Autor Wątek: Szyna CAN  (Przeczytany 3346 razy)

Grzegorz1962

  • Gość
Szyna CAN
« dnia: Styczeń 17, 2012, 11:45:35 am »
Witam , potrzebuję pomocy
Posiadam Jaguara S-type R z 2005 roku. Prawdopodobnie uszkodzona jest szyna Can i moduł ABS. Czy jest ktoś kto potrafi mi powiedzieć o co chodzi z tą szyną i jaki może być przypuszczalny koszt naprawy . Dzięki z góry  :-help

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Szyna CAN
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 19, 2012, 17:42:41 pm »
System CAN BUS to komunikacja cyfrowa miedzy modulami i komputerem. Trudno okreslic koszty, napisz jakie
bledy pokazal odczyt.

Grzegorz1962

  • Gość
Odp: Szyna CAN
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 19, 2012, 18:18:01 pm »
Deska rozbłysła jak choinka i wszystkie komunikaty jakie tylko możliwe zaczęły ukazywać się na wyświetlaczach komputera. Oczywiście samochód natychmiast przestał jechać. Niestety zdiagnozował to serwis Jaguara we Wrocławiu więc znając ich "profesjonalne " podejście zastanawiam się czy są blisko czy jak to mają w zwyczaju naciągają kolejnego klienta. Pozdrawiam

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Szyna CAN
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 19, 2012, 18:23:30 pm »
Aj przykra sprawa. Oni zdiagnozowali auto w Warsztacie czy przez telefon? Troche niezrecznie ze auto nie jest
na chodzie, ja bym zapytal w drugim, niezalaznym Warsztacie. Moze zapytaj sie w Jaguar Czesci Bielsko czy
moga tobie pomoc, tam rozniesz jako czlonek klubu masz rabat na czesci i uslugi.

Grzegorz1962

  • Gość
Odp: Szyna CAN
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 19, 2012, 18:54:35 pm »
To oni doprowadzili do tego że to się stało. Wymieniali zderzak, reflektor i drzwi prawe przednie. Dojechałem do nich mimo uszkodzonej blachy bez żadnych błędów a wyjechałem na lawecie. Fachowcy oczywiście powiedzieli że to ja takim autem przyjechałem i oni nie będą tego naprawiać , niestety nie sporządziłem protokołu odbioru i dlatego nie mam dowodu na to że było tak jak ja mówie:) Żenada

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Szyna CAN
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 19, 2012, 19:04:47 pm »
Hmmm to oni stwierdza, ze dojechales na wlasnych kolach autem ktory nie jezdzi ? Ja bym odstawil auto do
warsztatu twego zaufania, oprocz napraw popros takze o zbadanie przyczyn usterke. Jezli sie okazuje, ze
mozna ustalic ze ktos przez majstrowanie doprowadzil do uszkodzen komputera, niech to potwierdzi
rzeczoznawce i jezeli Pan Pasierbski dalej nie chce rozmawiac, to do sadu.

Przykra sprawa.

Grzegorz1962

  • Gość
Odp: Szyna CAN
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 19, 2012, 19:27:07 pm »
I zapewne tak też będę musiał zrobić,  całkowity brak kompetencji i fachowości. To są ludzie którzy nie powinni dotykać samochodów. Szlag mnie trafia że dałem się nabrać i oddałem w ich łapy samochód. Dzięki za pocieszenie i radę , pozdrawiam

Offline wrojag

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.353
Odp: Szyna CAN
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 19, 2012, 21:20:10 pm »
Niestety ASO w Długołęce to porażka.
Może i są sympatyczni ale żadnego doświadczenia to oni nie maja.
Spróbuj w Żernikach Wrocławskich jest dość kompetentny elektryk-elektronik samochodowy.

Grzegorz1962

  • Gość
Odp: Szyna CAN
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 19, 2012, 22:24:43 pm »
Dzięki , wsadzę jaga na lawetę i może podjadę na Żerniki. Pozdrawiam