Autor Wątek: X300 xjr-zapalil zgasl i nie chce zapalic?  (Przeczytany 39152 razy)

Offline XKR-Lover

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 137
  • znalazlem Jaguara - XKR-S, naturalnie...
    • moje życie samochodowe.....
Odp: X300 xjr-zapalil zgasl i nie chce zapalic?
« Odpowiedź #75 dnia: Maj 28, 2012, 22:28:20 pm »
tak, razem pompują po 3000 obr. czyli jedyna możliwość w twoim wypadku że pierwsza na wykończeniu i już nie ma dosyć cisnienia. Czyli na cale diagnostyczne się przerzuca na samą drugą pompe i jak wszytko ok przy średnich obrotach pod samym 3000....bez kichania prychania.

ponieważ jest zawsze ryzykowne bawić się koło paliwa itd. radziłbym wykluczyć pompy/dopływ paliwa z powodów jak naj szybciej, a najłatwiejszy sposób to znaleźć/pożyczyć Fuel Pressure Tester, czyli miernik ciśnienia, podłączyć go do Fuel Rail od Injectorów na końcu gdzie jest nakrętka do diagnostyki, i sprawdzić jakie jest ciśnienie przy startowaniu-powinno być ok.38psi, 44psi jak stoi silnik. To bardzo łatwe, 10 min roboty jak się ma sprzęt.... jak nie, to gorzej. To ustanowi czy naprawde pompa jest na wykończeniu czy nie.

Ale kichanie prychanie to może masz tylko nieszczęście z paliwem w baku? Też powiedziałbym kupić środek do dodania do paliwa który wodę likwiduje.... chyba tu też sprzedają.. może nawet Octane Booster aby sprawć czy ci nie sprzedali nafte zamiast 98.... przez pomyłkę, naturalnie. Ale naj pewniej to wyssać wszystko z baku, dolać świeżą i zobaczyć czy lepiej....

A jak go podgazujesz i trzymasz przy 3000 parę minut, czy górne Katalizatory są czerwone bardzo gorące, czy normalne wyglądają? Bym się spodziewał że silnik bardzo gorąco chodzi jak nie ma dosyć paliwa....

Czyli nie rozumiem jeszcze czy u ciebie za mało paliwa czy za dużo/mało powietrza powoduje twoje wady.... bo jak to czujnik od Idling to tylko by powodował od czasu do czasu zagaśnięcie ale wyższe obroty stojącego wozu niż u ciebie-700-800 jest normalne. Jak to TPS czyli pod Superchargerem, to by zapalił MIL i komputerze napewno sie pokazało...... bo to już widziałem.

Jednakowo gdyby to była cewka albo swieca, to by komputer pokazał "Misfire" kod...

Bardzo dziwna sprawa.....
--------
Tadek

"Drive it like you stole it"
-----------------------------------------------------------------

booschmen

  • Gość
Odp: X300 xjr-zapalil zgasl i nie chce zapalic?
« Odpowiedź #76 dnia: Maj 28, 2012, 23:14:12 pm »
Ja sie juz zastanawialem nad wymiana silnika bo tyle co przez ostatnie 3miesiace wydalem na naprawy to juz bym drugi kupil za ta kwote i to z osprzetem;/

Offline XKR-Lover

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 137
  • znalazlem Jaguara - XKR-S, naturalnie...
    • moje życie samochodowe.....
Odp: X300 xjr-zapalil zgasl i nie chce zapalic?
« Odpowiedź #77 dnia: Maj 29, 2012, 09:55:34 am »
To bym nie radził bo się łatwo może okazać że to nic przy silniku !!!! :-A a te silniki mają świetną reputacje tak jak i skrzynie. 160tys. mil zrobiłem w swoim i nic nie stukał, pukał ani drobinki oliwy nie spalał. Śmiało jeszcze setkę by zrobił..... Poza pompą od wody i paski nic przy nim nie było do zrobienia w 5 latach co nim jeździłem... ale elektronika czasami pokazywała światła bez powodu, i dużo głupot trzeba było reperować....

Diagnoza to zawsze daje problemy i zabiera dużo czasu, niestety dlatego mówią że wypada mieć Jaga zapasowego w garażu  :-K

Musisz spokojnie zabrać się do tego i wykluczyć jedną rzecz po drugiej, ale wiem że to ciężko jak się nie ma wprawy lub warsztatu.... wtedy zgadywać łatwo i to kosztuje i czas i pieniądze.

