Autor Wątek: diesel na mrozie  (Przeczytany 5077 razy)

Offline adas69

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 191
diesel na mrozie
« dnia: Luty 09, 2012, 18:58:15 pm »
pytanie niby blache... ale nie mam za bardzo pojecia o mechanice... mam problem z odpalenie mojego x type 2.0 d nie ma duzych mrozow, -10 do -15 a auto nie chce odpalic, nie jest to wina paliwa. tydzien temu tez nie chcial mi odpalic, laweta i na warszta, tam postalo w cieplym przez noc i odpalil bez problemu. wczoraj nie chcial odpalic ale probowalem i probowalem az w koncu odpalil. dzisiaj znowu nie chce odpalic, nie chce go meczyc do wydojenia baterii... co moze byc przyczyna? swiece, cz moze cos innego? dodam ze auto jest po serwisie plyny, filtry... prosze nie linczowac ;) i bede wdzieczny za pomoc.. pozdrawiam...
krecik-adas

cobi

  • Gość
Odp: diesel na mrozie
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 09, 2012, 19:01:24 pm »
Być może świece żarowe (któraś) umarły.

Offline adas69

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 191
Odp: diesel na mrozie
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 09, 2012, 19:04:02 pm »
a jest jakas inna mozliwosc??
krecik-adas

Sebastian X

  • Gość
Odp: diesel na mrozie
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 09, 2012, 19:06:24 pm »
A skąd pewność że to nie wina paliwa?

Offline adas69

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 191
Odp: diesel na mrozie
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 09, 2012, 19:13:15 pm »
paliwo tankowane na bp, kolega tez tylko tu takuje swoje audi, tranzita i mondeo... nie ma zadnego problemu z odpaleniem, poza tym zaden mroz jes teraz... wczoraj przy -13 udalo sie odpalic, dzisiaj przy -10 juz sie nie udalo :/
krecik-adas

Bachytek

  • Gość
Odp: diesel na mrozie
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 09, 2012, 19:16:08 pm »
Gdy zimą przyciśnie mróz, temperatura powietrza w komorze spalania może być zbyt niska, aby zagwarantować zapłon wtryskiwanego paliwa. Należy wziąć pod uwagę, iż olej napędowy w zimie, nawet gdy jest specjalnie wzbogacony, posiada większą gęstość i lepkość. To utrudnia odpalenie silnika. Niesprawność świec żarowych, nawet tylko w jednym z cylindrów, może skutecznie uniemożliwić rozruch diesla.

Offline adas69

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 191
Odp: diesel na mrozie
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 09, 2012, 19:19:37 pm »
swiece to juz wiemy, chodzi cz jeszcze moze bys inna opcja? musze itak auto postawic mechanikowi... nie chce zeby mi wkrecil cos :/
krecik-adas

TYGRYS3

  • Gość
Odp: diesel na mrozie
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 09, 2012, 19:20:15 pm »
Kłopot w tym, że jeżdżący dieslami zwykle pozbawieni są możliwości wyboru, bo na stacjach benzynowych jest jeden rodzaj paliwa do ich samochodów. Do tego rozpowszechniane w reklamach określenia typu "olej napędowy do -18 oC" mogą wprowadzać w błąd, gdyż nie oznaczają wcale, że do tych magicznych -18 oC samochód będzie jeździł jak burza, a przy -19 oC zatrzyma na drodze. Podawane wartości mogą wszak dotyczyć:
 temperatury zmętnienia, tj. początku wytrącania się parafin z oleju napędowego i wtedy takie paliwo na zimę jest zupełnie przyzwoite;
temperatury zablokowania zimnego filtra, a wówczas -18 oC to wynik taki sobie;
temperatury krzepnięcia, co oznacza, że paliwo praktycznie nie nadaje do użycia w Polsce w zimie, gdyż przy rzeczonych -18 oC zamienia się w kaszę.

http://www.swiatmotoryzacji.com.pl/index.php?modul=numery&page=czytaj&id=223

lysyyy

  • Gość
Odp: diesel na mrozie
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 09, 2012, 19:22:22 pm »
U mnie w Viavro jest to samo. Do -10 jeszcze pali - potem już tragedia... Pojechałem do elektryka samochodowego, bo podejrzewałem, że nie grzeją zupełnie świece. I miałem rację. Jest błąd sterownika świec i w ogóle ich nie grzeje. Muszę postawić auto na cały dzień i będą szukać przyczyny.

Offline adas69

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 191
Odp: diesel na mrozie
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 09, 2012, 19:34:31 pm »
cz kilkukrotne podgrzanie swiec robi roznice?
krecik-adas

lysyyy

  • Gość
Odp: diesel na mrozie
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 09, 2012, 19:42:22 pm »
Powinno być lepiej, o ile nie wykrywa podniesienia temperatury świec po pierwszym grzaniu...?

Offline RedOctober

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.371
Odp: diesel na mrozie
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 09, 2012, 19:47:35 pm »
Czas grzania świec jest uzależniony od temperatury silnika i pomimo że raz już je nagrzałeś to nic nie mierzy ich temperatury. Podgrzanie dwu krotne napewno pomoże. Jeśli raz ci pali a raz nie to jest to wina raczej sterownika świec lub przekaźnika.
Jaguar XJS 5,3 V12 1987
Jaguar XJ6 4,0 Sport 1996
Jaguar XE-S 3,0 V6 2015.

TYGRYS3

  • Gość
Odp: diesel na mrozie
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 09, 2012, 20:08:44 pm »
panowie i panie ,nie wkurzajcie się na mnie ale ta gadanina o świecach po prostu mnie rozbraja ,
jakie pierwsze lub drugie grzanie ?
świeca żarowa ma nagrzać komorę spalania do optymalnej temperatury i koniec kropka ,jeśli tego nie robi do -20(minimum)
to jest konkretny wałek ,osobiście nie spotkałem diesla ,który by w takich temperaturach nie zapalił
(sprawny akumulator i świece żarowe) szukać przyczyny w sterownikach ,wadliwe swiece ,parafina w paliwie(mało prawdopodobne) ,
wtryski zapchane ,powodzenia  :-V


Aleksander M

  • Gość
Odp: diesel na mrozie
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 09, 2012, 20:09:39 pm »
A kiedy był wymieniony filtr paliwa?

Offline adas69

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 191
Odp: diesel na mrozie
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 09, 2012, 20:12:27 pm »
w styczniu :)
krecik-adas