Autor Wątek: elektryczny podgrzewacz wody  (Przeczytany 4917 razy)

pryjom

  • Gość
elektryczny podgrzewacz wody
« dnia: Listopad 16, 2011, 22:12:30 pm »
witam wszystkich mam pytanie odnośnie elektrycznego podgrzewacza wody w silniku a konkretnie czy kotś może wie czy taka coś występuje w jaguarze bo szczerze powiem ja mam 3.0 benzynowy silnik i od samego początku dziwie się zę tak szybko potrafi mi się zagrzać pomimo mrozu na dworze pozdrawiam

Offline RedOctober

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.371
Odp: elektryczny podgrzewacz wody
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 16, 2011, 22:37:22 pm »
Silniki benzynowe nagrzewaja sie bardzo szybko (na początku jest włączony mały obieg - odłączona jest chłodnica silnika). Masz 6 cylindrów które bardzo szybko dostarczają ciepło do układu chłodzenia.
Jaguar XJS 5,3 V12 1987
Jaguar XJ6 4,0 Sport 1996
Jaguar XE-S 3,0 V6 2015.

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: elektryczny podgrzewacz wody
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 16, 2011, 22:46:25 pm »
oprocz tego jest elektryczny albo paliwowy dogrzewac, zalezny od rynku sprzedazu.

Offline RedOctober

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.371
Odp: elektryczny podgrzewacz wody
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 16, 2011, 22:51:32 pm »
Diesel ma podgrzewacz elektryczny (tzw grzałki nurnikowe) zamontowane na dojściu do nagrzewnicy. (

Tobie kogutki pewnie chodziło o WEBASTO a to jest ogrzewanie bardziej postojwe i to było jako opcja i jest to zasilane ze zbiornika paliwa. Taki dodatkowy grzejnik na paliwo.
Jaguar XJS 5,3 V12 1987
Jaguar XJ6 4,0 Sport 1996
Jaguar XE-S 3,0 V6 2015.

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: elektryczny podgrzewacz wody
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 16, 2011, 22:57:13 pm »
wersja webasto do silnikow diesla w x- i s-typach to jednak cos prostczego niz system postojowy webasto, jest to
tzw. aux-heater. dogrzewac automatycznie sie wlacza przy temperaturach ponizej 5 stopien C. w x-type-ach,
zalezny od rynku sprzedazy i rocznik jest wbudowany albo elektryczny dogrzewac (w krajach o lagodnym klimacie)
albo webasto thermo top V. ale prawda, tylko w silnikach diesel. nie ma tego w benzynakach, nie doczytalem do
konca ...  :-wstyd

pryjom

  • Gość
Odp: elektryczny podgrzewacz wody
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 17, 2011, 21:58:45 pm »
no niby fakt że jest 6 cylindrów i szybko się nagrzewa tylko że 6 cylindrowy silnik w fordzie freestar pojemnośc 4.2 nie na grzewa się w takim czasie ani nawet podobnym tylko o wiele dłużej a po wypowiedzi mam rozumieć że w naszych jaguarach może być zamontowane to elektryczne urzadzenie do podgrzewania wody to moje kolejne pytanie brzmi gdzie to mozę się znajdować bo wyczytałem gdzieś że w innych autach takie urządzenia są montowane najczęsciej przed wejsciem do nagrzewnicy??

Offline RedOctober

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.371
Odp: elektryczny podgrzewacz wody
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 17, 2011, 22:33:48 pm »
Te grzałki są montowane przed wejściem do nagrzewnicy ale tylko w dieslu.

Miałem Lagunę V6 i ona potrafiła po dwóch minutach tak sie nagrzać że w środku miałem cieplutko.
Jaguar XJS 5,3 V12 1987
Jaguar XJ6 4,0 Sport 1996
Jaguar XE-S 3,0 V6 2015.

cobi

  • Gość
Odp: elektryczny podgrzewacz wody
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 17, 2011, 23:09:22 pm »
Mi w dieslowskim bardzo szybko dmucha ciepłe. W zasadzie po 30s juz dmucha letnie przy takich temp jak teraz.
A po 2 min to już cieplutko i miło.

enter84

  • Gość
Odp: elektryczny podgrzewacz wody
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 23, 2014, 19:21:16 pm »
Odgrzeje trochę tego kotleta:
Panowie ostatnio przy wymianie oleju,przeglądałem spód i przy ścianie grodziowej od spodu znalazłem taki wynalazek:

czy to o tym jest mowa?Co ma na celu zamontowanie takiego ustrojstwa?
Pozdrawiam

Offline slawek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 313
Odp: elektryczny podgrzewacz wody
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 23, 2014, 20:10:19 pm »
To jest właśnie podgrzewacz elektryczny. Załęcza się automatycznie przy temperaturze poniżej 4oC. Ma za zadanie przyspieszyć nagrzewanie się silnika. Dodatkowo dużo szybciej do środka leci ciepłe powietrze.
X-Tpe 2,0 D sport  rok 2004

Jawe83

  • Gość
Odp: elektryczny podgrzewacz wody
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 24, 2014, 09:33:11 am »
Warto sprawdzać, czy świece grzewcze są sprawne, u mnie, za czasów jeszcze Mondeo z tym samym silnikiem, jedną szlag trafił, przez co wywalało bezpieczniki... ile się człowiek  :-zly zanim znaleziono przyczynę problemu.