Autor Wątek: Problem z elektryką w XJ40 1992 4,0 ccm Sovereign  (Przeczytany 5647 razy)

Maro5808

  • Gość
Problem z elektryką w XJ40 1992 4,0 ccm Sovereign
« dnia: Marzec 09, 2012, 22:26:34 pm »
Witam , mam mały problem. W moim kocie xj40 , 4000ccm, r.92 pażdziernik / wszystko wskazuje na to , ze instalacje elektr. mam z 93/ dzieją się różne , dziwne rzeczy. wycieraczki wieczorem działały - rano już nie. następnie / oczywiście w odstępie czasu/ przestała działac lewa przednia szyba a parę dni pózniej - lewa tylna / przy próbie opuszczenia , słychać , jakby dzwięk stycznika w tylnych drzwiach/. Wysiadł sygnał dzwiekowy - z dnia na dzień , tak jak i przestały działać nadmuchy. były chwile , na garbach lub dołkach zaczynały pracować , ale gdy chciałem zmienić siłę nawiewu - umierały. postanowiłem wymienić blowery , wymieniłem lewy , zero powodzenia , wymieniliśmy moduł sterowania AC , ten biały na trzy wtyczki od strony pasażera a także gniazdo bezpieczników ze strony lewej. w trakcie wymiany gniazda , dotknąłem przewodem plusowym masy. ta moja nieostrożność spowodowała - kot utracił komunikację z pilotem. nie otwiera i nie zamyka się z pilota , po uruchomieniu silnika - słychać słaby sygnał autoalarmu - muszę wyciągać bezpiecznik. lusterka same potrafią się włączyć , ale regulacji elektr. brak.. postanowiłem wymienić/naprawić , aby spróbować ożywić nadmuchy , sterownik AC / ten nad radiem/. wszystko było ok , ale przy montażu , jak ostatni debil podłączyłem /był bez obudowy z tyłu / do tego gniazda rzedowego ok. 6 bolców , do którego normalnie nie ma dostępu , przewód od zasilania zegarka. ni i nastąpił aramagedon , bynajmniej dla mojego kotka. wystrzelił układ scalony w tym sterowniku i .......... . przywiozłem nowy , zamontowałem poprawnie , sprawdziłem wszystkie bezpieczniki , właczyłem napiecie i d.......a kwas.. tablica rozdzielcza ciemna , wskazniki nie działają , brak świateł i kierunkowskazów. wymienilismy DPP1056 processor unit na nowy i dalej klapa. kocham to auto i proszę o pomoc. Marek 788877499 /heyah/ 721006911/plus/
« Ostatnia zmiana: Marzec 10, 2012, 17:48:13 pm wysłana przez Choina »

Offline RedOctober

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.371
Odp: Być albo ?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 09, 2012, 22:52:21 pm »
Na początku wyglądało to tak jaby twój kotek miał problemy z masami. Prawdopodobnie ci ugniły punkty masowe i wtedy zaczeły sie cyrki z wycieraczkami, nawiewami, szybami. Masz napewno do sprawdzenia wszystkie punkty masowe, a następnie wiązkę.
Jaguar XJS 5,3 V12 1987
Jaguar XJ6 4,0 Sport 1996
Jaguar XE-S 3,0 V6 2015.

Maro5808

  • Gość
?
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 10, 2012, 11:26:45 am »
oświeć mnie kolego , bom czarna masa w tej materii. gdzie szukać tych tajemniczych punktów masowych oraz o jaką wiązkę chodzi , lokalizacja tegoż elementu łamigłówki? prędzej odnajdę punkt "G" , niż zlokalizuję samodzielnie umiejscowienie problemu. Maro

Offline Yoohas

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.280
Odp: Być albo ?
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 10, 2012, 13:25:30 pm »
Przepraszam Cię ale mniej chaosu w wypowiedzi spowoduje, że będziemy mogli może pomóc lepiej :)

Rozkręć tablicę, poszukaj, gdzie z wiązek wychodzą masy (najczęściej do śrub przy nadwoziu). Jak coś źle podpiąłeś to na wszelki wypadek wymień wszystkie bezpieczniki i przekaźniki. Kiedyś miałem taką sytuację, szukałem długo. Okazało się, że jeden bezpiecznik, na oko dobry, był przepalony. Tylko, że blaszka pękając, "zapadła się" na drugi koniec blaszki. Czasami był prąd, czasami nie.

Według mnie zjarałeś jakiś przekaźnik albo moduł sterujący. Szukaj śladów przykopcenia, może w miejscu zwarcia będzie widać.
Sam sobie w życiu jakoś nie radzę, Więc Biuro Porad dla innych prowadzę.

Offline RedOctober

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.371
Odp: Być albo ?
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 10, 2012, 17:44:34 pm »
Wymieniasz jakieś scalaki w modułach bez żadnych schematów i informacji serwisowych. To tak jakbyś dał dziecku samochód i kazał nim jechać. Jeśli nie znasz budowy danego modelu to najpierw zaopatrz się w literaturę a później grzeb w elektryce. Sorry że tak ostro ale już nie raz musiałem naprawiać całą instalację po takich domorosłych elektrykach samochodowych. Tak jak kolega napisał rozkręć dekę i prześledź całą instalację oraz posprawdzaj moduły i licznik czy nie jest uwalony.
Jaguar XJS 5,3 V12 1987
Jaguar XJ6 4,0 Sport 1996
Jaguar XE-S 3,0 V6 2015.

Maro5808

  • Gość
Odp: Problem z elektryką w XJ40 1992 4,0 ccm Sovereign
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 10, 2012, 23:10:57 pm »
nie wymieniałem żadnych scalaków itd. , kolego. robiłem w/w próby usunięcia/zlokalizowania usterki po konsultacjach a nie na "pałę". dałem "ciała" podłączając dodatkowo wiązkę zasilającą zegarek do  sterowania klimą , wywaliło układ scalony , który tam jest. wymieniłem cały sterownik/nastawnik , ten nad radiem i to wszystko. auto ma tylko światła pozycyjne i awaryjne , działa radio. deska rozdzielcza martwa,  nie daje się uruchomić , więc na wszelki wypadek wymieniłem DPP 1056 / posiada trzy wtyczki /. koniec. maro

roberturszula

  • Gość
Odp: Problem z elektryką w XJ40 1992 4,0 ccm Sovereign
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 11, 2012, 13:26:18 pm »
wysyłam książkę na e-mail ze schematami elektrycznymi.

roberturszula

  • Gość
Odp: Problem z elektryką w XJ40 1992 4,0 ccm Sovereign
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 12, 2012, 18:20:57 pm »
przepraszam  poszło jeszcze raz :D

pabllo30dfx

  • Gość
Odp: Problem z elektryką w XJ40 1992 4,0 ccm Sovereign
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 13, 2014, 21:06:29 pm »
jeśli można prosić to też proszę o schemat elektryczny

marekjagslupsk

  • Gość
Odp: Problem z elektryką w XJ40 1992 4,0 ccm Sovereign
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 21, 2015, 16:59:36 pm »
podobne mam objawy, jak macie jeszcze to prześlijcie ten schemacik na maila.
Z góry dziękuje

Offline katar83

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.000
Odp: Problem z elektryką w XJ40 1992 4,0 ccm Sovereign
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 11, 2015, 04:46:04 am »
Polecam poczytac/obejrzec ten watek:

http://www.xj40.com/viewtopic.php?f=33&t=4198

Wiekszosc problemow z elektryka jak w pierwszym poscie to wina skrzynek z bezpiecznikami.