Radziłbym zabrać samochód do speca, chyba masz gdzieś koło ciebie jakiegoś który naprawdę się zna na Jagach.... o to bym poszukał w głównym forumie lub się spytał w nowym wątku...
--------
Tadek

"Drive it like you stole it"
-----------------------------------------------------------------

booschmen

  • Gość
Odp: X300 xjr-zapalil zgasl i nie chce zapalic?
« Odpowiedź #78 dnia: Maj 29, 2012, 18:59:59 pm »
Pytalem o serwis "autoline" niestety nikt nie odpowiedzial, wiec postanowilem go tam oddac za naprawe klina na wale od kola pasowego, czyszczenie i regulacje przepustnicy, wymiane swiec skasowali 2500zl, poza tym urwali dwa czujniki spalania stukowego i nie zauwazyli ze padl silniczek krokowy, i jak auto przed usterka klina jezdzilo tak od odbioru z tegoz to warsztatu nie jezdzi;/ a warsztat opisywany na forum jako ponoc dobry ale chyba w braniu kasy.

Offline XKR-Lover

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 137
  • znalazlem Jaguara - XKR-S, naturalnie...
    • moje życie samochodowe.....
Odp: X300 xjr-zapalil zgasl i nie chce zapalic?
« Odpowiedź #79 dnia: Maj 29, 2012, 19:24:21 pm »
No to już szlak by mnie wziął za ten czas.... bym zadzwonił do nich i właśnie to im przeczytał tak jak napisałeś, i spytał się, co oni na to, i czy zreperują do jazdy samochód bo za to już zapłaciłeś sporo, a jak nie to gwarantujesz że nigdy Jaguara znany nam nie zobaczą, bo się opisze sprawę zupełnie tak jak się stało na kilku weblogach i forum-ach.... chyba ci przywiozą wóz i zreperują jak im zależy na reputacji.... wiem że ja bym tak zrobił.

A jak  :-nuts się nie zgodzą, to dużo nie można zrobić poza sprawą sądową, najlepiej tak opisać na forumach, i niestety będzie trzeba następnego speca znależć.....

Szkoda powiedzieć, ale nie każdy ani znawca ani dosyć inteligentny żeby reperować Jaguara.... a jednak diagnoza to jest ich biznes....

Bardzo mi smutno że cię tak obrobili.... :-nie
--------
Tadek

"Drive it like you stole it"
-----------------------------------------------------------------

Offline RedOctober

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.371
Odp: X300 xjr-zapalil zgasl i nie chce zapalic?
« Odpowiedź #80 dnia: Maj 29, 2012, 19:34:35 pm »
Pytalem o serwis "autoline" niestety nikt nie odpowiedzial, wiec postanowilem go tam oddac za naprawe klina na wale od kola pasowego, czyszczenie i regulacje przepustnicy, wymiane swiec skasowali 2500zl, poza tym urwali dwa czujniki spalania stukowego i nie zauwazyli ze padl silniczek krokowy, i jak auto przed usterka klina jezdzilo tak od odbioru z tegoz to warsztatu nie jezdzi;/ a warsztat opisywany na forum jako ponoc dobry ale chyba w braniu kasy.

No to cię nieźle skasowali. Czyszczenie przepustnicy i wymiana świec to góra 100 zł. Co do klina to nie wiem jak to wyglądało więc nie umiem powiedzieć ile by to dokładnie kosztowało ale ponad dwa tysiące to chyba trochę przegięli.  :-gwizd
Co do twojego problemu to ciężko mi coś ci doradzić bo dokładnie nie widzę i nie słyszę co się z nim dzieje, a w twoim przypadku to niestety jest to ważne bo ciężko coś doradzić.
Jaguar XJS 5,3 V12 1987
Jaguar XJ6 4,0 Sport 1996
Jaguar XE-S 3,0 V6 2015.

booschmen

  • Gość
Odp: X300 xjr-zapalil zgasl i nie chce zapalic?
« Odpowiedź #81 dnia: Maj 29, 2012, 19:35:52 pm »
Ja mam to do siebie ze nie lubie sie klocic ale komu moge to odradzam ow warsztat, nawet taczek bym im nie dal do naprawy, zreszta wlasciciel tego warsztatu pewnie to przeczyta bo jest czlonkiem naszego forum nazywa sie  Bartek Gitis i ma serwis Porsche i Jaguara tylko dlaczego np Pan Bartek pojechal porsche cayene(klienta) az do katowic aby sprawdzic hamulce, jakby w Krakowie nie bylo do tego odpowiednich warunkow, wiec dla mnie takie jezdzenie cudzym autem to jakas abstrakcja, zreszta to wiele swiadczy o wlascicielu warsztattu.

