Autor Wątek: Zamierzam kupić S-type 2.7 diesel. Proszę o poradę.  (Przeczytany 3074 razy)

kubus66622

  • Gość
Zamierzam kupić S-type 2.7 diesel. Proszę o poradę.
« dnia: Luty 06, 2012, 23:25:02 pm »
Witam!

Mam zamiar kupić jaguar s-type diesel w automacie. Samochód jest od peirwszego właściciela , miał malowane jedynie prawe drzwi. Przebieg tego samochodu to 158 tyś. , potwierdzone książką serwisową. Proszę mi powiedzieć ile taki kociak pali, czy serwis jest drogi ? Miałem x-type 2.2 diesel i 2.0 , które sprawowały sie całkiem przyzwoicie.


Pozdrawiam !

antipathiQue

  • Gość
Odp: Zamierzam kupić S-type 2.7 diesel. Proszę o poradę.
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 07, 2012, 01:15:49 am »

Witaj,

Co do Dżaga z tym motorem to nie pomoge.
Znam tylko silnik czyli 2.7 HDI. Miałem Peugeot'a 407 Coupe z tym motorem i automatem i sprawował się nieźle. Dość elastyczny silnik, choć automatyczna skrzynia nieco studziła jego charakter.
Co do spalania... Peugeot ma nieco inne opory powietrza, inną masę itd. Spalałem nim średnio 8-9 litrów ropy.
Nie powiem nic wiecej bo Dżag to całkiem inna konstrukcja. Poza tym ja zdecydowanie bardziej lubie jeździć na benzynie więc nie będę całkiem obiektywny.

Pozdrawiam,
Jakub.


kubus66622

  • Gość
Odp: Zamierzam kupić S-type 2.7 diesel. Proszę o poradę.
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 07, 2012, 12:52:11 pm »
Dzięki śliczne za odpowiedź :).

Zastnawiam się z jak z częściami do tego modelu. Z x nie miałem żadnego problemu , bo części były śmiesznie tanie.

Pozdrawiam Jakub !

sugranes

  • Gość
Odp: Zamierzam kupić S-type 2.7 diesel. Proszę o poradę.
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 08, 2012, 11:38:27 am »
Witaj!
 Moim 2,7 przejechałem 50 tys. km. Mam go od półtora roku od stanu 100km.  Jestem bardzo zadowolony. Przy mojej jeździe pali średnio 8,0-8,3 litra. Poprzedni właściciel jeździł nim z takim szacunkiem, że miał średnią spalania około 6,0, a więc tak też można.
W porównianiu z poprzednim S-type 3,0, to rewelacja.
No i najważniejsze- przez półtora roku NIC sie nie zepsuło. I to jest chyba największy kontrast z moim poprzednim Jagiem  :-tylko