Autor Wątek: kontrolka oleju??  (Przeczytany 16250 razy)

ciamajda

  • Gość
Odp: kontrolka oleju??
« Odpowiedź #45 dnia: Grudzień 02, 2011, 10:25:06 am »
Witam Pana
Na początku się przedstawię, nazywam się Mirosław Chajęcki.
Postaram się odpowiedzieć na Pana wątpliwości
1. 0,5 bara jest to stanowczo za małe ciśnienie- nie jestem pewien czy po jeździe z takim ciśnieniem nie dostały panewki na ostatnim cylindrze.
2.Jaguar nie posiada drugiego czujnika ciśnienia oleju
Ma dwa 1 odpowiedzialny za ciśnienie, 2 temperatura oleju- co nie zmienia faktu iż można zmierzyć ciśnienie obojętnie który wykręcając.jest jedna magistrala olejowa
3 Olej został wymieniony 3 razy, różnica gęstości=lepkość jest dość znaczna-czy na tyle by była taka różnica??
Nie wiem-ale był wlany bardzo rzadki olej między tymi wymianami, który dość mocno czyści naloty/nagary starego oleju. Nie wiemy jak na takie zmiany zareagował zawór ciśnienia oleju, na którym też jest osad starego oleju
4. Manometrów wymieniłem u siebie kilka-zazwyczaj pokazywały mniejsze ciśnienie oleju.
5. Próba sprawdzenia powietrzem czujnika-olej inaczej działa na czujnik jak powietrze-sprawdziłem to osobiście, ale można zrobić to olejem z powietrzem
6 Auto-Data ciśnienie oleju w silniku 4,0 ma wynosić 2,0/700
7 Mimo wszystko stanowczo odradzałbym poruszanie się samochodem do póki nie będzie sprawdzone i potwierdzone ciśnienie oleju.
W razie pytań, innych wiadomości proszę o tel 511 644 445
I obiecuje zajrzeć na forum i odpowiedzieć na pytania i sugestie bo bardzo ciekawi mnie koniec tej historii
                              Pozdrawiam Mirek

Offline makek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 164
Odp: kontrolka oleju??
« Odpowiedź #46 dnia: Grudzień 02, 2011, 16:26:58 pm »
Ale dziwna forma odpowiedzi, częściowo do mnie,..... więc może i ja się przedstawię. Nazywam się Marek Kowalczyk i nie jestem mechanikiem.
Ad. 5 Czy w takim układzie siła działająca na mieszek, membranę (cokolwiek tam jest) pochodząca od takiego samego ciśnienia powietrza, oleju, wody itp, itd będzie różna???
Ad. 6 Więc 2 bary/700obr to jest właściwa wartość? W S-type jest przy 4.0 8 cylindrów, a podane ciśnienie jest z XJ6, jeśli to nie problem to proponuje zamieścić zrzut ekranu dla poparcia załączonych danych. A tak na marginesie auto data zawiera sporo niedociągnięć.
Co do reszty.... sama prawda, lepiej bym tego nie ujął.
pozdrawiam Marek
S-type 4.2
Marek 693 440 715

wajcha202

  • Gość
Odp: kontrolka oleju??
« Odpowiedź #47 dnia: Grudzień 02, 2011, 16:40:58 pm »
Panowie, jestem pod wrażeniem waszej wiedzy, a teraz udaje się do sąsiada na kanał z miernikiem ciśnienia i potrzebnymi końcówkami. Niestety pan z " englishcars" pomylił czujniki które mi wysłał i ogólnie nie mogliśmy dojść do porozumienia, także czujnik będę zmuszony zamówić w serwisie, niestety czas oczekiwania to 7 dni roboczych ponieważ Pan z serwisu powiedział iż s-type to już rzadki model i nie trzyma się części...
więc komu w drogę temu wrotki ;), jak będe coś wiedział napiszę niezwłocznie
pozdrawiam

ciamajda

  • Gość
Odp: kontrolka oleju??
« Odpowiedź #48 dnia: Grudzień 02, 2011, 17:03:44 pm »
Panie Marku
odnośnie Ad5- inne ciśnienie wytworzy powietrze, inne olej- na czujnik
Nigdy jakoś nie zainteresowałem się co jest w środku czujnika, teraz będzie mnie to męczyło i w wolnej chwili rozbiorę jeden- tak z własnej ciekawości
odnośnie Ad6- ma Pan racje iż zdarzają się pomyłki w różnych technicznych informacjach
Dlatego zazwyczaj staram się mieć informacje z dwóch źródeł. Zazwyczaj jest to Auto-data i Bosch.
Gratuluje wiedzy Panu choć nie jeden mechanik by się zawstydził
Pozdrawiam Mirek

Chyba wszyscy czekamy na odpowiedż jakie to ciśnienie.
Czujnik chyba ten sam jest w Lincoln

