega napisał mi, że jest gdzieś na tylkniej półce -w bagażniku nic pod tylnia półką nie widziałem, wymontuje jeszcze z anglika tą ową półke i zobacze czy czasami nie ma tego urządzenia gdzieś pod tapicerką.

Koledzy może ktoś wie, gdzie to się dokładnie znajduje - pomóżcie proszę, może wtedy bedzie to u mnie w Jagu chodzić :-help
Pozdrawiam

Offline koczis

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 285
Odp: Parktronic tył
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 23, 2012, 13:56:11 pm »
ok, dzięki za informację. pomyślę o czymś takim

BlackV6

  • Gość
Odp: Parktronic tył
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 24, 2012, 13:24:13 pm »
sprawdziłem swoje czujnika ,eh dwa skrajne nie działają ,czysty zbieg okoliczności czy mam doszukiwać się czegoś w instalacji ?

Offline RedOctober

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.371
Odp: Parktronic tył
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 24, 2012, 13:52:11 pm »
Sprawdź instalację pod zderzakiem
Jaguar XJS 5,3 V12 1987
Jaguar XJ6 4,0 Sport 1996
Jaguar XE-S 3,0 V6 2015.

Sonix

  • Gość
Odp: Parktronic tył
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 15, 2013, 19:22:26 pm »
Witam,
odgrzebie temat..
Po zimie przestał mi działać parktronic, wszystkie czujniki "cykaja" oprócz jednego, pozamieniałem mu wtyczki, okazało się ze wina przewodu, czujniki sa ok wiec pewnie sie gdzieś przerwał.. co teraz? można pociągnąć kable od innej wtyczki? parktonic w x-type jest na tyle prymitywny ze jak widzi przeszkodę to pika, wyświetlacza nie ma. Wiec wystarczy mu te 3 kabelki z zasileniem?
Oczywiście to juz ostateczność, będę w domu to odwinę cała wiązkę z izolacji i bede szukał.

A moze powód jest inny.,. Czy za nie działanie jednej wiązki do jednego czujnika moze odpowiadać moduł?
Przypomniałem sobie ze sprawdziłem napięcie na tej nie działającej wtyczce i jest 7-9V, na reszcie wtyczek normalnie jest 12V.
Wiec jej napięcie gdzieś ucieka.. wiec czujnik nie dziala..

Z gory dzieki za pomoc..
Pozdr

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: Parktronic tył
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 15, 2013, 20:02:33 pm »
Instalacja zderzaka jest na tyle tanie, że nie ma sensu nic drutować na sztukę. Najlepiej byłoby podmienić moduł na chwilę i zobaczyć co będzie.

Sonix

  • Gość
Odp: Parktronic tył
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 15, 2013, 20:05:24 pm »
Ile instalacja kosztuje?
Niestety nie mam innego modułu do podmiany

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: Parktronic tył
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 15, 2013, 20:35:30 pm »
Skąd jesteś? W Twoich danych jest napisane, że Polska Południowa. Ja także, Bielsko-Biała. Mam takie moduły i mam jakieś wiązki. Jeśli jesteś z okolic to zapraszam, można pogrzebać i na pewno naprawimy.

Sonix

  • Gość
Odp: Parktronic tył
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 15, 2013, 20:51:52 pm »
Poludniowa, czyli Nowy Sacz :)
Bujam sie TIRem po europie, tak ze w domu rzadko, ale w Bielski często, tylko dużym pewnie do Ciebie nie zajadę :)
Napisz na PW jaka cena za wiazke

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: Parktronic tył
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 15, 2013, 20:55:10 pm »
Jutro zobaczę co mam i dam Ci znać.