Autor Wątek: XJ8 - zamek bagażnika  (Przeczytany 7080 razy)

xlxl79

  • Gość
XJ8 - zamek bagażnika
« dnia: Styczeń 27, 2012, 19:02:16 pm »
Witam wszytkich,  :-R
mam pytanie,
wyjąłem akumulator do doładowania i sprawdzenia, zatrzasnąłem klape bagażnika,
jest teraz -15 stopni,
i ma problem z otworzeniem przez zamek mechaniczny, tzn, klucz przekereca sie o 20stopni,
i sie nie otwiera (np. w drzwiach od kierowcy zamek przekreca sie o 45stopni i sie otwiera)
czy mozliwe jest ze zamek zamarzł?
lub w jaki sposób mozna otworzyć klapę?
pozdrawiam Piotr
 :-kogutki

Offline RedOctober

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.371
Odp: XJ8 - zamek bagażnika
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 27, 2012, 19:07:58 pm »
Bagażnik tylko możesz teraz otworzyć kluczykiem. Pozostaje ci tylko uzyć suszarki, rozrażacza w spreyu lub starym sposobem poprzez amocenie grota kluczyka w płynie hamulcowym i umieszczeniu go w zamku aby płyn go rozmroził.
Jaguar XJS 5,3 V12 1987
Jaguar XJ6 4,0 Sport 1996
Jaguar XE-S 3,0 V6 2015.

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: XJ8 - zamek bagażnika
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 27, 2012, 20:12:46 pm »
hejka, jezeli rzadko uzywasz manualnego zamka na klucz to moze sie tam troche syfek pobierac, ja kiedys nawet
nie bylem stanie otworzyc w "normalnych" temperaturach. wiec odmrazac i wd40 moze pomoc. jezeli sie nie uda
a masz auto otwarte, to sprobuj doprowadzic prad do systemu pod maska. w kierunku kabine na scianie powinno
byc punkt kontaktowy albo do altnernatora plus i minus na mase. podowdzenia!

xlxl79

  • Gość
Odp: XJ8 - zamek bagażnika
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 27, 2012, 21:00:19 pm »
Super, dzięki, jutro będę działał....

Offline jazabek wacław

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 693
Odp: XJ8 - zamek bagażnika
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 28, 2012, 18:46:22 pm »
Mam pytanie, wedle mojej wiedzy bagażnik otwiera się :

- za pomocą pilota, czy jest jakiś sposób na właściwe otwarcie bagażnika, u mnie czasem ciężko jest otworzyć, nie wiem czy to kwestia pilota, czy trzeba w specjalny sposób nacisnąć przycisk ?

-  za pomocą guzika na desce rozdzielczej

- za pomocą kluczyka i zamka w tylnej klapie

- czy można otworzyć bagażnik naciskając logo na klapie bagażnika ?

Mam też pytanie o unoszenie klapy bagażnika, czy to standard że trzeba ją mocno unieść bo inaczej opada,  czy mam po prostu zużyte sprężyny gazowe ?
Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.

__ceva__

  • Gość
Odp: XJ8 - zamek bagażnika
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 29, 2012, 00:34:54 am »
Mam pytanie, wedle mojej wiedzy bagażnik otwiera się :

- za pomocą pilota, czy jest jakiś sposób na właściwe otwarcie bagażnika, u mnie czasem ciężko jest otworzyć, nie wiem czy to kwestia pilota, czy trzeba w specjalny sposób nacisnąć przycisk ?
Przy pomocy pilota można również otworzyć bagażnik nie dezaktywując alarmu. Jak przycisk w pilocie słabo reaguje na nacisk to może pomóc jego rozbiórka i przemycie styków spirytusem.
-  za pomocą guzika na desce rozdzielczej
Tak. Ale tylko wtedy gdy nie jest włączony żaden bieg i nie jest aktywna funkcja VALET.
- za pomocą kluczyka i zamka w tylnej klapie
Tak.
- czy można otworzyć bagażnik naciskając logo na klapie bagażnika ?
J.w. Jak nie działa to może być uszkodzony mikrostyk w przycisku lub brak połączenia elektrycznego wyłącznika ze sterownikiem.
Mam też pytanie o unoszenie klapy bagażnika, czy to standard że trzeba ją mocno unieść bo inaczej opada,  czy mam po prostu zużyte sprężyny gazowe ?
U mnie mniej więcej od połowy ruchu klapa "idzie" do góry sama bez pomocy. Przy ujemnej temperaturze otoczenia (takiej jak obecnie) prawie do końca trzeba klapie pomóc się podnieść. Jeśli opada sama i dzieje się tak gdy jest ciepło to zapewne sprężyny gazowe domagają się wymiany. 

