Autor Wątek: Czy maskę aluminiową się wymienia czy prostuje?  (Przeczytany 7698 razy)

maciek1983rok

  • Gość
Czy maskę aluminiową się wymienia czy prostuje?
« dnia: Marzec 06, 2012, 18:34:04 pm »
Witam.
Mam Jaguara Stype.
Z budynku spadło na niego kilka kamieni z powodu czego porobiły się wgniecenia na masce.
Pojechalem na wycenę do Interrisk i przewidzieli klepanie i malowanie. Koszt 900 zł.
Pojechałem do Jaguara i tam powiedzieli że maska jest do wymiany.Koszt 6000zł
Z tym do sądu. Sprawa. Biegły (800zł) Opinia na podstawie zdjęcia z Interrisku.
Zwiększono kwotę odszkodowania do 1800zł.
Nic w opinii nie jest napisane o tym że maska jest z aluminium i może biegły myślał że maska jest metalowa.
Pojechałem do Jaguara i poprosiłem o napisanie na wycenie informację że "maska w samochodzie jest wykonana z aluminium i nie podlega prostowaniu"
Zastanawia mnie czy powinienem dodatkowo dołączyć do odwołania od opinii biegłego opinie rzeczoznawcy PZMOTu? Chociaż ja już maskę wymieniłem więc co niby ten rzeczoznawca ma zrobić. Cała sprawa toczy się już drugi rok. Nie chciałbym sprawy przegrać bo chyba koszta sprawy przewyższą kwotę 6000zł
« Ostatnia zmiana: Marzec 06, 2012, 18:41:35 pm wysłana przez maciek1983rok »

moryc25

  • Gość
Odp: Czy maskę aluminiową się wymienia czy prostuje?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 06, 2012, 19:12:37 pm »
Aluminium się nie prostuje, tylko wymienia. Walcz o swoje!

Offline RedOctober

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.371
Odp: Czy maskę aluminiową się wymienia czy prostuje?
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 06, 2012, 22:03:49 pm »
Aluminium sie nie klepie, chociaż nasi blacharze i w tym przypadku dają radę. Aluminium raz wygięte traci swoje właściwości i nie zachowa sie podczas wypadku tak jak powinno, oraz przy próbie wyprostowania po prostu pęknie.
Jaguar XJS 5,3 V12 1987
Jaguar XJ6 4,0 Sport 1996
Jaguar XE-S 3,0 V6 2015.

maciek1983rok

  • Gość
Odp: Czy maskę aluminiową się wymienia czy prostuje?
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 07, 2012, 11:36:31 am »
Dzięki.
A myślicie że powinienem jechać do jakiegoś niezależnego rzeczoznawcy?
O co ewentualnie mógłbym go prosić. Zdjęć auta nie mam po zdarzeniu.
Zdjęcia ma tylko interrisk i są zapewne w sądzie bo zresztą na ich podstawie biegły stwierdził możliwość naprawy ww. maski.