Autor Wątek: X- type vs. XJ  (Przeczytany 13341 razy)

cobi

  • Gość
X- type vs. XJ
« dnia: Styczeń 09, 2012, 13:35:05 pm »
Zastanawiam się nad sprzedażą mojego iksa 2.0d i kupnem XJ.
Interesowało by mnie coś takiego:

Mam kilka pytań.
Czy jest sens zmiany 2.0d na 3.2? Jak z kosztami utrzymania auta?
Jakie są ceny części? Jak z ich ostępnościa?
Czy utrzymanie XJ jest duzo droższe niż iksa?
Muszę rozpatrzyć wszystkie za i przeciw ponieważ muszę przeliczyć czy będzie mnie stać na utrzymanie takiego auta.
Dodam że chętnie zagazowałbym benzyniaka. Jak te auta jeżdza na gazie?
I najwazniejsze- będe miał w sumie jakieś niecałę 30 tyś- może 27-28 czy jest realne kupić za taką kwotę auto w bdb stanie?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 10, 2012, 19:20:19 pm wysłana przez Choina »

slavek

  • Gość
Odp: X- type vs. XJ
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 10, 2012, 14:00:44 pm »
Ja mam xj40 z silnikiem 3,2 w gazie sekwencji ( poprzedni właściciel założył)
żeby był jakiś demon przyspieszenia to bym nie powiedział ale jeśli trzeba wyprzedzić to podłoga i moc jest. pali średnio 20 litrów gazu choć w większości to ja śmigam na benzynie. Nie wiem jak koszty utrzymania nowszych wersji ale tu tragedii nie ma. Choć nie długo jestem jego właścicielem to jest kochany.

Offline Yoohas

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.287
Odp: X- type vs. XJ
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 10, 2012, 20:31:04 pm »
Trudne pytanie zadałeś :)

2.0d czy 3.2 benzyna :)

Kolega nawiązał do xj40 3.2 Tylko, że 3.2 V8 i stare, niezniszczalne 3.2 R6 to subtelna różnica  :-chyt

Jeżdżę Daimlerem xj40 i większość rzeczy robię sam. Wtedy koszty są niższe niż utrzymanie VW Passata :) :) poza benzyną.

Ale chyba przy przesiadce z X-type 2.0d na XJ 3.2 powinieneś przygotować się na koszty x 3.

No i w XJ będzie okrutnie mało miejsca (bagażnik + tylna kanapa).
Sam sobie w ¿yciu jako¶ nie radzê, Wiêc Biuro Porad dla innych prowadzê.

cobi

  • Gość
Odp: X- type vs. XJ
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 10, 2012, 20:34:52 pm »
Hmmmm. A mi właśnie chodzi o miejsce bo x okazał się......za ciasny i ma mały bagażnik  :-gwizd

Offline Yoohas

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.287
Odp: X- type vs. XJ
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 10, 2012, 20:45:10 pm »
No to pudło :)

Bagażnik symboliczny w XJ. Jeszcze w XJ40 był głęboki, ale po przełożeniu koła zapasowego pod podłogę w x300 i x308 bagażnika nie ma już w ogóle :)

Pozostaje Ci:

X-type Estate
XF :)
New XJ :) :) :)
Sam sobie w ¿yciu jako¶ nie radzê, Wiêc Biuro Porad dla innych prowadzê.

cobi

  • Gość
Odp: X- type vs. XJ
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 10, 2012, 20:47:22 pm »
Preferował bym jednak sedana. Pomyślałęm o xj bo auto uże to i myślałem że w środku też duże  :-gwizd
x-type estate odpada, nie chce kombi.
A na xf nie stać.
A może s-type?

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: X- type vs. XJ
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 10, 2012, 20:48:33 pm »
Pozostaje Ci:

X-type Estate
XF :)
New XJ :) :) :)

jeszcze Polonez Truck albo... S-Type, no co ty ;D

Offline jazabek wac³aw

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 693
Odp: X- type vs. XJ
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 10, 2012, 22:19:21 pm »
Hmmmm. A mi właśnie chodzi o miejsce bo x okazał się......za ciasny i ma mały bagażnik  :-gwizd

Bo ja wiem, mam wersję LWB i moim zdaniem miejsca dla pasażerów jest sporo, fakt że ergonomia wnętrza pozostawia sporo do życzenia. Kieszenie w drzwiach, takie sobie, nie ma gdzie położyć portfela i telefonu ( u mnie na szczęście jest kieszeń w siedzeniu z przodu i przedłużenie konsoli środkowej ).

