Autor Wątek: sprzęgło s-type  (Przeczytany 7739 razy)

Offline Artek123

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 820
  • ....był S-Type 3.0 V6... ....jest XJ6 seria III...
sprzęgło s-type
« dnia: Luty 24, 2012, 17:45:19 pm »
Wiatm

Niestety w moim kocie padło sprzęgło. S-type 3.0 v6 manual 2001r.
Zamówiłem już tarcze i docisk sprzęgła ale przydało by się jeszcze wymienić (nie wiem czy dobrze to nazwę) łożysko wyciskowe sprzęgła. Jest ono razem z wysprzęglikiem centralnym ale napewno jest rozbieralne i teraz pyatnie do Was, czy i gdzie można nabyć takie łożysko ewentualnie czy występuje jakiś zestaw naprawczy tego wysprzęglika czy coś takiego żeby było w nim to łożysko??? ewentualnie prosił bym o namiary gdzie by było można kupić tanio cały ten wysprzęglik jeżeli jakieś zestawy naprawcze czy osobne łożyska nie występują??

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam
Jeep Cherokee
BMW 3 GT
Jaguar XJ6 seria III

Offline Michał123

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 51
Odp: sprzęgło s-type
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 24, 2012, 19:35:13 pm »
Witam,gdzie kupiłeś sprzęgło ? pytam bo mi tez sie szykuje wymiana i chcialbym wiedziec gdzie kupic i ile to kosztuje? z gory dziekuje za odpowiedź pozdrawiam
X-TYPEK

Offline Artek123

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 820
  • ....był S-Type 3.0 V6... ....jest XJ6 seria III...
Odp: sprzęgło s-type
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 24, 2012, 20:29:55 pm »
Kolego Michał123 z tego co zauważyłem to są dwa rodzaje sprzęgła do s-type 3.0 v6 manual, różnią się one od siebie tarczą sprzęgła jedno jest ogólnie bez problemów dostępne w większości sklepów koszt to mniej więcej od jakichś 1100 do 1400 zł za zestaw (tarcza sprzęgła, docisk i łożysko), a z dostepnością tego drugiego są już problemy i koszt dużo wyższy niż w przypadku tego pierszego. Różnica polega na tym że średnica kołka ustalającego (jeżeli dobrze się wyrażam) w przypadku pierwszym to 6 mm; ilość zębów 23 czy 24 zęby, a w przypadku drugim to 10 mm; ilość zębów 10. W obu przypadkach średnice tarczy wynoszą 240mm. Ten typ silnika posiada koło dwumasowe, które też trzeba sprawdzić w jakim jest stanie i jeżeli jest kiepskie wymienić.
Ja niestety miałem ten drugi rodzaj i zamówiłem akurat tak wyszło w sklepie o którym na tym forum się nie wspomina. Jeżeli miałbyś ten drugi rodzaj sprzęgła i chciał namiary gdzie ja kupiłem to pisz na priv.

Pozdrawiam
Jeep Cherokee
BMW 3 GT
Jaguar XJ6 seria III

Offline filar12

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 887
  • http://lpg-lodz.pl/
Odp: sprzęgło s-type
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 24, 2012, 23:19:29 pm »
I na koniec łożysko jest całością z wyprzęgnikiem.
Ale jest jeszcze inna możliwość ratunku(regeneracja tarczy) wszystko zależy od stanu docisku i dwu masy i wiedzy jak to zrobić.
http://lpg-lodz.pl/

KIEDYŚ był S-type 1999r 3.0 V6 "sreberko" napędzane LPG ;-) następnie X350 4.2l +LPG oczywiście ;-), S-type 2002r Fl 3.0L LPG, X350 3.0L LPG ;-),teraźniejszość X358LWB 4,2 LPG.

Offline Michał123

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 51
Odp: sprzęgło s-type
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 25, 2012, 01:45:39 am »
Artek123 wielkie dzięki za obszerną odpowiedź.hmmm obszerna to mało powiedziane ,to jest obszerna i fachowa odpowiedź. pozdrawiam
X-TYPEK

rodger

  • Gość
Odp: sprzęgło s-type
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 25, 2012, 11:50:53 am »
A od Mondeo ST nie będzie kompatybilne???

Offline filar12

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 887
  • http://lpg-lodz.pl/
Odp: sprzęgło s-type
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 25, 2012, 23:29:58 pm »
Niestety nie mondeo ST ma 23-26 zębów.
Ja już niejednokrotnie nabijałem sprzęgła do s-typów sam mam takie.
Trzeba sprawdzić stan docisku i dwu masy no i pamiętać jak to się robi.
http://lpg-lodz.pl/

KIEDYŚ był S-type 1999r 3.0 V6 "sreberko" napędzane LPG ;-) następnie X350 4.2l +LPG oczywiście ;-), S-type 2002r Fl 3.0L LPG, X350 3.0L LPG ;-),teraźniejszość X358LWB 4,2 LPG.

