Autor Wątek: Drżenie auta przy 60km/h  (Przeczytany 6401 razy)

Michu86

  • Gość
Drżenie auta przy 60km/h
« dnia: Marzec 04, 2012, 13:27:58 pm »
Jak w temacie, auto zaczyna delikatnie drgac  :-A  dobiegajac do predkosci ok 60km/h. Drgania nie zmieniaja sie przy puszczeniu gazu czy jego dodaniu. Podpora wału czy cos powazniejszego ??

Offline pablo21

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.076
    • www.jaguar.org.pl
Odp: Drżenie auta przy 60km/h
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 04, 2012, 13:35:58 pm »
Zacznij od kół, opon - wyważenie, stan opon - sprawdź czy nie masz bąbli, uszkodzeń. Przyczyn drgań może być bardzo dużo. Sprawdź od dołu stan drążków, generalnie wszystkich elementów. Podpora wału, a także połączenie wał - dyferencjał. Krzyżaki - czy nie ma luzów. Jak jest przy większych prędkościach? Drga tylko przy 60 km/h ?
XJ-SC 5.3 V12
XJ40 6.0 V12 Daimler Double Six
X350 V8

Michu86

  • Gość
Odp: Drżenie auta przy 60km/h
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 04, 2012, 22:38:29 pm »
Sprawdzalem kola i opony oraz uklad kierowniczy, sa bez zastrzezen. Drgania czuc w przedziale 60-80km/h i przestaje. Czuc to w fotelu nie w kierownicy. W tygodniu wezme kota na podnosnik i posprawdzam uklad napedowy.

Offline KrzysiekEg

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 410
Odp: Drżenie auta przy 60km/h
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 05, 2012, 16:00:55 pm »
Sprawdź jeszcze raz tylnie koła. Najlepiej na wulkanizacji.
xj6 4,0 Sovereign 1996

Michu86

  • Gość
Odp: Drżenie auta przy 60km/h
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 05, 2012, 11:52:53 am »
kola i opony wumienione, polosie, wal i podpora sprawdzone. Nie ma luzow. Nadal drży. Złe wyważenie wału ??

Offline pablo21

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.076
    • www.jaguar.org.pl
Odp: Drżenie auta przy 60km/h
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 05, 2012, 12:31:33 pm »
Poduszki amortyzatorów, tulejki wahaczy masz ok?
XJ-SC 5.3 V12
XJ40 6.0 V12 Daimler Double Six
X350 V8

Michu86

  • Gość
Odp: Drżenie auta przy 60km/h
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 07, 2012, 18:01:11 pm »
Na wachaczach nie ma luzow. O które poduszki ci chodzi ??? te na mocowaniu amora do wachacza, bo tego nie sprawdzałem  :-wstyd

Offline pablo21

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.076
    • www.jaguar.org.pl
Odp: Drżenie auta przy 60km/h
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 07, 2012, 18:40:37 pm »
Amortyzator jest zamontowany na 2 gumach - jedna od od dołu i jedna od góry, jest koloru czerwonego, jej stan widoczny jest po wyjęciu amora.
XJ-SC 5.3 V12
XJ40 6.0 V12 Daimler Double Six
X350 V8

Offline XKR-Lover

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 137
  • znalazlem Jaguara - XKR-S, naturalnie...
    • moje życie samochodowe.....
Odp: Drżenie auta przy 60km/h
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 21, 2012, 11:08:54 am »
Witam, niestety nie wiem jaki model masz, ale u mnie w x300 z 1995 był własnie ten sam problem "pod siedzeniem" i okazało się że to tzw. Center Bearing był wyrąbany.

Dołaczyłem PDF z fotami o co chodzi, zobaczysz całą robote co zrobiłem. EBC9040 Center Propshaft Bearing - on jest w 1ym i 4ym zdjęciu pokazany.

Póki tam byłem, ponieważ dużo roboty było (od przodu część Exhaustu, tłumiki i hamulec ręczny musi być zdjęty itd) okazało się że Jurid guma pęknięty, i Guma od Skrzyni Gearbox Mount, też wyrąbana i na owal się rozbiło....

Jednocześnie u-joints zmieniłem, co nie jest robota łatwa, ale czuć że był luz..... niestety radziłbym warsztatowi oddać, bo za trudna robota by samemu załatwić, chyba że masz duży Press Hydrauliczny 8+ Tonowy..... ale i nawet wtedy są problemy.

Ale po tym wszystkim, jak nowym wozem się jechało...

Jeden sposób sprawdzenia to założyć ciężarek na Propshaft z jednej strony tymczasowo używając tzw Jubilee Clip, czyli clip od rury gumowej ogrzewania (nie wiem jak to technicznie sie w PL nazywa bo pochodzę z UK) ale zobaczysz o co chodzi na str.3 w PDFie drugie zdjęcie srebrny clip przy fabrycznym ciężarku spawanym.

