Autor Wątek: silnik "stygnie". Termostat?  (Przeczytany 1920 razy)

Offline dziadzol

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 196
silnik "stygnie". Termostat?
« dnia: Grudzień 29, 2011, 17:39:12 pm »
Panowie, zrobiłem świątecznie z tysiąc kilometrów i zaobserwowałem w pewnym momencie następujący objaw: przy zejściu z prędkości i obrotów powiedzmy z 3 do 2 tys. obr. wskaźnik temperatury silnika opadł z pozycji "N" na granicę strefy "cold" i tkwił tam cały czas gdy wlokłem się przepisową 80-tką. Temperatura skoczyła gdy na dwupasmówce pocisnąłem nieco, ale do "N" już nie dobiła. Zwróciłem też uwagę, że po odpaleniu silnik czasami długo się rozgrzewa - raz to chyba z godzinę jechałem z wskaźnikiem temperatury w okolicach jednej trzeciej skali, innym razem po kilku minutach jazdy się normalnie rozgrzał i trzymał temperaturę przez 300 km, dopóki nie zjechałem z autostrady i nie zwolniłem - wtedy znów "ostygł". Czy to termostat zdycha czy może być jakaś inna przyczyna?

romek

  • Gość
Odp: silnik "stygnie". Termostat?
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 29, 2011, 17:43:31 pm »
Nie zdycha - już zdechł. Miałem to samo. Tu masz instrukcje: http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,14942.0.html

Offline dziadzol

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 196
Odp: silnik "stygnie". Termostat?
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 29, 2011, 17:59:27 pm »
dzięki, znam ten wątek, chciałem się tylko upewnić, zanim wezmę się za wymianę. A ile płynu wchodzi do systemu chłodzenia i czy jest jakiś zalecany? PZDR