Offline Artek123

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 820
  • ....był S-Type 3.0 V6... ....jest XJ6 seria III...
Odp: sprzęgło s-type
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 29, 2012, 14:03:59 pm »
Ale jest jeszcze inna możliwość ratunku(regeneracja tarczy) wszystko zależy od stanu docisku i dwu masy i wiedzy jak to zrobić.


Kolego filar12, mam pytanie. Tak orientacyjnie ile wynosi koszt takiej regeneracji???

Chciałem zapytać jeszcze na ile trwałe są sprzęgła i koła dwumasowe w tych s-type 3.0 v6 manual ???
Wiem że jest to w dużej mierze zależne od stylu jazdy, ale można mniej więcej określić czy jest to raczej trwały element czy trzeba na niego uważać bo szybko leci.

P.S.
Samego łożyska do tego wysprzęglika centralnego nie udało mi się dostać (ani żadnych zestawów naprawczych itp.), więc niestety pozostał zakup całego wysprzęglika  :-cry




Jeep Cherokee
BMW 3 GT
Jaguar XJ6 seria III

Offline filar12

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 887
  • http://lpg-lodz.pl/
Odp: sprzęgło s-type
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 01, 2012, 21:27:44 pm »

Samego łożyska do tego wysprzęglika centralnego nie udało mi się dostać (ani żadnych zestawów naprawczych itp.), więc niestety pozostał zakup całego wysprzęglika  :-cry


Tak jak pisałem wcześniej wysprzęglik jest całością z łożyskiem.
Mój docisk wytrzymał już około 270tyś. km. Dwumasa jakoś żyje ale następnego już chyba nie wytrzyma.

Wytrzymałość zależy tylko od kierowcy czy strzelamy ze sprzęgła ,bączki itp.

A koszty w rożnych miastach są inne .

Np u mnie regeneracja tarczy i wymiana zamknie się w 500-550zł.
Tak to wygląda orientacyjnie wszystko zależy od stanu reszty elementów.




http://lpg-lodz.pl/

KIEDYŚ był S-type 1999r 3.0 V6 "sreberko" napędzane LPG ;-) następnie X350 4.2l +LPG oczywiście ;-), S-type 2002r Fl 3.0L LPG, X350 3.0L LPG ;-),teraźniejszość X358LWB 4,2 LPG.

Offline Artek123

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 820
  • ....był S-Type 3.0 V6... ....jest XJ6 seria III...
Odp: sprzęgło s-type
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 02, 2012, 00:55:33 am »
Kolego filar12 dzieki za info.
Chcialbym jeszcze zapytac jaki luz jest dopuszczalny na dwumasie, a jaki dyskwalifikuje ja do dalszego uzytkowania?
Jeep Cherokee
BMW 3 GT
Jaguar XJ6 seria III

Intruz

  • Gość
Odp: sprzęgło s-type
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 02, 2012, 08:20:00 am »
w Krakowie na Centralnej zregenerowałem tarczę ( ale do jeepa) za ok. 100 zł. Wymieniłem juz sam, tak więc jak sie chce , to można tanio...

Offline marasieren

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: sprzęgło s-type
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 08, 2015, 19:01:56 pm »
Witam!

ktos juz mial przygode zwiazana z wymiana sprzegla? Jesli tak czy moglbym sie jakos skontaktowac zeby zapytac sie o co nie co? Niestety szykuje mi sie wymiana sprzegla w moim kotku. Biegi wchodza ale nie chce autko ruszyc :(

Offline filar12

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 887
  • http://lpg-lodz.pl/
Odp: sprzęgło s-type
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 08, 2015, 23:35:01 pm »
Robota bardzo prosta co tam potrzebujesz wiedzieć??
http://lpg-lodz.pl/

KIEDYŚ był S-type 1999r 3.0 V6 "sreberko" napędzane LPG ;-) następnie X350 4.2l +LPG oczywiście ;-), S-type 2002r Fl 3.0L LPG, X350 3.0L LPG ;-),teraźniejszość X358LWB 4,2 LPG.

Offline marasieren

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: sprzęgło s-type
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 09, 2015, 11:07:45 am »
Mam do wymiany sprzęgło w moim jagu. Nie wiem do końca co padło. Czy tylko sprzeglo czy cos jeszcze. Na razie musze kupić sprzęgło a później mi powiedzą czy coś jeszcze. Na co zwrócić uwagę. Ile kosztuje? Czy warto uzywke? Jakie koszty wymiany u mechanika żeby nie przeplacic. Pozdrawoam.

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.457
Odp: sprzęgło s-type
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 09, 2015, 13:35:56 pm »
Byl dopiero temat. Jest na 1 stronie w dzialr stype....poszukaj
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8