Do tego można i dojść z podnośnikiem (i klockiem albo Axle Stand aby nie zleciał) z boku lewej strony, i zakładanie takiego extra ciężarka pokaże ci (czy lepiej będzie czy gorzej) czy to jest Propshaft balans problem, bo od razu odczujesz z tyłu siedzenia prawej strony przy tunelu... a ja nawet z tym jeździłem przez jakiś czas bo prawie że zlikwidowało trzęsienie...

--------
Tadek

"Drive it like you stole it"
-----------------------------------------------------------------

Offline pablo21

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.076
    • www.jaguar.org.pl
Odp: Drżenie auta przy 60km/h
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 21, 2012, 12:59:29 pm »
XKR-Lover Twoje fotki to cenna i pomocna sprawa, super! Czy miałeś jakieś drgania np. na postoju kręcąc silnik na wyższe obroty? Rozumiem że miałeś luz na wale w kilku miejscach?
XJ-SC 5.3 V12
XJ40 6.0 V12 Daimler Double Six
X350 V8

Offline XKR-Lover

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 137
  • znalazlem Jaguara - XKR-S, naturalnie...
    • moje życie samochodowe.....
Odp: Drżenie auta przy 60km/h
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 22, 2012, 13:53:39 pm »
No problemo, dopiero dzisiaj wykryłem jak postawić zdjęcia automatycznie z Flicker'a w tekscie tutaj, ale czasami giną po jakimś czasie, tak że może lepiej w pdf wsadzić...

Silnik nigdy nie drżał wcale, pięknie równo chodził stojąco przy obrotach - to chyba inny problem, możliwe Coil pack (OBD pokaże awarie) albo świeca, albo i benzyny brak (filtr zapchany albo pompa benz.) itd. 

Mój w jeździe nie drżał wcale po założeniu i doregulowania pozycji tego tzw. Jubilee Clip, ale po roku zacząl mi ciec ten Oil Seal przedni w Diff'ie i z tego powodu musiałem itak Propshaft i Jurid zdjąć, i reszta się pokazała przy rozbiorze.... duża robota z małej, jak za zwyczaj... wszystko tam odnowiłem przy okazji.

Większość czasu muszę przyznać zabrało odkręcenie zadrzewianych śrub  :-K.... bo pomimo z USA i garażowany, to był z północy Michigan pod Canadą, a tam solą sypią przez 2 mieś. roku.... :-nie i tak to idzie...
--------
Tadek

"Drive it like you stole it"
-----------------------------------------------------------------

Offline pablo21

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.076
    • www.jaguar.org.pl
Odp: Drżenie auta przy 60km/h
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 04, 2013, 18:41:14 pm »
Panowie mam podobny problem, który był opisywany wcześniej. Auto od 60km/h przy przyspieszaniu drga, buczy itd. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na podporę wału lub sam wał(złe wyważenie). Na oko podpora jest ok. Luzu również nie ma, a całe zawieszenie dyferencjał, skrzynia poduszka pod skrzynią są nowe lub jak nowe. Moje pytanie brzmi, czy ktoś próbował regenerować wał w X308? W jaki sposób moge wymienić podporę wału w tym modelu? Czy jest ona taka sama jak w X300? Niestety w sklepach, brak odpowiedników. Biorę pod uwagę kupno drugiego wału i oddanie jednego z nich do regeneracji. Jeżeli macie jakieś doświadczenia, to chętnie posłucham mądrzejszych  ;D ;D ;D
« Ostatnia zmiana: Maj 04, 2013, 18:46:30 pm wysłana przez pablo21 »
XJ-SC 5.3 V12
XJ40 6.0 V12 Daimler Double Six
X350 V8

Krzysio7890

  • Gość
Odp: Drżenie auta przy 60km/h
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 05, 2013, 11:59:37 am »
Miałem podobne objawy i tez podejrzewałem podporę wału. Natomiast winna okazała się jedna z półosi, nie było luzu natomiast zapiekał się krzyżak i to wywoływało bicie koła i drżenie auta w konsekwencji. Proponuje auto  podnieść, wyłączyć kontrolę trakcji, "zapiąć" D i gazu. Niech ktoś obserwuje tylne koła. Powodzenia.

Offline pablo21

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.076
    • www.jaguar.org.pl
Odp: Drżenie auta przy 60km/h
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 05, 2013, 12:45:00 pm »
Dzięki za rade. Krzyżaki są ok.   :-V Męczy mnie ten wał i podpora. Nikt nic nie wie?
XJ-SC 5.3 V12
XJ40 6.0 V12 Daimler Double Six
X350 V8