Autor Wątek: wymiana całej kierownicy  (Przeczytany 3555 razy)

zp_west

  • Gość
wymiana całej kierownicy
« dnia: Luty 19, 2012, 15:48:24 pm »
 :-help
witam wszystkich klubowiczów marki JAGUAR
Chciałem się poradzić wymiany kierownicy w swoim Jagu 2003r 2.0D, miałem kolizje i wystrzeliła mi poduszka, załatwiłem sobie drugą kompletną kierownice z poduszką. Moja stara kierownica nie miała sterowania radia i tempomatu, czy po wstawieniu tej drugiej funkcje radia i tempomatu będą funkcjonowały...?
Za wszelkie informacje dziękuje :-thank

Offline RedOctober

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.371
Odp: wymiana całej kierownicy
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 19, 2012, 17:36:32 pm »
Jeśli taśmę kierownicy bedziesz miał przygotowaną pod sterowanie w kierownicy, oraz reszta wiązki do radia będzie poprowadzona to powinno to zadziałać. Co do tempomatu to niestety nie będziesz go miał.
Jaguar XJS 5,3 V12 1987
Jaguar XJ6 4,0 Sport 1996
Jaguar XE-S 3,0 V6 2015.

Mike_G

  • Gość
Odp: wymiana całej kierownicy
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 31, 2013, 06:29:56 am »
Witam,
Podpinam się pod temat z pytaniem: czy jeśli teraz mam kierownicę ze sterowaniem radiem, czy gdybym ją wymienił na taką bardziej "wypaśną" ze sterowaniem radiem i z tempomatem to mam szanse na to że będzie działał tempomat czy też nie. Dodam tylko że mam wersję auta bez komputera pokładowego. Może jeszcze trzeba wymienić zegary  i przełącznik świateł na taki z klawiszami? Co i jak  należy ewentualnie zrobić żeby auto doposażyć w tempomat, bo mi bardzo na tym zależy. Dodam że jest to kot 2,0D z 2004roku. Przeszukałem uważnie forum ale podobny temat został bez odpowiedzi.

Pozdrawiam

Jawe83

  • Gość
Odp: wymiana całej kierownicy
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 31, 2013, 10:22:20 am »
Może najpierw warto by sprawdzić po VIN, jak Twój egzemplarz był fabrycznie wyposażony...

W celu określenia kwestii przycisków tempomatu na kierownicy... jeśli chcesz mieć Xboxa 360, to nie kupujesz raczej samego tylko pada, co nie? ;)

Offline CiGaR

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 384
Odp: wymiana całej kierownicy
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 31, 2013, 11:08:17 am »
Co do sterowania radia, to będziesz miał, a tempomat musiałbyś wgrać w serwisie z tego co się orentuje to w dieslu tak jest, a co do komputera pokładowego, to musiałbyś się dowiedzieć, czy w liczniku jest immo, jeżeli nie to po wymianie na zegary z komp. pokładowym powinien działać, ale mogę zapytać w serwisie jak będę.
Jaguar:
X350 4.2 V8 2006
X-type 2.1 V6 2002
X-type 3.0 v6 2008
S-type 3.0 V6 2000

Jawe83

  • Gość
Odp: wymiana całej kierownicy
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 31, 2013, 11:37:12 am »
co do komputera pokładowego, to musiałbyś się dowiedzieć, czy w liczniku jest immo, jeżeli nie to po wymianie na zegary z komp. pokładowym powinien działać, ale mogę zapytać w serwisie jak będę.

Ooooo, fajnie by było, gdybyś mógł zapytać :) Też nie mam u siebie kompa pokładowego...

BOGDA

  • Gość
Odp: wymiana całej kierownicy
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 31, 2013, 11:58:39 am »
w moim s- type  miałam wymieniana kierownicę ..poprzednia nie miała tempomatu ..a druga która kupiłam posiadała tempomat i sterowanie kanałami radia ...
po przełożeniu kierownicy tempomat ..którego wcześniej w ogóle nie miałam działa bez zarzutów .. bez żadnej wizyty w serwisie..

w wielu modelach doprowadzone sa wiązki kabli i połączenia jednak nie są podłączane z uwagi na standardową klasę ..
Mój kot najwyraźniej z salonu wyjechał jako model standardowy .. ;D

dopatrzyłam się tez  ze ma gniazdo do podłączenia foteli ..by były podgrzewane .. niestety tego nie wykorzystam bo mam welurowe obicie ..  :-V