Autor Wątek: Stukanie wraz z obrotem kół  (Przeczytany 2778 razy)

piotrek_ksk

  • Gość
Stukanie wraz z obrotem kół
« dnia: Luty 11, 2012, 16:49:24 pm »
Sprawa wygląda tak: w X-Type 2.0 TDi 2004r niedawno wymieniłem przód zawieszenia (przegub, wahacz) i oponki nowe+prostowałem felgę

Tydzień temu dało się usłyszeć bardzo ciche, jedynie przy wyłączonej muzyce, stukanie w rytm obrotów koła, ale tylko i wyłącznie przy prędkości powyżej 60-70 km/h. Jeśli było ono przy mniejsze prędkości, to niesłyszalne dla kierowcy.

Z dnia na dzień stukanie się nasila. W chwili obecnej już przy prędkości 40 km/h da się je usłyszeć, aczkolwiek przy większych prędkościach jest ono zdecydowanie 'wyraźniejsze'.

Ma ktoś jakieś pomysły co to może być? Bo szczerze mówiąc, to właśnie po prawej stronie wymieniałem te pare części z zawieszenia i nie wiem gdzie szukać przyczyny. Czy krzywa felga ma takie objawy?

Konradop

  • Gość
Odp: Stukanie wraz z obrotem kół
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 11, 2012, 19:09:18 pm »
Może to bardzo głupie ale sprawdź czy masz dokręcone koło ...
 :-gwizd
Ja tez sie raz zastanawiałem co mi z tyłu w Jagu stuka w podobny własnie sposób.
No i tak szukałem przez tydzień az sprawdziłem czy mam koło dokrecone. I przestało stukać  :-hehe

piotrek_ksk

  • Gość
Odp: Stukanie wraz z obrotem kół
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 11, 2012, 19:44:08 pm »
A to możliwe, że samo się 'odkręciło'? ;) Bo tak jak mówię, problem dość świeży, przez ponad miesiąc od wymiany zawieszenia było ok.

Konradop

  • Gość
Odp: Stukanie wraz z obrotem kół
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 11, 2012, 19:46:29 pm »
no właśnie mi zaczęło stukać po ok miesiącu od kupna samochodu... widać jak nie było odpowiednio dokręcone to się w końcu popuściło.
No ale opisuje jak było u mnie.

piotrek_ksk

  • Gość
Odp: Stukanie wraz z obrotem kół
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 11, 2012, 20:00:06 pm »
I też tak przy niskich prędkościach brak objawów, a przy koło 60-70 już bardzo szybkie stukanie?

Konradop

  • Gość
Odp: Stukanie wraz z obrotem kół
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 12, 2012, 21:26:40 pm »
I też tak przy niskich prędkościach brak objawów, a przy koło 60-70 już bardzo szybkie stukanie?
Piotrek,
przyznam szczerze że nie pamiętam ...  :-[