Autor Wątek: Błędy w S-Type  (Przeczytany 2029 razy)

antipathiQue

  • Gość
Błędy w S-Type
« dnia: Styczeń 20, 2012, 20:26:57 pm »

Witam,

Mam pytanie dotyczące wyświetlania błędów desce i na komputerze diagnostycznym.
Na desce zaczynają świecić kontrolki które informują o usterce, awarii bądź ostrzegają o nieprawidłowościach.
Czy można je tylko wygasić nie naprawiając usterki? Wykasować błędy by kontrolki nie raziły po oczach?

Już tłumacze skąd moje pytania.
Kupiłem Jagienkę i nie znam dokładnie jej przeszłości. W serwisie co prawda powiedzieli, że wszystko wygląda w porządku. Na desce nie świeciły żadne kontrolki, na kompie poza małą, możliwą usterką jednej ze świec nic nie było. Wymieniłem świece, wszystkie płyny i filtry. Byłem w Moto-Gabra w Krakowie, MM Cars w Katowicach no i w Car Service w Rybniku.
Pytam o te rzeczy ponieważ chciałbym mieć pewność, że mojemu kotowi nic nie dolega. Chciałbym na 100% wiedzieć, że nie ma żadnych ukrytych usterek które ktoś zataił by przy sprzedaży nie niepokoić kupującego. Wolałbym wiedzieć jeżeli coś nie działa.

Więc jak? Można wygasić kontrolki nie usuwając usterki by żółto-czerwone kolory nie straszyły?

Pozdrawiam,
Jakub.

Offline RedOctober

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.371
Odp: Błędy w S-Type
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 20, 2012, 20:57:43 pm »
Zapaloną kontrolkę można usunąć bez usuwania usterki wymontowywyjac żarówkę w liczniku. Podczas włączenia zapłonu powinny się zapalić kontrolki od silnika oraz poduszek powietrznych i po odpaleniu zgasnąć.
Jaguar XJS 5,3 V12 1987
Jaguar XJ6 4,0 Sport 1996
Jaguar XE-S 3,0 V6 2015.

antipathiQue

  • Gość
Odp: Błędy w S-Type
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 20, 2012, 22:00:38 pm »
Po przekręceniu kluczyka zapalają się kontrolki a po uruchomieniu silnika gasną.
Znaczy, że jest wszystko dobrze i nie można oszukać informacji i usterkach ?