Autor Wątek: Falujace obroty, drgajacy silnik 2.0 D  (Przeczytany 18997 razy)

andrew140785

  • Gość
Odp: Falujace obroty, drgajacy silnik 2.0 D
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 21, 2012, 20:01:48 pm »
Co do drgań silnika to jeśli nie wymieniałeś koła pasowego wału to warto to zrobić ;) mnie też drgał silnik ale całą budą nie trzęsło więc nie mam porównania jak to wygląda u kolegi ;) ale wymieniłem w zeszłym tygodniu i po prostu kolosalna różnica :-V co do falujących obrotów to też borykałem się z tym problemem i w końcu ostatnio skontaktowałem się z serwisem w Warszawie który zajmuje się tylko i wyłącznie naprawą Fordów także systemów wtryskowych więc i X'ie mogą sprawdzić no i w mailu właściciel powiedział że to mogą być końcówki wtryskiwaczy do czyszczenia ultradźwiękami koszt 500zł lub wymiana na nowe 1300zł ale ja doszukałem się na forum Forda pewnej metody którą polecał pewien właściciel mondka 2.0TDCI mianowicie jego znajomy mechanik remontujący DIESLE polecał dodatki do paliw firmy LIQUI MOLY głównie czyszczące komory spalania i wtryski no i ja kupiłem dwa rodzaje pierwszy czyszczący ową komorę spalania i wtryskiwacze oraz smarujący je i drugi typowo do ochrony układów paliwowych common rail na razie jeżdżę jeszcze na tym dodatku do czyszczenia ale różnica w falowaniu była widoczna już po 30km od wlania i byłem w szoku :-boks bo trochę sceptycznie podchodziłem do tego typu rzeczy ale jednak to DZIAŁA silnik pracuje DUUUŻO spokojniej obroty przestały falować :-yipee Co więcej dodatki te warto stosować do każdego tankowania bo można sporo zaoszczędzić na naprawach układów wtryskowych :-nie Czego nikomu nie życzę :-nie

jakby ktoś chciał to mogę więcej o tych dodatkach napisać bo sporo jest tego i każdy ma inne specyficzne działanie. ;)
 :-za :-za :-za :-za :-za

Offline Ikar1964

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 84
Odp: Falujace obroty, drgajacy silnik 2.0 D
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 22, 2012, 10:58:10 am »
Witam,
A czy kolega andrew mógłby podać nazwy tych wynalazków ? Wspomniana w poście firma ma wiele specyfików więc porada sprawdzonego użytkownika będzie bezcenna. :-thank
X-Type 2004, 2,0 D

andrew140785

  • Gość
Odp: Falujace obroty, drgajacy silnik 2.0 D
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 22, 2012, 16:34:01 pm »
Pewnie że mogę podać :)

Ja najpierw kupiłem dodatek "Super Diesel Adittiv" do czyszczenia i smarowania wtryskiwaczy oraz czyszczenia komory spalania i do tej pory jeżdżę na nim ale za chwilę będę wlewał dodatek "System Pflege-Diesel" który głównie smaruje wtryskiwacze i pompę paliwową oraz delikatnie czyści i usuwa osady i z układu paliwowego i zabezpiecza przed korozją.

A tu strona importera który ma trochę ceny wyższe niż na allegro ale jest opis wszystkich dodatków:

http://www.liquimoly-sklep.pl/pol_m_Dodatki_dodatki-do-diesela-650.html


Offline Ikar1964

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 84
Odp: Falujace obroty, drgajacy silnik 2.0 D
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 22, 2012, 21:02:14 pm »
Kolego Andrew,
Szacunek i wielkie, ale to wielkie  :-thank:-thank:-thank
X-Type 2004, 2,0 D

Offline adas69

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 190
Odp: Falujace obroty, drgajacy silnik 2.0 D
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 22, 2012, 22:46:50 pm »
jeszcze dzisiaj zakupuje :) mam nadzieje ze pomoga :) dam znac jakie efekty :) andrew140785 dzieki wielkie :)  :-thank zawsze warto sprobowac zanim zacznie sie wymieniac pol silnika :D
krecik-adas

andrew140785

  • Gość
Odp: Falujace obroty, drgajacy silnik 2.0 D
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 23, 2012, 18:23:08 pm »
W końcu po to jest chyba to forum :-A żeby dzielić się ze sobą ciekawostkami.
A co do falujących obrotów to podobno powszechne zjawisko w silnikach tdci o ile obroty nie skaczą powyżej 1500 obr/min to zazwyczaj końcówki wtryskiwaczy więc może i u Was czyszczenie pomoże :)

