Autor Wątek: Pomocy Pilne ! Wentylatory chodzą NON STOP 24H !  (Przeczytany 4554 razy)

Daimex

  • Gość
Pomocy Pilne ! Wentylatory chodzą NON STOP 24H !
« dnia: Grudzień 11, 2011, 12:04:31 pm »
Witam !

Na wstępie chciałbym się przywitać, bo jest to mój pierwszy post na forum,

A teraz o problemie,

Jestem szczęśliwym posiadaczem X300 1995 r. Sovereign 3.2 zakupiony 3 dni temu,

Auto Stało ok 2 lata pod chmurką, i po podłączeniu klem akumulatora następuję dośc mocne iskrzenie i odrazu na pełnych obrotach zaczynają chodzić oba wentylatory, bez kluczyka oczywiscie.,

Pomózcie co jest przyczyną , czy jakis przekaznik sie zawiesił gdzie go szukać, bepiecznik czujnik?


Auto pali i jezdzi, i teraz drugi problem po przejechaniu ok 2 km, auto straciło moc i nie wchodzi na obroty, prycha, sie toczy 10 km/h , w baku było mało paliwa, zaraz zapaliła sie rezerwa.


Offline Michal_C

  • JCP Art - Master
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.357
  • Moja obecna
Odp: Pomocy Pilne ! Wentylatory chodzą NON STOP 24H !
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 11, 2011, 14:11:19 pm »
Witaj dobry czlowieku.

No troche sie wpakowales, ale spokojna glowa, te problemy na pewno sie da latwo naprawic (nie mowie, ze tanio).
1. Filtr paliwa - wymien. Wtryski - wyczysc.
2. Wyczysc klemy od akumulatora, na forum jest lista bezpiecznikow do x300 (http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,15488.0.html). Bezpiecznik F17 30A po lewej stronie silnika jest od obydwu wiatrakow. Mozesz rowniez odlaczyc wiatraki poprzez wtyczki (przy wentylatorach), ale nie radze na dluzsza mete.
3. Wyczysc przepustnice.
Dalej bedziemy kombinowac jesli te punkty nic nie pomoga. Chyba, ze ktos ma jeszcze inne pomysly.

Problemem moze tez byc czujnik polozenia walu. Ale to juz wieksze koszta, wiec wpierw sprawdz podstawy. :-V
IF IGNORANCE IS BLISS, WHY AREN'T THERE MORE HAPPY PEOPLE?

Daimex

  • Gość
Odp: Pomocy Pilne ! Wentylatory chodzą NON STOP 24H !
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 12, 2011, 18:08:08 pm »
Bezpieczniki dzis wyjelem wentylatory narazie wylaczone, fitr paliwa wymieniony, bak zatankowany do polowy, wsiadam jade wszystko dziala pieknie, jedzie, przyspiesza wszystko niby gralo, po ok 8km, auto zaczelo zwalniac i dzieje sie to samo, nie da sie przekroczyc 2000 obrotow, do tych obrotow auto sie zachowuje normalnie, gdy wciskam gaz zaczyna sie dlawic i grac troche na tlumiku.. co o tym myslicie?  Plukac bak? Czy to wina czegosc innego

Offline Michal_C

  • JCP Art - Master
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.357
  • Moja obecna
Odp: Pomocy Pilne ! Wentylatory chodzą NON STOP 24H !
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 12, 2011, 19:27:46 pm »
Mialem to samo. Z czasem sie pogorszylo, zaczely przygasac swiatla, silnik dlawil sie nawet na postoju. I tez zawsze po kilku kilometrach.
Sprawdz komputer, mi wyskoczyl blad jakis, nie pamietam dokladnie numeru, ale odwolywal sie do ECU. I odziwo, wymiana czujnika polozenia walu wszystko zalatwila. Jest to dosc czesty problem - opierajac sie na zagranicznych forach.
Nie wiem na ile tutaj jest mojego zgadywania, ale jakis mechanik mi polecil wylaczenie jednego wentylatora od chlodnicy. Po tym, powyzsze problemy sie nasilily (brak reakcji powyzej 2tys obr., dlawienie). Nie wiem wlasnie czy przypadkiem brak chlodzenia (w x300 wentylatory chyba chodzily non-stop przy wlaczonym zaplonie) nie spowodowal, ze ten czujnik w koncu przy wyzszej temperaturze postanowil pasc:)