Offline jazabek wacław

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 693
Odp: XJ8 - zamek bagażnika
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 29, 2012, 18:42:59 pm »
Mam pytanie, wedle mojej wiedzy bagażnik otwiera się :

- za pomocą pilota, czy jest jakiś sposób na właściwe otwarcie bagażnika, u mnie czasem ciężko jest otworzyć, nie wiem czy to kwestia pilota, czy trzeba w specjalny sposób nacisnąć przycisk ?
Przy pomocy pilota można również otworzyć bagażnik nie dezaktywując alarmu. Jak przycisk w pilocie słabo reaguje na nacisk to może pomóc jego rozbiórka i przemycie styków spirytusem.
-  za pomocą guzika na desce rozdzielczej
Tak. Ale tylko wtedy gdy nie jest włączony żaden bieg i nie jest aktywna funkcja VALET.
- za pomocą kluczyka i zamka w tylnej klapie
Tak.
- czy można otworzyć bagażnik naciskając logo na klapie bagażnika ?
J.w. Jak nie działa to może być uszkodzony mikrostyk w przycisku lub brak połączenia elektrycznego wyłącznika ze sterownikiem.
Mam też pytanie o unoszenie klapy bagażnika, czy to standard że trzeba ją mocno unieść bo inaczej opada,  czy mam po prostu zużyte sprężyny gazowe ?
U mnie mniej więcej od połowy ruchu klapa "idzie" do góry sama bez pomocy. Przy ujemnej temperaturze otoczenia (takiej jak obecnie) prawie do końca trzeba klapie pomóc się podnieść. Jeśli opada sama i dzieje się tak gdy jest ciepło to zapewne sprężyny gazowe domagają się wymiany. 

Co za wyczerpująca odpowiedz   :-thank :-10points

I 2 pytania :

- czy ktoś z kolegów naprawiał otwieranie bagażnika za pomocą logo na klapie ? Czy sporo przy tym zabawy, co trzeba sprawdzić w 1 kolejności ?

- wiem z forum że piloty stanowią problem, moje 2 szt. też nie działają idealnie bo swoje lata mają, czy jest jakiś zamiennik pilota, mam wrażenie że w Volvo miałem taki sam pilot, czy może są jakieś piloty uniwersalne, które w prosty i tani ( 500 zł to dużo ) sposób można przystosować do swojego kotka ?
Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.

__ceva__

  • Gość
Odp: XJ8 - zamek bagażnika
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 29, 2012, 21:37:45 pm »
- czy ktoś z kolegów naprawiał otwieranie bagażnika za pomocą logo na klapie ? Czy sporo przy tym zabawy, co trzeba sprawdzić w 1 kolejności ?
Co prawda nie miałem okazji naprawiać mechanizmu otwierania klapy, ale wymieniałem przycisk z kotem bo mojemu mruczkowi lico zszarzało (sprawną resztę wyłącznika mam na zbyciu jakby co, wymiana samego przycisku nie jest zbyt kłopotliwa).
W pierwszej kolejności to pewnie trzeba by zajrzeć do bezpieczników ale który jest za to odpowiedzialny to nie wiem. Następnie sprawdziłbym przewody wychodzące z klapy przy jej zawiasie czy przypadkiem nie są  przełamane. Następnie można sprawdzić działanie mikrostyku w wyłączniku, jego połączenie elektryczne i siłownik odpowiedzialny za sterowanie ryglem zamka klapy. Do tych ostatnich elementów dostęp jest po zdjęciu tapicerki klapy bagażnika. Do demontażu wyłącznika trzeba zdemontować listwę chromowaną (uwaga plastikowa wraz z łatwo łamiącymi się mocowaniami).
- wiem z forum że piloty stanowią problem, moje 2 szt. też nie działają idealnie bo swoje lata mają, czy jest jakiś zamiennik pilota, mam wrażenie że w Volvo miałem taki sam pilot, czy może są jakieś piloty uniwersalne, które w prosty i tani ( 500 zł to dużo ) sposób można przystosować do swojego kotka ?
Po rozbiórce i myciu styków można spróbować reanimować grafitowe gumki pod przyciskami pocierając je grafitem miękkiego ołówka. Na jakiś czas pomaga.

