Autor Wątek: Wasze opinie o S-Type  (Przeczytany 4769 razy)

TOSIEK

  • Gość
Odp: Wasze opinie o S-Type
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 07, 2012, 20:28:42 pm »
ten drugi, to jest przed liftem, co dokleiłeś.

peter.p26

  • Gość
Odp: Wasze opinie o S-Type
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 10, 2012, 23:36:56 pm »
Podłącze się pod temat i powiem co ja myślę jako właściciel S-Type......

Samochód sam w sobie to legenda, auto wyróżniające się z tłumu. Trzeba lubić oryginalność, po prostu auto ma TO COŚ.

Komfort jazdy 10/10, wygląd 9/10, CHARAKTER 10/10.... no i niestety jak dla mnie na tym koniec.

Mam 2.5 V6 - który nie dość że żłopie teraz zimą nawet 18l/100km to wcale kopyta nie ma .. wiem wiem że to wielkie i ciężkie auto, ale jednak niedosyt jest - a na 4.2 mnie nie stać :)

Moja opinia po roku użytkowania to 5,5/10  może 6/10.

Wiele wad i mankamentów......Ale rekompensuje w jakimś stopniu charakter i niepowtarzalność  :)

Lojzek

  • Gość
Odp: Wasze opinie o S-Type
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 11, 2012, 08:47:38 am »
To może i ja się podłączę

co do komfortu, wyglądu i charakteru - zgadzam się w 100%. Co do spalania to nie do końca. 18l/100 to chyba za dużo (oczywiście przy "normalnej" jeździe). Może to wina regulacji, a nie samochodu. Mój spala 11-12 w mieście, na trasie ciężko go powyżej 9l wyciągnąć. Przepraszam, spalał, bo od 2 miesięcy stoi u mechanika i nie idzie z nim dojść do ładu. Wg mnie największym mankamentem Jaga jest jego chimeryczność i niepewność. Przejedzie 40 tys. i nic, a potem nagle zaczyna się wygłupiać. Jedynym (wg mnie) sposobem na Jaga jest posiadanie drugiego samochodu, najlepiej prostego jak włos Mongoła, bez elektroniki i innych przydupasów. I wtedy jest cacy. Nie masz stresu, że jak Ci flagowy model nawali, to jesteś bez środka transportu. A jak nie nawali to tym lepiej.

pozdro
częściowo unieruchomiony (ale nie całkowicie)
Lojz

Offline tomasz

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 626
Odp: Wasze opinie o S-Type
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 11, 2012, 11:28:03 am »
jestem uzytkownikiem s-typa od 2008 roku i z perspektywy prawie 50.000 km moge powiedziec tylko dobre slowa.W ciagu tych lat prawie same tylko sprawy ekspolatacyjne ( filtry , olej , klocki i tarcze z przodu , laczniki stabilizatora przod i tyl , regeneracja 2 wahaczy z tylu ).
Z dziwnych sprawek wymiana zbiorniczka plynu chlodniczego ( typowe) oraz wymiana rurki w dolocie ( lewe powietrze - tez typowe ) , a tak pozatym spokoj.Uzytkuje autko na codzien i najwiekszym kosztem jest paliwo .
W trasie spokojna jazda 90-120 km/h okolo potrafi byc 8,2l do 9 l- miasto ( Poznan srednia na poziomie 27km/h) okolo 14- 16 l.
Zmienilbym tylko silnik na 4.2 - ale tu juz przy zmianie kota.S-type na pewno wyroznia sie w tlumie innych pospolitych i popularnych samochodow.
W swoim zblizam sie do 200.000 km i wszystko dziala i jest sprawne.

BOGDA

  • Gość
Odp: Wasze opinie o S-Type
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 12, 2012, 15:07:11 pm »
to miałeś farta ... mój kot to jeżdżąca skarbonka i straszny złośnik.... naprawiałam w nim chyba wszystkie typowe awarie - przewodzili ,zbiorniczek, świece, cewki    i te nietypowe- sonda czy instalacja gazowa ... drobne i poważne , wymieniłam połowę podwozia poczynając od maglownicy do wahaczy ... i kiedy wydawało mi się że już powinien być wdzięczny po przekroczeniu 230tys km. padł  mi silnik ... który też wymieniłam ... :(  i wiecie co mogłabym odradzać wszystkim te auto ...ale nie wiem czemu ...uwielbiam nim jeździć :) ... te auta po prostu nie są  przeznaczona dla  WYJĄTKOWYCH , CIERPLIWYCH ludzi :)

BOGDA

  • Gość
Odp: Wasze opinie o S-Type
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 14, 2012, 12:19:11 pm »
te auta po prostu  SĄ  przeznaczona dla  WYJĄTKOWYCH , CIERPLIWYCH ludzi :)