Autor Wątek: X300 xjr-zapalil zgasl i nie chce zapalic?  (Przeczytany 39149 razy)

Offline Michal_C

  • JCP Art - Master
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.357
  • Moja obecna
Odp: X300 xjr-zapalil zgasl i nie chce zapalic?
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 19, 2012, 18:25:54 pm »
A w XJR mozna recznie otworzyc przepustnice? Bo w normalnych bez problemu bylo:)
IF IGNORANCE IS BLISS, WHY AREN'T THERE MORE HAPPY PEOPLE?

lysyyy

  • Gość
Odp: X300 xjr-zapalil zgasl i nie chce zapalic?
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 19, 2012, 18:29:17 pm »
Wystarczy odciągnąć pancerz linki, która wychodzi z kontroli trakcji do przepustnicy, co spowoduje naciągnięcie linki. Wiesz które to urządzenie?

booschmen

  • Gość
Odp: X300 xjr-zapalil zgasl i nie chce zapalic?
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 19, 2012, 22:30:17 pm »
Nie mam ielonego pojecia jesli ktos by podpowiedzial gdzie szukac to pewnie bym znalazl o tym ze linka przechodzie jeszcze przez kontrone trakcji to sie dowiedzialem dopiero teraz ale wielkie dzieki za trafna uwage:) jutro sie tam chyba wybiore i pogadam z nimi, a moze ktos mial juz z nimi do czynienia i ma na ich temat jakies opinie

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.282
Odp: X300 xjr-zapalil zgasl i nie chce zapalic?
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 19, 2012, 22:47:32 pm »
Jest linka od kontroli trakcji do silnika MNA4620MD i od pedału do trakcji MNA4620RD.
U mnie w 4.0 trakcja jest po prawej stronie komory, zaraz za skrzyneczką z narzędziami.
Jest XE MY20, XJ6 BRG MY95
Był X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

lysyyy

  • Gość
Odp: X300 xjr-zapalil zgasl i nie chce zapalic?
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 19, 2012, 22:54:30 pm »
W XJR X300 zawsze tam się znajduje  :-za

booschmen

  • Gość
Odp: X300 xjr-zapalil zgasl i nie chce zapalic?
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 20, 2012, 18:05:44 pm »
Czy to takie cos plastikowe z kabelkami bo jesli tak to u mnie to jest cale poklejone tasma izolacyjna, myslalem ze to tempomat i ze dlatego sie tempomat wlacza ale nie reaguje. Ale z tego co powiedzieli to jego rownierz sprawdzili i cos tam poprawili, nawet z glupia wymienili ten czujni polozenia walu, podejrzewaja ze mogl rozrzad przeskoczyc chodz w tych kotach jest to podobno niemozliwe, zdjeli nawet kolektor wydechowy zeby sprawdzic czy to nie katalizatory;/ i dalej nic

lysyyy

  • Gość
Odp: X300 xjr-zapalil zgasl i nie chce zapalic?
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 20, 2012, 18:25:40 pm »
Poszedłem zrobiłem zdjęcie, także za chwilę wstawię, żebyś wiedział  :-V

lysyyy

  • Gość
Odp: X300 xjr-zapalil zgasl i nie chce zapalic?
« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 20, 2012, 18:41:55 pm »
Nie mogłem już edytować postu...
Zatem masz tu fotkę. Co prawda słaba jakość, bo z telefonu, ale będziesz już pewien o co chodzi

booschmen

  • Gość
Odp: X300 xjr-zapalil zgasl i nie chce zapalic?
« Odpowiedź #38 dnia: Kwiecień 20, 2012, 20:54:53 pm »
O dokladnie to u mnie jest cale poklejone tasma izolacyjna lacznie z tym kruccem koloru(bialego lub kosci sloniowej jak kto woli) w jakim celu nie mam pojecia, ale wiem ze po rozmowie z warsztatem podpinali przepustnice na krotko i to tez nie dalo efektu, podobno jest jeszcze jakas cewka czy cos w intercooler-ze ale o co dokladnie chodzi to nie wiem ponoc to jest nierozbieralne i dlatego zostawili to na sam koniec, byl podobno upalony jakis jeden pin na kompie ale tez go zrobili i dalej zagadka;/

lysyyy

  • Gość
Odp: X300 xjr-zapalil zgasl i nie chce zapalic?
« Odpowiedź #39 dnia: Kwiecień 20, 2012, 21:57:03 pm »
Co do tego króćca to jest poklejony u Ciebie, bo ona bardzo łatwo i chętnie się łamie. Samo jego zaczepienie w konstrukcji łatwo pęka, jak tylko mocniej się o niego oprzesz, np. dobierając się do kolektorów wydechowych. Ja też u siebie połamałem przypadkiem, tylko że ja to skleiłem profesjonalnie, a nie na taśmę! Co do jakiejś cewki w intecoolerze to nic o tym nie wiem, trzeba popatrzeć na schematach.