Czy po przejechaniu tych powiedzmy 8km, jak zacznie dlawic, to sie poprawia z czasem? Czy jak juz zacznie, to mogila do nastepnego odpalenia?
U mnie musialem poczekac 6-12 godzin, potem przejechalem kilka-kilkanascie km i znowu sie zaczynalo.
Powiem tak: jak juz sie zaczelo, to bedzie tylko gorzej, nie wybieraj sie przypadkiem w dlugie trasy. Silnik potrafil zgasnac podczas zwalniania przed/w zakrecie. A wiemy, czym to sie konczy = brak wspomagania kiery i hamulcow. Prawie skasowalem inny samochod. Po krotkim zawale serca i kilku inwektywach wezwalem lawete. Jak mi mechanik pozniej mowil, nawet 300 metrow nie mogli przejechac, tak te objawy postepowaly.
Sama wymiana banalna, czesc tez niezbyt droga.

Skoro wymieniles filtr, uzupelniles paliwko, to raczej bym szukal przyczyny wlasnie w tym czujniku. Inaczej by Ci samochod mulil od poczatku.
Daj znac co i jak. Powodzenia! :-tylko
IF IGNORANCE IS BLISS, WHY AREN'T THERE MORE HAPPY PEOPLE?

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Pomocy Pilne ! Wentylatory chodzą NON STOP 24H !
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 12, 2011, 21:20:31 pm »
hejka,

warto sprawdzic czujnika.

jednak jak dla mnie to mozesz miec po prostu problem ze caly syf z baku sie teraz dostal do przewodow i znowu
zapchal ci (nowy) filtr albo i wytrysku. na poczatek moze sprawdz ponownie filtr.

Offline Michal_C

  • JCP Art - Master
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.357
  • Moja obecna
Odp: Pomocy Pilne ! Wentylatory chodzą NON STOP 24H !
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 12, 2011, 21:58:02 pm »
Marcus, czy gdyby filtr byl zapchany, to powinien w teorii po samym starcie miec problemy z wchodzeniem na obroty? A tak przejedzie kilka km i dopiero wtedy sie zatyka? Ale sluszna uwaga, najlepiej od najtanszych rzeczy zaczynac :-V
Moj tez stal rok przed kupnem, i wszyscy zakladali ze to uklad paliwowy. Zobaczymy;)
IF IGNORANCE IS BLISS, WHY AREN'T THERE MORE HAPPY PEOPLE?

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Pomocy Pilne ! Wentylatory chodzą NON STOP 24H !
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 12, 2011, 23:30:13 pm »
wlasnie, to tylko teoria, przez net sie nie da inaczej, warto najpierw sprawdzic najproscie rzeczy, keep it simple ;)

Daimex

  • Gość
Odp: Pomocy Pilne ! Wentylatory chodzą NON STOP 24H !
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 18, 2011, 10:51:53 am »
Czujnik połozenia wału wymieniony na nowy, kotek jak nowy wszystko gra !

Dzieki za pomoc

lysyyy

  • Gość
Odp: Pomocy Pilne ! Wentylatory chodzą NON STOP 24H !
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 18, 2011, 10:59:21 am »
A co z wentylatorami??

Daimex

  • Gość
Odp: Pomocy Pilne ! Wentylatory chodzą NON STOP 24H !
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 18, 2011, 11:36:56 am »
okazało sie ze to wina klimatyzacji, poki co odłaczyłem jedną kostkę przy podszybiu  i wentylatory zgasły, przy zagrzaniu oczywiscie załącza sie główny wentylator, narazie ma klime rozłączoną i nienabitą, zajmę sie nią wkrotce i opisze jak idzie, narazie autko chodzi bez zarzutu,


lysyyy

  • Gość
Odp: Pomocy Pilne ! Wentylatory chodzą NON STOP 24H !
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 18, 2011, 12:28:11 pm »
Ale wiatraki powinny chodzić w nim cały czas w trybie szeregowym (każdy pracuje wtedy wolno, bo tylko na ok. 6V). Po zagrzaniu przełączają się na tryb równoległy - każdy na pełnym napięciu.