Offline makek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 164
Odp: kontrolka oleju??
« Odpowiedź #49 dnia: Grudzień 02, 2011, 17:51:12 pm »
W oczekiwaniu na pomiar i kontynuując ton wypowiedzi napiszę: Panie Mirosławie, nie mogę zgodzić się z twierdzeniem, iż inne ciśnienie wytworzy powietrze a inne olej. Przy sprawdzaniu czujnika wymuszenie musi być zewnętrzne i medium nie ma tu żadnego znaczenia, oczywiście pomijamy ciśnienie pochodzące od słupa cieczy, ponieważ jest ono pomijalnie małe.
S-type 4.2
Marek 693 440 715

ciamajda

  • Gość
Odp: kontrolka oleju??
« Odpowiedź #50 dnia: Grudzień 02, 2011, 17:59:25 pm »
 :) Marku ;D
Zadam pytanie
Jesli w czujniku jest kulka i sprężynka to ciśnienie oleju i ciśnienie powietrza będzie działało na czujnik w ten sam sposób? Raczej nie

Offline makek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 164
Odp: kontrolka oleju??
« Odpowiedź #51 dnia: Grudzień 02, 2011, 18:09:36 pm »
:) Marku ;D
Zadam pytanie
Jesli w czujniku jest kulka i sprężynka to ciśnienie oleju i ciśnienie powietrza będzie działało na czujnik w ten sam sposób? Raczej nie
Chodzi o rodzaj zaworu, otwieranego ciśnieniem?  Oczywiście tak ciśnienie oleju, czy powietrza będzie działało na powierzchnię kulki, która jest stała. Z jednej strony siła pochodząca od sprężyny, a z drugiej ciśnienie na powierzchnię kulki (czyli siła) bo 1N=1P/m2. Troszkę inaczej będzie kiedy już zawór się uchyli i medium zacznie opływać kulkę. Zdarzają się czujniki przepływu polegające na pomiarze przemieszczenia elementu umieszczonego w strudze, tu znaczenie ma lepkość, ale to inny temat. 
S-type 4.2
Marek 693 440 715

ciamajda

  • Gość
Odp: kontrolka oleju??
« Odpowiedź #52 dnia: Grudzień 02, 2011, 18:15:24 pm »
jutro rozbiorę czujnik:)
podejrzewam  znajdę tam  kulke i sprężynke-dlatego myślę iż jest różnica pomiędzy powietrzem a olejem( w tym przypadku)

wajcha202

  • Gość
Odp: kontrolka oleju??
« Odpowiedź #53 dnia: Grudzień 02, 2011, 22:14:38 pm »
Panowie pierwszy odkręciłem czujnik temperatury oleju, po wkręceniu się w niego i odczekaniu 1 godziny na wolnych obrotach i czasami gazowaniu silnika do 3 tuś. obrotów osiągnąłem 2,0 bar i w tym czasie zapaliła się kontrolka ciśnienia oleju. po 15 min wkręciliśmy się w czujnik ciśnienia oleju, który po 40 min pokazał ponad 1,8 bar.Także czekam na dostawę nowego czujnika i myślę że to zakończy mój problem ...

Offline makek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 164
Odp: kontrolka oleju??
« Odpowiedź #54 dnia: Grudzień 03, 2011, 07:46:10 am »
 :-clap
Napisz jeszcze jakim aktualnie olejem masz zalany silnik, ile wynoszą obroty biegu jałowego i  :-A
S-type 4.2
Marek 693 440 715

wajcha202

  • Gość
Odp: kontrolka oleju??
« Odpowiedź #55 dnia: Grudzień 03, 2011, 07:51:48 am »
10w40 obroty hmm przyznam się nie sprawdzałem ale kręci się koło 700

Offline makek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 164
Odp: kontrolka oleju??
« Odpowiedź #56 dnia: Grudzień 03, 2011, 10:42:08 am »
Czujnika ciśnienia nie rozbierałem, ale mogę pokazać jak wygląda czujnik temperatury oleju lub płynu chłodzącego:



Termistor umieszczony jest w mosiężnym korpusie wypełnionym pastą termo przewodzącą.
Czujnik, zanim się do niego dobrałem, działał właściwie, więc jeśli ktoś szukałby orientacyjnych danych to są takie: 25stC-33kΩ, 36,6stC-19kΩ, 100stC-2kΩ.

Może jeszcze ostatnie kilka słów na temat pomiaru ciśnienia: Ponieważ w obu punktach, czy to w miejscu czujnika temperatury, czy w miejscu czujnika ciśnienia wynik powinien być taki sam (tak jak napisał kolega Ciamajda) to sam widzisz, że godzina pracy silnika, na obrotach jałowych, to za mało aby temperatura/ciśnienie się ustabilizowało. 
S-type 4.2
Marek 693 440 715

wajcha202

  • Gość
Odp: kontrolka oleju??
« Odpowiedź #57 dnia: Grudzień 03, 2011, 10:44:25 am »
dlatego nogę trzeba trzymać na gazie ;p

ciamajda

  • Gość
Odp: kontrolka oleju??
« Odpowiedź #58 dnia: Grudzień 03, 2011, 19:29:48 pm »
Marek mogę prosić o tel?????

Offline makek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 164
Odp: kontrolka oleju??
« Odpowiedź #59 dnia: Grudzień 04, 2011, 10:18:38 am »
Witam.
Uprzedzam, nie zwracam  :-nie kosztu rozebranego czujnika, nawet jeśli jest tam w środku kulka.
693 440 715
S-type 4.2
Marek 693 440 715