Sporo to bylo na poczatku bo Pan wlasciciel serwisu najpierw powiedzial ze roboczogodzina u nich kosztuje raptem 200zl to ASO bierze 180-190zl za godz i jak policzyl pracowali przy samochodzie 48godz czyli za robocizne wyszlo 9600zl plus oczywiscie czesci(swiece60zl) to skad nagle taka obnizka jakis dziwny ten serwis;/

A moze znacie kogos w krakowie lub bliskiej okolicy kto moglby go obsluchac i cos doradzic jakis mechanik, forumowicz, wiem ze o XJR-a x300 trudno bo jest ich malo ale moze ktos w krakowie posiada cos takiego?
« Ostatnia zmiana: Maj 29, 2012, 19:42:34 pm wysłana przez Choina »

Offline RedOctober

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.371
Odp: X300 xjr-zapalil zgasl i nie chce zapalic?
« Odpowiedź #82 dnia: Maj 29, 2012, 19:43:32 pm »
Dasz radę nagrać video jak pracuje silnik??
Jaguar XJS 5,3 V12 1987
Jaguar XJ6 4,0 Sport 1996
Jaguar XE-S 3,0 V6 2015.

lysyyy

  • Gość
Odp: X300 xjr-zapalil zgasl i nie chce zapalic?
« Odpowiedź #83 dnia: Maj 29, 2012, 19:43:52 pm »
W Białymstoku jest autoryzowany serwis Bosch'a - Rycar. Chłopaki dobrze i sprawnie robią a roboczogodzina kosztuje 80zł...

booschmen

  • Gość
Odp: X300 xjr-zapalil zgasl i nie chce zapalic?
« Odpowiedź #84 dnia: Maj 29, 2012, 19:47:28 pm »
W Białymstoku jest autoryzowany serwis Bosch'a - Rycar. Chłopaki dobrze i sprawnie robią a roboczogodzina kosztuje 80zł...
To faktycznie tanio tylko do Białegostoku mam raptem 490km w jedna strone;p
Dasz radę nagrać video jak pracuje silnik??
Tak dam rade jak tylko bede go miec to postaram sie to jakos wrzucic ewentualnie na poczte Ci moge wyslac jak mi wyslesz na priv adres;p
« Ostatnia zmiana: Maj 29, 2012, 22:24:27 pm wysłana przez Choina »

lysyyy

  • Gość
Odp: X300 xjr-zapalil zgasl i nie chce zapalic?
« Odpowiedź #85 dnia: Maj 29, 2012, 19:49:14 pm »
Nie no... tak dla porównania napisałem.
Tylko właśnie zerknąłem na fakturę i to jest 86,26 netto za roboczogodzinę. Brutto wychodzi 106,10zł
« Ostatnia zmiana: Maj 29, 2012, 19:59:54 pm wysłana przez lysyyy »

Offline RedOctober

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.371
Odp: X300 xjr-zapalil zgasl i nie chce zapalic?
« Odpowiedź #86 dnia: Maj 29, 2012, 19:52:05 pm »
Do Poznania masz raptem 386 KM. :-gwizd :-gwizd

Wrzuć plik na Youtube i umieść tutaj link do filmiku
Jaguar XJS 5,3 V12 1987
Jaguar XJ6 4,0 Sport 1996
Jaguar XE-S 3,0 V6 2015.

Offline XKR-Lover

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 137
  • znalazlem Jaguara - XKR-S, naturalnie...
    • moje życie samochodowe.....
Odp: X300 xjr-zapalil zgasl i nie chce zapalic?
« Odpowiedź #87 dnia: Maj 29, 2012, 20:12:51 pm »
a jak pierwszy raz Youtube to nie łatwo, to szybciej użyj mój serwer tutaj - http://teds.servepics.com:49999/uploads/

i możemy posłuchać.....
--------
Tadek

"Drive it like you stole it"
-----------------------------------------------------------------

booschmen

  • Gość
Odp: X300 xjr-zapalil zgasl i nie chce zapalic?
« Odpowiedź #88 dnia: Maj 29, 2012, 22:54:55 pm »
Niestety nagranie wyszlo (jeden wielki huk) jutro maja mnie wyciagnac z tego garazu na powierzchnie to tam sie nagra i wrzuce gdzies ale byl mechanik jakis i go sluchal i najpierw powiedzial ze to rozrzad tylko ze nie rozrzad sie przestawil a tylko kolo ze znakami do czujnika wiec doszlismy do wniosku ze przy montazu czujnika halla ktos mogl sie walnac o zeba lub dwa wiec jak mnie jutro wyciagna to pakuje go na lawete i niech ktos to ustawi jeszcze raz, jeszcze jutro postaram sie zrobic zdjecie (bajpasu) ktory ow serwis zrobil na komputerze bo podobno upalilo jakis styk i pytanie czy usterka nie upalila pinu i jakos to chodzilo a jak sie styk naprawil to auto przestalo jezdzic;/ nie chce tego odpinac i odpalac bo komputer tani chyba nie jest;/

booschmen

  • Gość
Odp: X300 xjr-zapalil zgasl i nie chce zapalic?
« Odpowiedź #89 dnia: Maj 30, 2012, 21:13:32 pm »
Witam, wrzucilem dwa filmy na serwer ktory mi wyslales. Pierwszy jest zaraz po tym jak tylko go przywiozlem bez grzebania, drugi jest po tym jak drugi raz zostal ustawiony hallotron, i po zamianie dwoch cewek (wychodzilo by na to ze nie pali na drugim filmie na 3 i 4 cylinder bo na nich nie ma reakcji na zciagniecie kabli od cewki.