Autor Wątek: problem po wymianie termostatu  (Przeczytany 2411 razy)

Offline dziadzol

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 196
problem po wymianie termostatu
« dnia: Marzec 16, 2012, 17:53:09 pm »
Wyciągam kota z garażu po raz pierwszy od stycznia, odpala jak ta lala, tylko w prawym dolnym rogu świeci się kontrolka - pewnie ma to związek z wymianą termostatu, którą robiłem tuż przez uziemieniem auta. Może mi ktoś podpowiedzieć co to jest i jak to usunąć? PZDR

B E N 8 5

  • Gość
Odp: problem po wymianie termostatu
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 16, 2012, 18:51:18 pm »
jaki rocznik?

Offline dziadzol

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 196
Odp: problem po wymianie termostatu
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 16, 2012, 19:08:26 pm »
Rocznik 91, silnik 4.0, ale spoko, fałszywy alarm, płynu było po prostu za mało ;D a ja się paliłem, żeby w miasto ruszyć i panika mnie zżarła - przepraszam za zamieszanie  :-thank

malina25

  • Gość
Odp: problem po wymianie termostatu
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 01, 2012, 23:06:30 pm »
witam ja tez mam problem mi ciagle zapala sie kontrolka chlodnicy i nie wiem czy to wina termostatu czy jak wycieku nie mam zadnego oleju w zbiorniczku czyli zwanej bialej mazi  moze ktos wie czy to wina termostatu?  jaguar xj40 90 rok 4.0

Offline RedOctober

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.371
Odp: problem po wymianie termostatu
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 01, 2012, 23:19:23 pm »
A jak zachowuje ci sie wskaźnik temperatury?? Jeśli jest z nim ok to albo masz mało płynu chłodzącego albo masz walnięty czujnik poziomu tego płynu. Zdaża się też że ten czujnik potrafi wyskoczyć ze swojego miejsca i wtedy też są takie cyrki.
Jaguar XJS 5,3 V12 1987
Jaguar XJ6 4,0 Sport 1996
Jaguar XE-S 3,0 V6 2015.

malina25

  • Gość
Odp: problem po wymianie termostatu
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 01, 2012, 23:24:46 pm »
na zegarze wskaznik jest pionowo ustawiony i wtedy zapala sie chlodnica raz gasnie  czaem jest tak ze brakuje jak dzis wody w chlodnicy ale dolalem plynu i niby ok ale jak go ostro przepale znowu sie pali

malina25

  • Gość
Odp: problem po wymianie termostatu
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 01, 2012, 23:28:35 pm »
a gdzie sie ten czujnik znajduje  to moze go tez wymienie  bo termostat zamowilem nowke .Czytalem ze jak gorny przewod jest cieply to niby sie termostat nie dmyka?

Offline dziadzol

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 196
Odp: problem po wymianie termostatu
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 03, 2012, 10:53:32 am »
objaw padniętego termostatu jest taki, że ci się silnik nie nagrzewa - wskaźnik temperatury nie osiąga poziomu N albo spada z tego poziomu podczas jazdy - jeśli z temperaturą nic się nie dzieje to stawiałbym raczej na czujnik poziomu płynu, ale wymiana termostatu to prosty zabieg, więc jak już zamówiłeś to można zrobić - pamiętaj tylko o nowej uszczelce. PZDR