Autor Wątek: [x300] Czy u was regulacja reflektorów ogranicza się tylko do świateł mijania?  (Przeczytany 3750 razy)

Offline KrzysiekEg

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 410
Ostatnio zauważyłem że regulacja wysokości reflektorów działa tylko na światłach mijania, a długie dalej stoją nieruchomo. Czy tak mają wszystkie X300 czy może coś u mnie było dłubane bo nie widze drugiego silniczka sterowania. A jeśli nie ma to naprawde jaguar tak oszczędzał?
xj6 4,0 Sovereign 1996

Offline Michal_C

  • JCP Art - Master
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.357
  • Moja obecna
Odp: [x300] Czy u was regulacja reflektorów ogranicza się tylko do świateł mijania?
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 06, 2011, 10:49:25 am »
U mnie w sovereign byly tylko mijania regulowane. Po co regulowac dlugie?
IF IGNORANCE IS BLISS, WHY AREN'T THERE MORE HAPPY PEOPLE?

magic

  • Gość
Odp: [x300] Czy u was regulacja reflektorów ogranicza się tylko do świateł mijania?
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 06, 2011, 13:26:20 pm »
Pierwsze słyszę by gdziekolwiek były regulowane długie, zresztą jak Michał napisał po co je regulować?

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: [x300] Czy u was regulacja reflektorów ogranicza się tylko do świateł mijania?
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 06, 2011, 14:29:39 pm »
w zadnym samochodzie, w ktorym sa osobny dlugie i mijanie, dlugie sa regulowany. u ciebie jest tak, jak ma byc ;)

Offline KrzysiekEg

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 410
Odp: [x300] Czy u was regulacja reflektorów ogranicza się tylko do świateł mijania?
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 06, 2011, 16:14:07 pm »
Kolega Kogutki jak zawsze niezawodny.
Aha, czyli nie są.
A po co regulować? Posadzcie panowie 2 osoby po 100 kg z tylu i pełen zbiornik i zobaczcie gdzie wam świecą dlugie. Wtedy może by sie jednak wam regulacja przydała.
xj6 4,0 Sovereign 1996

Offline Michal_C

  • JCP Art - Master
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.357
  • Moja obecna
Odp: [x300] Czy u was regulacja reflektorów ogranicza się tylko do świateł mijania?
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 06, 2011, 16:40:45 pm »
Krzysztofie, dlugie z zalozenia maja swiecic "wszedzie", stad tez nie nalezy ich wlaczac gdy jedzie cos z naprzeciwka i w kilku innych przypadkach. Bys musial je polozyc chyba poziomo, by nie razily nikogo innego. Stad tez nasze zdziwienie odnosnie regulacji :-V Nie stresujmy sie :-super
IF IGNORANCE IS BLISS, WHY AREN'T THERE MORE HAPPY PEOPLE?

Offline KrzysiekEg

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 410
Odp: [x300] Czy u was regulacja reflektorów ogranicza się tylko do świateł mijania?
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 06, 2011, 16:49:01 pm »
Ależ nie stresuje się, spoko. ;)
Aż taki przewrażliwiony nie jestem, tylko staram wytłumaczyć że według mnie przydałaby się regulacja dlugich. W podanym przeze mnie przypadku główny stop światła leci w korony drzew. A w sumie zamontowanie takiego mechanizmu to nie byłby wysoki koszt przy cenie nowego Jaguara.
A jak to jest rozwiązane w BMW?
xj6 4,0 Sovereign 1996

Offline Michal_C

  • JCP Art - Master
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.357
  • Moja obecna
Odp: [x300] Czy u was regulacja reflektorów ogranicza się tylko do świateł mijania?
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 06, 2011, 17:23:14 pm »
Jesli glowny snop swiatla idzie w drzewa, to moze masz zle wpiety reflektor? Jest mocowany na dosc glupich zatrzaskach, moze dolny wypadl i tym sposobem Ci swieci lekko wyzej. Dziwne to ::)
IF IGNORANCE IS BLISS, WHY AREN'T THERE MORE HAPPY PEOPLE?

dbudziak

  • Gość
Odp: [x300] Czy u was regulacja reflektorów ogranicza się tylko do świateł mijania?
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 06, 2011, 17:24:26 pm »
Nie wiem jak w innych modelach ale w E90 widziałem, że światła drogowe są na stałe ;) czyli tak samo jak w jagu :-tylko

Offline KrzysiekEg

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 410
Odp: [x300] Czy u was regulacja reflektorów ogranicza się tylko do świateł mijania?
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 06, 2011, 17:31:15 pm »
Jesli glowny snop swiatla idzie w drzewa, to moze masz zle wpiety reflektor? Jest mocowany na dosc glupich zatrzaskach, moze dolny wypadl i tym sposobem Ci swieci lekko wyzej. Dziwne to ::)
Bardziej myśle o słabych sprężynach z tyłu. Poprostu przysiada przy pełnym załadowaniu tylu, jak jade sam to jest poprawnie.
xj6 4,0 Sovereign 1996

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.282
Odp: [x300] Czy u was regulacja reflektorów ogranicza się tylko do świateł mijania?
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 07, 2011, 02:45:12 am »
Według mnie reflektory długie da się wyregulować.
Reflektor trzyma się na 3 zaczepach, z czego jeden dolny jest stały i 2 ruchome.
Jeden regulujemy za pomocą śrubokręta krzyżaka, a drugi obracając palcami.

Mogę zrobić fotkę jak pomoże.
Jest XE MY20, XJ6 BRG MY95
Był X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

Offline KrzysiekEg

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 410
Odp: [x300] Czy u was regulacja reflektorów ogranicza się tylko do świateł mijania?
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 07, 2011, 09:00:33 am »
Nie, nie, wiem jak sie reguluje reflektor, ale chodziło mi o całość. Poprostu brakuje mi w aucie klasy jaguara elektycznej regulacji dlugich. A czasami jak sie dostanie auto po wypadku czy przekładce to różne cuda można spotkać.
xj6 4,0 Sovereign 1996

szpulek

  • Gość
Odp: [x300] Czy u was regulacja reflektorów ogranicza się tylko do świateł mijania?
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 14, 2011, 08:51:28 am »
w zadnym samochodzie, w ktorym sa osobny dlugie i mijanie, dlugie sa regulowany. u ciebie jest tak, jak ma byc ;)

Mylisz sie Markus :) Astra3 ma regulowane dlugie na jednym silniku z mijania, a sa to osobne zarowki i ich gniazda. Tez sie zdziwilem jak mi to diagnosta powiedzial podczas przegladu rejestracyjnego. Podobno to szeroko stosowane rozwiazanie :) Jesli miales na mysli jednak osobne (fizycznie) klosze lamp to sie z Toba zgadzam, takiego rozwiazania rowniez nie widzialem :) pzdr