booschmen

  • Gość
Odp: X300 xjr-zapalil zgasl i nie chce zapalic?
« Odpowiedź #40 dnia: Kwiecień 20, 2012, 22:16:06 pm »
Tak tylko u mnie jest poklejone jeszcze od gory tzn tak jak idzie kostka elektryczna itd jakby to do kupy bylo wszystko zlozone i sklejone, tam gdzie kot stoi maja chyba jeszcze ze 6-7 innych w tym 2 xjk jedno porsche i cos tam jeszcze wiec moze jesli takich aut ktos nie boi sie tam odstawic to moze bardziej go juz nie zepsuja, sam zastanawialem sie juz na wymiana silnika bo wiem ze do naprawy sie juz nie nadaje (np. uszczelki pod glowica) wiec juz licze sie z taka opcja tylko jesli to nie wina silnika to jego wymiana rownierz nic nie da, aha i jeszcze jedno pytanie komputer od strony slupka tzn tej wewnetrznej jest pordzewialy i pasowalo by go czyms zabezpieczyc zanim przegnije i dostanie sie tam woda;/

Offline XKR-Lover

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 137
  • znalazlem Jaguara - XKR-S, naturalnie...
    • moje życie samochodowe.....
Odp: X300 xjr-zapalil zgasl i nie chce zapalic?
« Odpowiedź #41 dnia: Kwiecień 22, 2012, 13:20:41 pm »
No ja też to miałem pękniete (ale nie zupelnie wyłamane) jak kupilem swojego, ale epoxy kleyem sie łatwo zalepiło masę dookoła i trzymało wspaniale.



Ale ważniejsze że jak to jest podstawowy problem, to można by było przyspieszyc silnik ręcznie, nie prawda? Albo tym kablem tutaj albo od spodu Throttle Body przy tej sprężynie powinien normalnie silnik przyspieszac....



A jak nie, to jest inny problem podstawowy i dalej trzeba diagozować... może być zupełnie co innego...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 22, 2012, 13:30:09 pm wysłana przez XKR-Lover »
--------
Tadek

"Drive it like you stole it"
-----------------------------------------------------------------

booschmen

  • Gość
Odp: X300 xjr-zapalil zgasl i nie chce zapalic?
« Odpowiedź #42 dnia: Kwiecień 22, 2012, 21:05:34 pm »
Pokazujesz przepiekny rysunek przepustnicy itd ale u mnie nad przepustnica jest jeszcze wspanialy kaloryfer(intercooler) bo to XJR czyli sama radosc przy dostaniu sie gdzie kolwiek:D, podobno przepustnica sie otwiera tylko silnik nie reaguje na zmiane jej polozenia;/

Offline RedOctober

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.371
Odp: X300 xjr-zapalil zgasl i nie chce zapalic?
« Odpowiedź #43 dnia: Kwiecień 22, 2012, 21:12:41 pm »
Jeśli przepustnica się otwiera to jak silnik nie reaguje na ta zmianę?? Je sli silnik chodzi i otworzysz przepustnicę a sterownik silnika nie będzie o tym wiedział to doprowadzisz za dużo powietrza i silnik ci zacznie wchodzić na obroty, ale sterownik będzie chciał utrzymać wolne obroty i odetnie najpierw silnik krokowy a następnie paliwo aby utzymać żądane wolne obroty. Tak więc skoro linka ciągnie za ramię przepustnicy to masz uszkodzony klin na niej. Zauważ że przepustnica ta ma dwa sterownania. Jedno działą z linką gazu a drugie ze sterowaniem tempomatu. Jak uszkodzi się połączenie się tych dwóch ramion na osi przepustnicy to pomimo że to ramię idzie razem z ruchem linki to przepustnica pozostaje zamknięta. Wymontuj przepustnicę i sprawdź ręcznie czy on rzeczywiście się otwiera.
Wiem że to dużo roboty bo to XJR ale bez demontażu przepustnicy to możesz sobie wróżyć z fusów.
Jaguar XJS 5,3 V12 1987
Jaguar XJ6 4,0 Sport 1996
Jaguar XE-S 3,0 V6 2015.

booschmen

  • Gość
Odp: X300 xjr-zapalil zgasl i nie chce zapalic?
« Odpowiedź #44 dnia: Kwiecień 22, 2012, 21:58:49 pm »
Dzieki za podpowiedz, jutro bede dzwonic do serwisu to im napomkne o tym fakcie zeby sprawdzili.