Autor Wątek: A tak z ciekawości :)  (Przeczytany 3709 razy)

BlackV6

  • Gość
A tak z ciekawości :)
« dnia: Grudzień 05, 2011, 14:08:26 pm »
Witam

Mam pytanie jakie paliwo lejecie do baku 95 czy 98 ? przestawiłem się dwa tygodnie temu na 98 i zauważyłem spadek spalania o około 2 l na 100 km ,jakie jest dedykowane dla jagów bo z tego co już pytałem zdania są jedni mówią o 95 drudzy o 98

Borys X-Type

  • Gość
Odp: A tak z ciekawości :)
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 05, 2011, 15:59:33 pm »
Ja leje 95, kiedyś próbowałem 98 ale osiągi i spalanie bez zmian.

TOSIEK

  • Gość
Odp: A tak z ciekawości :)
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 05, 2011, 16:51:14 pm »
Ja leję 95, ale to co napisałeś to dość ciekawe jest, a na jakich stacjach tankujesz?

BlackV6

  • Gość
Odp: A tak z ciekawości :)
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 05, 2011, 16:58:16 pm »
na shell tankuje ,próbowałem trzy raz robić ten test i faktycznie ok.2 litry mniej mi pali ,cena 98 nie jest już tak wysoka względem 95 u mnie to 21 gr na litrze

Bedek

  • Gość
Odp: A tak z ciekawości :)
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 05, 2011, 17:02:07 pm »
Jak w po kupnie podłączyłem auto pod kompa w serwisie to mechanik powiedział że jest przystosowany do paliwa o niższej ilości oktan ( takie jest w USA ) po czym coś tam porobił i podobno ustawił na wyższe oktany tzn 95 - jazda bez zmian, spalanie nie wiem bo nie wiem ile palił wcześniej. Nie wiem czy to prawda czy nagadał mi głupot (  nie skasowali za to) w kilku modelach aut spotkałem się z taką możliwością ale były to głównie auta z turbo.

TOSIEK

  • Gość
Odp: A tak z ciekawości :)
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 05, 2011, 17:04:23 pm »
Też na shellu tankuję, może któregoś dnia spróbuje zrobić taki eksperyment.

Trigojunior

  • Gość
Odp: A tak z ciekawości :)
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 06, 2011, 22:12:22 pm »
Ja nie mam co prawda benzyniaka tylko diesla u muszę powiedzieć że nie jest kolorowo...

zawsze tankuję na BP Diesel Ulitimate i widać było różnicę w zachowaniu. Mniejsze spalanie, mniejsze kopcenie i podczas jazdy jakoś lepiej się zachowuje...

Lecz niestety teraz nie wiem jak to będzie bo obecnie zwykłe ON kosztuje u mnie w mieście na BP 5,64zł (Ulitmate ok 5,80zł) a znajomy ze stacji powiedział mi żebym się szykował na ON od nowego roku po 6zł (za zwykłe) :'(

Pirat

  • Gość
Odp: A tak z ciekawości :)
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 07, 2011, 09:59:53 am »
Dieselek zawsze na Statoil-u,teraz 5,59 :-nuts

Artur G.

  • Gość
Odp: A tak z ciekawości :)
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 08, 2011, 18:38:01 pm »
na 98 i zauważyłem spadek spalania o około 2 l na 100 km

1. bardzo  ciekawe, czy ktoś to potwierdzał, jeśli  to może okazać się  słuszne to  warto  dopłacić kilkanaście grosze do litra ... tylko  trudno to  zrozumieć
2. w instrukcji piszą się  o   95,  ale wydaje mi się że podwyższenie nic nie zaszkodzi  układowi wtryskowemu, gorzej  w druga stronę.

Offline Kolumb

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 94
  • X-TYPE RULEZ
Odp: A tak z ciekawości :)
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 09, 2011, 09:15:14 am »
Ja od czasu do czasu co kilka tankowań zaleje 98 w spalaniu nie widzialem roznicy napewno bo sprawdzalem ale na trasie dalo sie wyczuc troche wiecej mocy ale to tez bardzo nieznacznie, przynajmniej w moich oczach, moze przy autach mniejszej mocy to jest bardziej odczuwalne jeszdzilem kiedys starym oplem i tam czulem niesamowita wręcz różnice pomiedzy 95 a 98 i w spalaniu i w mocy samochodu...
Jadzia MY Love 3.0 V6 Rzeszów

BlackV6

  • Gość
Odp: A tak z ciekawości :)
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 09, 2011, 10:10:21 am »
kolumb można się z tym zgodzić jesli masz slabszy samochód nasze az tak dużo mocą się nie różnią :)

igus

  • Gość
Odp: A tak z ciekawości :)
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 09, 2011, 19:10:00 pm »
Osobiście próbowałem już chyba wszystkich paliw z asortymentu naszych stacji - BP Ultimate, VPower Racing itp itd, zarówno 95 jak i 98 i szczerze mówiąc nie odnotowałem jakichkolwiek zmian w osiągach, tudzież spalaniu. Sięgnąłem do instrukcji no i tam zobaczyłem, że zaleca się 95 i właśnie taką benzynę teraz tankuje. Dodam, że eksperymenty z paliwami nie były jednorazowe - rocznie Xem (2.5) robię około 50kkm. Niektórzy mówią, że te uszlachetnione paliwa są czystsze, ale jakoś mnie to nie przekonuje do płacenia kilkudziesięciu groszy więcej za litr.

Pirat

  • Gość
Odp: A tak z ciekawości :)
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 09, 2011, 19:58:21 pm »
Święta racja,moje poprzednie autko(nissan) benzynka,cudowałem, eksperymentowałem i wróciłem bardzo szybko do paliwa zalecanego przez producenta czyli 95.Atak na marginesie miałem parę aut made in Japan i wielki szacun.Japońce są perfektcjonalistami i jak coś zalecają to tak musi być i wierzę w to że w Jagu jest tak samo