Autor Wątek: X308 jak wymienić bat anteny ?  (Przeczytany 4454 razy)

Offline jazabek wac³aw

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 693
X308 jak wymienić bat anteny ?
« dnia: Listopad 16, 2011, 21:44:38 pm »
Koledzy, kupiłem bat anteny i uszczelkę, dowiedziałem się że jesli chcę wymienić uszczelkę to muszę wymontować cały mechanizm anteny od strony bagażnika. Jesli chodzi o bat to można go wymienić podobno od zewnątrz.

Spróbowałem to zrobić, ale musiałem coś sknocić bo nie dałem rady usunąć starego bata, a teraz dodatkowo antena nie chowa się do końca.

Po odkręceniu nakrętki i włączeniu radia, antena wysuwa się do pewnego momentu i na tym koniec, próbowałem trochę jej pomóc ale boję się że narobię bałaganu.

Czy ktoś z was wymieniał bat anteny i uszczelkę i może mi pomóc ? Jak to zrobić i na co uważać ?
Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy s± nieskoñczone: wszech¶wiat oraz ludzka g³upota, choæ nie jestem pewien co do tej pierwszej.

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: X308 jak wymienić bat anteny ?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 16, 2011, 22:42:06 pm »
hejka, a odkreciles srube zabiezpieczajacej?

laiq

  • Gość
Odp: X308 jak wymienić bat anteny ?
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 16, 2011, 23:15:57 pm »
Możesz zdradzić gdzie i za ile kupiłeś bat i uszczelkę a i czy bat jest razem z tą plastikową tasiemką która odpowiada za wypuszczanie i opuszczanie anteny.   

TYGRYS3

  • Gość
Odp: X308 jak wymienić bat anteny ?
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 17, 2011, 05:17:54 am »
nie sadze żeby mozna było wymienić bat od zewnątrz,
bat jest połączony elastyczną ząbkowaną taśmą,która przy zwijaniu i rozwijaniu
na wewnętrzne kółko(w mechaniżmie anteny)odpowiada za wysuwanie i chowanie anteny,
rozbierałem kiedyś antenę i sądzę że bat jest na stałe połączony z taśmą ,ale mogę się mylić  :-V

Offline jazabek wac³aw

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 693
Odp: X308 jak wymienić bat anteny ?
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 17, 2011, 17:59:07 pm »
Możesz zdradzić gdzie i za ile kupiłeś bat i uszczelkę a i czy bat jest razem z tą plastikową tasiemką która odpowiada za wypuszczanie i opuszczanie anteny.   

Kolego, bat i uszczelkę kupiłem u tego sprzedawcy :

http://www.ebay.pl/itm/400242965976?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649#ht_500wt_1054

paczkę miałem już po tygodniu, jak chcesz pomocy to napisz do mnie na priv.
Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy s± nieskoñczone: wszech¶wiat oraz ludzka g³upota, choæ nie jestem pewien co do tej pierwszej.

Offline jazabek wac³aw

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 693
Odp: X308 jak wymienić bat anteny ?
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 17, 2011, 18:06:11 pm »
hejka, a odkreciles srube zabiezpieczajacej?

Jeśli chodzi o śrubę tuż nad uszczelką na zewnątrz auta to oczywiście, zrobiłem tak jak poradził mi Jarek, tylko pomyliłem kolejność

powinienem, najpierw odkręcić śrubę a potem włączyć radio i podobno antena wysunie się bez problemu, a ja wysunąłem antenę i wtedy odkręciłem nakrętkę, próbowałem wysunąć antenę ręcznie, wysunął się jeden segment a potem koniec

Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy s± nieskoñczone: wszech¶wiat oraz ludzka g³upota, choæ nie jestem pewien co do tej pierwszej.

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: X308 jak wymienić bat anteny ?
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 17, 2011, 18:48:45 pm »
ten schemat ma juz swoja lata, ale sposob wymieniania batow antenowych sie nie zymienilo:


Offline jazabek wac³aw

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 693
Odp: X308 jak wymienić bat anteny ?
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 17, 2011, 19:09:27 pm »
   kogutki

  Tak własnie chciałem zrobić jak jest na schemacie, pomyliłem kolejność i najpierw wysunołem antenę a potem odkręciłem nakrętkę, chciałem pomóc antenie i użyłem trochę siły ale nic to nie dało, skręciłem antenę i zrobiłem tak jak w schemacie.

Może wyciągając ten segment zrobiłem coś źle ? Sprawdzę jeszcze pudełko bo tam podobno jest instrukcja.

Dzięki za pomoc i schodzę do garażu.
Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy s± nieskoñczone: wszech¶wiat oraz ludzka g³upota, choæ nie jestem pewien co do tej pierwszej.

