Autor Wątek: Pomocy!  (Przeczytany 2823 razy)

achmiel92

  • Gość
Pomocy!
« dnia: Marzec 17, 2012, 18:52:26 pm »
Witajcie. Mam problem z moim kotkiem. Do wczoraj jeździł swietnie i w ogóle. Wczoraj wieczorem postanowiliśmy ze znajomym wyczyścić zawór EGR i kolektor ssacy, ponieważ przeieg ma 202tys. i nigdy nie było to robione. Okazało się, że warto, ponieważ mocno zawalony był zarówno zawór jak i kolektor. Dzis postanowiłem przejechać się nim, ponieważ jutro miałem wyruszać w daleką trasę. I OKAZAŁO SIĘ, że samochód pali normalnie, nie wykazuje żadnych błędów, ale niestety bardzo słabo przyspiesza, jakby np. w ogóle nie działało turbo. Nie wiem co robić, bo pewnie jutro nie będę mógł nim wyjechać.... Jak ktoś ma jakiś pomsł co się mogło stać, to proszę o pomoc. Pozdrawiam. :)

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: Pomocy!
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 17, 2012, 19:31:23 pm »
Sprawdź czy dokręcił gumowe rury i czy tamtędy nie ucieka ciśnienie.. ja po czyszczeniu nie dokręciłem tej dolnej od egr i mi psikał przy przyspieszaniu i tracił całkiem moc .. po dokręceniu wszystko wróciło do normy.. więc sprzawdz czy masz wszystko podokręcane.  :-V
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sierść ;]

Offline RedOctober

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.371
Odp: Pomocy!
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 17, 2012, 19:38:53 pm »
Sprawdx czy podczepiłeś wszystkie przewody podciśnieniowe od sterowania turbiną.
Jaguar XJS 5,3 V12 1987
Jaguar XJ6 4,0 Sport 1996
Jaguar XE-S 3,0 V6 2015.

achmiel92

  • Gość
Odp: Pomocy!
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 17, 2012, 19:44:34 pm »
Kryzys zażegnany. Kostka na dole rury intercoolera się odłączyła. :D Działa!!