cobi

  • Gość
Odp: Falujace obroty, drgajacy silnik 2.0 D
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 23, 2012, 18:25:29 pm »
Ja tankuje tylko te lepsze paliwo ultimate na bp albo v-power na shell i dodatki stp.
Ale te stp cos rezultatu nie zdaja wiec spróbuje tych co podałes  :-V

andrew140785

  • Gość
Odp: Falujace obroty, drgajacy silnik 2.0 D
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 23, 2012, 18:33:02 pm »
Ja też tankuje od 8 miesięcy shell V-power ale dodatków nie dodawałem. W zimę tylko spróbowałem STP żeby ewentualną wodę z układu wyeliminował ale żadnych zmian po tym nie było a cena praktycznie bez większej różnicy ;)

Offline adas69

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 190
Odp: Falujace obroty, drgajacy silnik 2.0 D
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 28, 2012, 17:56:00 pm »
 :-bry Potwierdzam "Super Diesel Adittiv" robi robote :)  :-thank
krecik-adas

andrew140785

  • Gość
Odp: Falujace obroty, drgajacy silnik 2.0 D
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 28, 2012, 23:00:15 pm »
Cieszę się że pomaga :-V
Teraz jak wyjeździsz ten dodatek to dodaj kolejny do smarowania i ochrony Common Rail ja teraz jeżdżę na nim i jest coraz lepiej silnik pracuje równiutko :-super

cobi

  • Gość
Odp: Falujace obroty, drgajacy silnik 2.0 D
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 29, 2012, 11:38:29 am »
Ja zamówiłem na tej stronie co podałeś. Policzyłem z allegro i w sumie jeden ciort wychodzi. Kilka produktów ale raz za wysyłke płacisz. Zamówiłem dwa te pierwsze i dwa te drugie. Zobaczymy jak będzie.

ciamajda

  • Gość
Odp: Falujace obroty, drgajacy silnik 2.0 D
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 02, 2012, 11:38:34 am »
falujące obroty, brak mocy-dwumasa
szczerze to wątpie w to
możesz napisać jeszcze raz objawy i co już robiłeś

Offline adas69

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 190
Odp: Falujace obroty, drgajacy silnik 2.0 D
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 02, 2012, 18:31:02 pm »
obroty przestaly falowac po dodaniu "Super Diesel Adittiv" z moca, to chyba sie mylilem, przecenilem 130 KM moj kumpel ma u siebie w mondeo tez 130 i mowi ze podobnie ciagna (efekt przeskoczenia przeze mnie z szybszego auta) nadal delikatnie drga (czasami) na wolnych, i bardziej przy przycisnieciu np podczas wyprzedzania... wymienilem kolo pasowe, drganie nie ustalo. martwi mnie kopcenie :/ dzisiaj likwiduje wyciek oleju z silnika i wtedy moze uda sie zlokalizowac dlaczego kopci :( ponad to slychac buczenie w czasie jazdy :/ nie sa to lozyska (sa nowe), ani wina opon.. ponoc jakies lozysko w skrzyni to moze byc ;(
krecik-adas

ciamajda

  • Gość
Odp: Falujace obroty, drgajacy silnik 2.0 D
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 02, 2012, 18:41:10 pm »
skrzynia-raczej nie
kopci na biało czy czarno
regenerowałeś wtryski- a podłączyłeś go później pod kompa
w fordzie trzeba jeszcze wtryski zaprogramować-nie pamiętam jak jest u Ciebie-ma moc????

Offline adas69

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 190
Odp: Falujace obroty, drgajacy silnik 2.0 D
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 02, 2012, 19:02:30 pm »
tak, jest po regeneracji wtryskow i wlasnie tu pyt. bo z tego co mi mechanik mowil, 3 byly regenrowane i jeden wymieniony czy tak moze byc? bo wczoraj sie dowiedzialem ze albo wszystkie regenerujemy albo wszystkie wymieniamy, i teraz nie wiem  ??????
komp nie pokazuje zadnych bledow, a czy byly programowane, nie wiem.. jutro spytam.
a jesli chodzi o dym, to przy przygazowaniu w miejscu idzie delikatna czarna chmurka, przy ruszaniu chodzby najdelikatniejszym tez delikatna czarna chmurka, przy ostrym ruszeniu czarna zaslona dymna :/ przy przyspieszeniu na 3 lub 4 zostawia bialy dym. nie jest to pierwszy moj diesel,zaden takiej nie zostawiam. w poprzednim (vw golf IV arl) pojawial sie bialy dym ale np jak zredukowalem i dalem w podloge i tak byl dym nie tak obfity.. bo tu mozna powiedziec zstawiam mala siwa zaslonke :/
krecik-adas