Autor Wątek: lewa tylna klamka wewnętrzna nie otwiera centralnego  (Przeczytany 3258 razy)

ktr

  • Gość
lewa tylna klamka wewnętrzna nie otwiera centralnego
« dnia: Grudzień 20, 2011, 12:09:58 pm »
Mam problem z lewą tylną klamką wewnętrzną (po stronie kierowcy). Dziś sprawdzę, bo nie pamiętam, czy tak samo mam po stronie pasażera.

Otóż gdy jestem w środku i auto ma zamknięte drzwi i zamki centralnym, to gdy otworzę lewe lub prawe przednie drzwi to otwierają się wszystkie, czyli przednie i tylne zamki. Gdy zaś będąc w środku, przy zamkniętych zamkach próbuję otworzyć tylne lewe to nic się nie otwiera - nie tylko nie otwierają się wszystkie, ale nie otwierają się nawet te lewe tylne drzwi.

Wiem tylko, że to nie chodzi raczej o blokadę dla dzieci - bo patrzyłem. Poza tym blokada na dzieci nie tworzyłaby tylnych drzwi nawet gdybym otworzył przednie, musiałbym tylne otwierać zewnętrzną klamką.

O co może chodzić? Czy ktoś to przerabiał?

ktr

  • Gość
Odp: lewa tylna klamka wewnętrzna nie otwiera centralnego
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 02, 2012, 13:23:12 pm »
Bawiłem się wewnętrznymi tylnymi klamkai i lewa zdecydowanie inaczej funkcjonuje niż prawa. Prawa tylna działa prawidłowo, czyli jak zamknę centralny z przedniej klamki to prawą tylną klamką mogę sobie otworzyć drzwi i wysiąść. Lewa tylna od zamka nie potrafi w takiej sytuacji otworzyć swoich drzwi.

Co ciekawe, gdy wszystkie zamki są otworzone wcześniej którąś z przednich klamek, to wtedy lewa tylna działa prawidłowo, tzn. mogę sobie lewą tylną zamknąć tylne lewe drzwi, a następnie je otworzyć.

Wniosek: lewa tylna przestaje działać po zamknięciu centralnego którąś z przednich klamek.

Co mogło się popsuć? Miał ktoś taki przypadek? Jakieś pomysły?

BlackV6

  • Gość
Odp: lewa tylna klamka wewnętrzna nie otwiera centralnego
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 02, 2012, 14:09:30 pm »
hmm dobre pytanie borykam się z tym samym problemem ale lewe przednie drzwi ,albo przy otwieraniu łapie dopiero po paru sekundach albo w ogolę nie otwiera reszty zamków wr ,cóż czekam na wiosnę i na samochód od carserwis

ktr

  • Gość
Odp: lewa tylna klamka wewnętrzna nie otwiera centralnego
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 03, 2012, 11:36:44 am »
U mnie z pewnością nie chodzi o kwestie zamarzania bo po pierwsze, nie ma jeszcze mrozów, a po drugie auto parkuję w garażu podziemnym.

BlackV6

  • Gość
Odp: lewa tylna klamka wewnętrzna nie otwiera centralnego
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 03, 2012, 12:15:36 pm »
na pewno nie jest to wina niskich temp .gdzieś zadek o tym pisał ze jest to jakby błąd konstrukcyjny