A tak w ogóle to jak otwierasz tylną klapę?

Offline jazabek wacław

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 693
Odp: XJ8 - zamek bagażnika
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 29, 2012, 22:20:29 pm »
A tak w ogóle to jak otwierasz tylną klapę?


Teraz przyciskiem na desce, kluczykiem lub pilotem z przygodami. Trochę mi brakuje tego przycisku, szczególnie jak coś się niesie  do auta, i trzeba stawiać na ziemi i bawić się w kluczyk.

Nie wiem czy to problem, że u mnie jest logo D a nie kotek, mam nadzieje że przycisku nie trzeba wymieniać tylko to co pod nim ?
Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.

__ceva__

  • Gość
Odp: XJ8 - zamek bagażnika
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 29, 2012, 22:32:55 pm »
A tak w ogóle to jak otwierasz tylną klapę?


Teraz przyciskiem na desce, kluczykiem lub pilotem z przygodami. Trochę mi brakuje tego przycisku, szczególnie jak coś się niesie  do auta, i trzeba stawiać na ziemi i bawić się w kluczyk.
To wygląda, że to tylko coś związane z przyciskiem lub jego połączeniem elektrycznym. Nie ma tragedii. Chyba... ::)
Nie wiem czy to problem, że u mnie jest logo D a nie kotek, mam nadzieje że przycisku nie trzeba wymieniać tylko to co pod nim ?
No właśnie może trzeba wymienić to co pod przyciskiem "D" a konkretnie przełożyć przycisk z "D" do wyłącznika po uprzednim usunięciu kota. Na przeszkodzie stoi tylko mała metalowa spinka i skacząca sprężynka.  :)

xlxl79

  • Gość
Odp: XJ8 - zamek bagażnika
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 30, 2012, 20:17:30 pm »
Dobry wieczór,
próby z zamkiem (odmrażanie, nowy kluczyk, smarowanie) nie pomogły.
W jaki sposób "na krótko" mogę podłączyć np. kable wysokiego pod maską, tak aby na chwile zadziała system i wtedy otworze z pilota,
pozdrawiam

laiq

  • Gość
Odp: XJ8 - zamek bagażnika
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 30, 2012, 23:25:15 pm »
Kiedyś czytałem że można podać napięcie przez gniazdo zapalniczki, wtedy otworzysz bagażnik, tutaj o tym było:
http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,5795.0.html

__ceva__

  • Gość
Odp: XJ8 - zamek bagażnika
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 31, 2012, 01:45:41 am »
do altnernatora plus i minus na mase.

Chmmm  :-gwizd

lolek100

  • Gość
Odp: XJ8 - zamek bagażnika
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 01, 2012, 10:06:39 am »
Witam
najszybciej i bez kombinowania
otwierasz maskę, podłączasz akumulator za pomocą kabli do masy np.na silnik, drugi do kabla zasilającego przy bezpiecznikach z lewej strony , gruby + jest przykręcony z boku skrzynki i przykryty gumka.
po podłączeniu masz napięcie na aucie, tak jak byś miał podpięty akumulator, kalpę otworzysz elektrycznie.

Co do zamka klapy (tego do kluczyka), zdemontuj go i wymontuj bębenek (wychodzi w całości), zazwyczaj wystarczy go wtedy przeczyścić i nasmarować.

pozdrawiam Karol