Offline jazabek wac³aw

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 693
Odp: X308 jak wymienić bat anteny ?
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 17, 2011, 21:03:13 pm »
   Koledzy, jeśli chodzi o uszczelkę anteny to wydaje mi się że jest to część oryginalna, na opakowaniu było logo jaguara i dobrze pasuje do auta, jesli chodzi o antenę to wymontowałem ją i jutro jadę do jakiegoś elektryka.

   Nie jestem w stanie usunąć bata, problemem jest jeden z elementów, coś go trzyma w środku, nie rusza się w żadną stronę, nowy bat który otrzymałem ma krótki element z 2 wystającymi elementami i mam wrażenie że to przez ten element mam problem. Może ktoś z was rozwiązywał podobny dylemat ?

   Przyczyną złej pracy anteny był wytarty element z ząbkami, niektórych ząbków na taśmie nie było i dlatego miała problem z prawidłową pracą.
Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy s± nieskoñczone: wszech¶wiat oraz ludzka g³upota, choæ nie jestem pewien co do tej pierwszej.

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: X308 jak wymienić bat anteny ?
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 17, 2011, 21:17:20 pm »
jezeli maszt nie chce wychodzic, a masz juz rozmontowany korpus anteny, to smialo otworz i zobacz gdzie dokladnie
jest problem. w srodku jest dosc prosta mechanika, dasz rade. calkiem mozliwe, ze kawalek zebatej tasmy sie
zablokowal.

Offline jazabek wac³aw

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 693
Odp: X308 jak wymienić bat anteny ?
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 17, 2011, 21:56:39 pm »
jezeli maszt nie chce wychodzic, a masz juz rozmontowany korpus anteny, to smialo otworz i zobacz gdzie dokladnie
jest problem. w srodku jest dosc prosta mechanika, dasz rade. calkiem mozliwe, ze kawalek zebatej tasmy sie
zablokowal.

   Antenę rozmontowałem, taśma nie jest problemem, jeden z elementów anteny zablokował się w elemencie wyjściowym ( rurce ), a ta nie jest rozbieralna, jutro jade do kumpla, rzuci okiem na antenę, najwyżej będę miał do sprzedania nowy bat i chętnie kupię antenę z mechanizmem :-)
Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy s± nieskoñczone: wszech¶wiat oraz ludzka g³upota, choæ nie jestem pewien co do tej pierwszej.

Offline jazabek wac³aw

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 693
Odp: X308 jak wymienić bat anteny ?
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 18, 2011, 14:58:28 pm »
Koledzy, bat wymieniłem,okazało się że trzeba użyć tylko delikatności i wyczucia ale też brutalnej siły.
Rozebrałem wszystko, wyczyściłem środek anteny, wywaliłem stry smar i bród, wszystkie zębatki i elementy ruchome były ok.
Wszystko zmontowałem i działa prawie idealnie, antena pracuję cicho i płynnie, jedyny problem to fakt nie chowa mi się 1 najgrubszy segment anteny, ale z racji temperatury nie chciałem już z tym walczyć.

Czy ktoś miał problem z nie do końca chowająca się anteną ?
Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy s± nieskoñczone: wszech¶wiat oraz ludzka g³upota, choæ nie jestem pewien co do tej pierwszej.

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: X308 jak wymienić bat anteny ?
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 18, 2011, 16:14:02 pm »
albo silnik zatrzyma sie za wczesniej albo jest jakis opor mechaniczny (wtedy jeszcze po zatrzymaniu bata slychac
silniczka przez chwile). nasmarowales mechanizm i bat?

Offline jazabek wac³aw

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 693
Odp: X308 jak wymienić bat anteny ?
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 18, 2011, 19:26:09 pm »
albo silnik zatrzyma sie za wczesniej albo jest jakis opor mechaniczny (wtedy jeszcze po zatrzymaniu bata slychac
silniczka przez chwile). nasmarowales mechanizm i bat?

oczywiście że nasmarowałem :-)

muszę jeszcze powalczyć z ustawieniem taśmy, bo przy montażu bat wchodził do końca, zastanawia mnie ten opór, co może go powodować ?
Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy s± nieskoñczone: wszech¶wiat oraz ludzka g³upota, choæ nie jestem pewien co do tej pierwszej.

TYGRYS3

  • Gość
Odp: X308 jak wymienić bat anteny ?
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 20, 2011, 10:50:52 am »
albo silnik zatrzyma sie za wczesniej albo jest jakis opor mechaniczny (wtedy jeszcze po zatrzymaniu bata slychac
silniczka przez chwile). nasmarowales mechanizm i bat?

oczywiście że nasmarowałem :-)

muszę jeszcze powalczyć z ustawieniem taśmy, bo przy montażu bat wchodził do końca, zastanawia mnie ten opór, co może go powodować ?
taśma może się blokować a silniczek chodzi dalej,to mogło być też przyczyną wytarcia taśmy