Autor Wątek: x-type: skąd wyciek?  (Przeczytany 6196 razy)

ktr

  • Gość
x-type: skąd wyciek?
« dnia: Listopad 27, 2011, 15:07:32 pm »
Witajcie,

Zauważyłem już jakiś czas temu (teraz chcę się za to zabrać), że z mojego Kota leci. Widać to na załączonych fotkach. Czy to miejsce coś Wam mówi? Kolor plamy jest czarny, wziąłem to na palce i wtedy dobrze widać kolor. Ta plama ze zdjęc powstała w sytuacji, gdy od 2 dni nie używałem klimatyzacji - więc to nie jest wyciek z klimy.

Jeden warsztat (nie ufam im) stwierdził, że to chłodnica, która jest przegnita i z niej cieknie.
Drugi warsztat stwierdził, że chłodnica jest ładna i to nie z niej bo nie widać osadów. Stwierdzili, że wężyk od płynu wspomagania poci się i może być tam jakiś drobny wyciek - sugerowali, że mogą dać wężyk do naprawy do firmy jakiejś za 250 zł. Sprawdzili stan płynów, w tym płynu od wspomagania i było OK. Nic nie dolali. Powiedzieli, że nawet mały wyciek płynu od wspomagania może dać całkiem sporą plamę. Nic innego nie zauważyli.

Co to może być?
« Ostatnia zmiana: Listopad 27, 2011, 15:16:32 pm wysłana przez ktr »

ktr

  • Gość
Odp: x-type: skąd wyciek?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 27, 2011, 15:09:04 pm »
Dodatkowe 2 zdjęcia.

Offline walbor62

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 141
Odp: x-type: skąd wyciek?
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 27, 2011, 19:01:08 pm »
W moim Jagu miałem wyciek  - plama w identycznym miejscu, puszczała pompa wspomagania, została wstawiona nowa i jest OK.
Jaguar x-type 2.0 D
Jeep Grand Cherokee 3,0 CRD
Hummer H3 3.7 Pb

ciamajda

  • Gość
Odp: x-type: skąd wyciek?
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 27, 2011, 19:43:06 pm »
jest duża różnica pomiędzy olejem wspomagania a płynem chłodniczym- zwłaszcza jak można dotknąć tą plamę
Dla mnie masz wyciek oleju z wspomagania
bez podnośnika nie zobaczysz tego dokładnie
umyć silnik-dokładnie
dwa dni jazdy
i na podnośnik
jak będzie to przewód-w każdej firmie co dorabia przewody ciśnieniowe dorobisz to
koszt jakieś 150zł netto

Pirat

  • Gość
Odp: x-type: skąd wyciek?
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 27, 2011, 20:13:50 pm »
Ja dorabiałem przewód ciśnieniowy co prawda w innym aucie,ale przewód to przewód i płaciłem 40pln ;D

Offline strawinski

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 542
  • Daimler Six
Odp: x-type: skąd wyciek?
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 27, 2011, 21:01:35 pm »
podłóż białą kartkę pod auto niech nakapie i zobacz jaki to ma dokładnie kolor.
sprawdź czy to jakiś olej czy coś wodnistego.

ktr

  • Gość
Odp: x-type: skąd wyciek?
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 27, 2011, 21:32:12 pm »
To olej od wspomagania. Tak jak pisałem w pierwszym poście, warsztat zidentyfikował pocący się wężyk. Może on się jednak nie poci tylko cieknie:) Wygląda na to, że muszę u nich naprawić ten wężyk.

ktr

  • Gość
Odp: x-type: skąd wyciek?
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 30, 2011, 13:19:58 pm »
Wężyk juz naprawiony - zobaczymy, czy już nic nie będzie ciekło. Powinno być sucho.

Wymienili też płyn/olej wspomagania. Niestety pompa jest coraz głośniejsza. Pompa nie cieknie, ale pewnie jest już mocno zmęczona, być może łożyska w niej są w słabej kondycji?

Nie wiem co tu zrobić, aby jakoś poprawić ten stan rzeczy, ale żeby też nie ponieść dużych kosztów (nowa pompa to właśnie duży koszt).

ktr

  • Gość
Odp: x-type: skąd wyciek?
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 12, 2011, 14:32:25 pm »
Ciekawostka: dziś rano na kartonach, które położyłem pod autem było sucho. Akurat teraz nic nie kapało, jak na złość:)

Odbieram auto z warsztatu koło 18:00, prosiłem ich by zobaczyli czy nie ma wycieków (przy okazji regeneracji pompy) - zobaczymy co powiedzą.

igus

  • Gość
Odp: x-type: skąd wyciek?
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 12, 2011, 17:29:56 pm »
Z doświadczenia wspomagania, że miałem prawie identyczny problem - zaczęło się od wycieku. Potem hałasowała pompa no i w końcu szlag ją trafił - wylał się cały płyn od wspomagania, właśnie z pompy. Co zrobić, żeby uniknąć zbędnych kosztów - kupić używaną pompę ;) Kosztowała mnie 200 zł, czyli tyle co od Ciebie ktr chcieli za uszczelnienie przewodu no i problem ustał - wszystko chodzi super. Jak chcesz to na privie mogę dać Ci namiary do człowieka, który sprowadza x-y na częsci z Anglii, i jak narazie wszystkie używane graty, które mi sprzedał działają bez zarzutu, a było ich sporo ;)

pzdr, igus

ktr

  • Gość
Odp: x-type: skąd wyciek?
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 13, 2011, 14:23:36 pm »
Jeśli chodzi o graty - to przydałaby mi się taśma (wiązka bezstykowa), która siedzi w kierownicy bo moja podpiskuje:)

Jeśli chodzi o wycieki, to dziś odebrałem auto z warsztatu, gdzie zregenerowali mi pompę. Teraz kierownica chodzi lżej i pompa już nie wyje. Wycieków nie znaleźli, a to co coś tam wyciekało to wg nich pozostałości jeszcze po poprzednim warsztacie, który naprawiał i wymieniał wężyk - wszystko zachlapali i nic nie pomyli. Zobaczymy więc czy już nic nie będzie ciekło i czy pompa będzie dobrze działała. Na razie jest OK.