Mój szef miał kiedyś x-typa i po 1 podroży wiem że ten model będę omijał z daleka, a jeśli chodzi o bagażnik to na pewno nie jest pojemny, ale w sumie na 3 dniowy wyjazd 4 dorosłych i 2 latka wystarczył, a zabraliśmy też prowiant i ciepłe ubrania bo lato nie było do końca słoneczne i gorące.
Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy s± nieskoñczone: wszech¶wiat oraz ludzka g³upota, choæ nie jestem pewien co do tej pierwszej.

maras

  • Gość
Odp: X- type vs. XJ
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 14, 2012, 17:27:28 pm »
Witam, Mam x300 3.2 na gazie i spalanie oscyluje w około 15 l gazu w mieszanym cyklu, 12 na trasie 110km/h miasto jakieś 17l. polecałbym raczej x300 niż x308, ponieważ silniki o niebo lepsze i co do utrzymania to są naprawdę przystępne. robiłem całe zawieszenie przód- wszystkie tuleje, i łączniki stabilizatora i wyszło mnie z robotą 1200zł.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 14, 2012, 17:30:55 pm wysłana przez micky »

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: X- type vs. XJ
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 14, 2012, 17:43:28 pm »
polecałbym raczej x300 niż x308, ponieważ silniki o niebo lepsze

Nie, zebym chcial sie klucic, ale ciekawy jestem skad kolega ma taka wiedze? Miales juz x308?


Offline Yoohas

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.287
Odp: X- type vs. XJ
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 14, 2012, 19:50:05 pm »
Różnice między R6 i V8 chyba spore, ale się nie znam. Natomiast pod względem kultowości moim zdaniem R6 pokonuje wszystkie motory, z V12 włącznie.

Klasyczny Jaguar musi mieć pod maską R6.....to takie nawiązanie do legendarnego XK....

Trochę popłynąłem ale jest to pewien argument. V8 i V12 to już nie jest legenda Jaguara.....tylko nie bijcie :) :) :)
Sam sobie w ¿yciu jako¶ nie radzê, Wiêc Biuro Porad dla innych prowadzê.

p2

  • Gość
Odp: X- type vs. XJ
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 15, 2012, 10:08:27 am »
witam licz sie zs tym ze miasto to ok22-25l na setke a trasa przy 90-100km to ok 11l ale poco szybciej w koncu rekreacja co nie bagaznik plytki ale itak sporo wejdzie 

jaguarek

  • Gość
Odp: X- type vs. XJ
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 16, 2012, 16:08:46 pm »
witam licz sie zs tym ze miasto to ok22-25l na setke a trasa przy 90-100km to ok 11l ale poco szybciej
Ale po co kupować auto z silnikiem 4 litry,żeby w trasie jechać 90 kilometrów na godzine :- pojecia
« Ostatnia zmiana: Styczeń 16, 2012, 16:15:19 pm wysłana przez Choina »

TOSIEK

  • Gość
Odp: X- type vs. XJ
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 16, 2012, 16:17:12 pm »
To, że ma się pod maską 4.0 nie znaczy że trzeba jechać jak szalony, tu chodzi o majestat poruszania się takim samochodem, zacznijmy od tego że jeżeli masz taki silnik to nie musisz się martwić o wyprzedzanie.

cobi

  • Gość
Odp: X- type vs. XJ
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 16, 2012, 16:21:09 pm »
Ja na trasie nie przekraczam 110. Prawie zawsze jeżdzę z dzieckiem.
Jak już sam to czasem sobie pozwalam ale też nie przeginam.
Jestem młodym człowiekiem i jeszcze dużo przedemną i staram się tego nie zmarnowac.
Widać kazdy ma w życiu inne priorytety.
Tyle odemnie.


Na koniec moja skromna osoba prosi o trzymanie się tematu  :-off

                                                                         :-thank