Autor Wątek: Falujace obroty, drgajacy silnik 2.0 D  (Przeczytany 19050 razy)

Offline Artek123

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 820
  • ....był S-Type 3.0 V6... ....jest XJ6 seria III...
Odp: Falujace obroty, drgajacy silnik 2.0 D
« Odpowiedź #60 dnia: Październik 09, 2012, 13:22:22 pm »
znowu mi zaczynaja falowac obroty  :-\
jeden mechanik powiedzial mi ze to wina przeplywomierza, czy to mozliwe? pozdrawiam

A jakie kolega paliwko leje do swojego diesla??? Bo te silniki złej jakości nie tolerują...
Dodatki do czyszczenia i smarowania układu paliwowego kolega nadal stosuje???

Co prawda w Mondeo 2.0 TDCI, a nie w Xsie ale to prawie bliźniacze konstrukcje. U mnie zaraz po zakupie silnik pracował dość ,,twardo" jak nawet na diesla i miał dość spore drgania,  obroty również potrafiły falować ale poszedłem za radą mojego mech. i przez kilka tankowań wlewałem do baku środki do czyszczenia układu paliwowego w stężeniu 2 razy a nawet niekiedy 3 razy większym niż podawał producent na opakowaniu tych środków. Po kilku tankowaniach wyżej opisane objawy zanikły. Potem  lałem zawsze paliwa premium (czyli Verva, Ultimate itp.), co 2 / 3 tankowanie dodawałem środek to czyszczenia i smarowania układu paliwowego (w stężeniu już takim jak podawał producent danego środka). Przez okres jaki go miałem ( prawie 2 lata i przejechane ok. 85 tyś. km.) problemów z układem paliwowym nie miałem. Jak go sprzedawałem auto miało ponad 220 tyś km. najechane i chodziło jak ,,burza" (oczywiście jak na 130 KM diesla  :) )

Co do pływania obrotów jeszcze to na zimnym silniku czasem się przytrafiło, że zaraz po odpaleniu potrafiły pływać ale max do 100 obr/min. Po ruszeniu, przejechaniu dosłownie kilkudziesięciu metrów i zatrzymaniu tego efektu już nie było.
Jeep Cherokee
BMW 3 GT
Jaguar XJ6 seria III

Offline adas69

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 190
Odp: Falujace obroty, drgajacy silnik 2.0 D
« Odpowiedź #61 dnia: Październik 09, 2012, 13:33:37 pm »
juz jakis czas nie stosuje tych dodatkow, ale dzisiaj juz zamowilem je. leje tylko na bp. mam nadzieje ze te dodatki pomoga ... dzieki za info
krecik-adas

Offline adas69

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 190
Odp: Falujace obroty, drgajacy silnik 2.0 D
« Odpowiedź #62 dnia: Październik 22, 2012, 12:53:45 pm »
 :-bry
dziwne to, ale dodalem do paliwa dodatek Super Diesel Adittiv i chodz rowno. Czy to znaczy ze po prostu trzeba bedzie stosowac ten dodatek? wtryski mam nowe wiec to na pewno nie ich wina. a czy to moze miec cos wspolnego z wspomnianym przeze mnie wczesniej przeplywomierzem?  :-thank
krecik-adas

Offline adas69

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 190
Odp: Falujace obroty, drgajacy silnik 2.0 D
« Odpowiedź #63 dnia: Listopad 14, 2012, 16:13:22 pm »
Witam Was wszystkich ponownie :) Chcialem troche odswierzyc watek, nosze sie z zamiarem wymiany sprzegla i dwumasy ze wzgledu na drganie auta i halas na polsprzegle np przy ruszaniu pod gore. Jako ze jest to nie maly wydatek, chcialem Was sie jeszcze o cos spytac.... mianowicie, ostatnio kiedy jest chlodniej na dworze i  zdarzylo mi sie kilka razy z rzedu zostawic Xa pod chmurka na noc, zauwazylem ze kiedy jest zimny to pracuje rowno ale co najwazniejsze nie drga praktycznie w ogole.  I teraz pytanie, jaki ma wplyw na to temp? ze jezeli silnik jest zimny (na dworze ok4 st.) to nie drga a jak sie rozgrzeje to zaczyna drgac na wolnych. Moze jakies inne podejrzenia, moze to wcele nie dwumas ;)
pozdrawiam
krecik-adas

Offline adas69

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 190
Odp: Falujace obroty, drgajacy silnik 2.0 D
« Odpowiedź #64 dnia: Styczeń 14, 2013, 13:54:32 pm »
przed wymiana dwumasu, sprawdzilem poduszki pod silnikiem jeszcze, sa ok. wymienilem dwumas i sprzeglo. silnik chodzi jak nowy  :-super ucichl, nie drga, ogolnie zmiana o 180 stopni :)
krecik-adas