Autor Wątek: paliwo w oleju X-Type 3.0 V6  (Przeczytany 4701 razy)

Bonzo

  • Gość
paliwo w oleju X-Type 3.0 V6
« dnia: Listopad 15, 2011, 03:25:18 am »
Witam

Nie wiem czy dobrze diagnozuje po zapachu ale z wydechu czuć straszny smród jakby się paliło coś w rurach i wyciągając miarke od oleju czuć jakby benzyne w oleju :( co to może być koledzy ? świece ostatnio wymieniłem na NGK i dalej to samo bo myślałem że po prostu nie spala dobrze paliwa w cylindrach. Na forum Mercedesa wyczytałem coś takiego : czy to może być przyczyną w moim Kocurze ?

Przelewa go i nie spalone paliwo dostaje się do oleju.Za bogato.
powodów jest kilka i wymienię je w kolejności:
-sonda lambda (sprawdzić woltomierzem zakres 0-1V)
-wtryskiwacze (sprawdzić czy nie kapią i jak rozpylają paliwo)
-czujnik temperatury (sprawdzić omomierzem na gorącym ok 300-400ohm)
-uszkodzony potencjometr (sprawdzić oscyloskopem ewentualnie wskazówkowym woltomierzem na środkowym pinie w stosunku do masy)
-regulator ciśnienia paliwa (zmierzyć ciśnienie paliwa przed ke w trakcie pracy ok 5 bar ,po zgaszeniu ma się utrzymywać ok 2,5 bar)
-EHA czyli elektrochydrauliczny regulator ciśnienia między komorami górną i dolną   w KE. (najłatwiej podmienić lub zmierzyć ciśnienie w górnej i dolnej komorze ale tu trzeba mieć trochę sprzętu i wątpię w jego awarię)

owczar

  • Gość
Odp: paliwo w oleju X-Type 3.0 V6
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 15, 2011, 10:49:29 am »
Może nieszczelne pierścienie w tłokach, paliwo nie jest w całości spalane i dostaje się do miski olejowej - albo uszczelniacze pod pompowtryskami?

ciamajda

  • Gość
Odp: paliwo w oleju X-Type 3.0 V6
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 15, 2011, 12:55:26 pm »
Wyciągnij świece i dokładnie je obejrzyj-czy któraś nie jest mokra i nie ma nagaru
Następnie sprawdz czy jest iskra
daj znać czy ok

Bonzo

  • Gość
Odp: paliwo w oleju X-Type 3.0 V6
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 16, 2011, 00:23:07 am »
Może nieszczelne pierścienie w tłokach, paliwo nie jest w całości spalane i dostaje się do miski olejowej - albo uszczelniacze pod pompowtryskami?

tego bez serwisu raczej nie sprawdze :(

Wyciągnij świece i dokładnie je obejrzyj-czy któraś nie jest mokra i nie ma nagaru
Następnie sprawdz czy jest iskra
daj znać czy ok

no niby na wszystkich jest ok bo sa nowe i nie czuć spadku mocy lub przebierania na cylindrach czyli palą wszystkie na to by wychodziło.

ciamajda

  • Gość
Odp: paliwo w oleju X-Type 3.0 V6
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 16, 2011, 10:48:18 am »
dopóki nie wyjmiesz i nie zobaczysz to nie będziesz wiedział

zadek07

  • Gość
Odp: paliwo w oleju X-Type 3.0 V6
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 16, 2011, 16:23:07 pm »
To jak juz bys wykrecal swiece, to proponuje od razu testerem zrobic test na cisnienie w cylindrach. Jak gdzies nie bedzie budowal cisnienia to glownica do sciagniecia.

Bonzo

  • Gość
Odp: paliwo w oleju X-Type 3.0 V6
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 13, 2011, 01:22:23 am »
a jakie jest prawidłowe ciśnienie w cylindrach bo właśnie będe sie zabierał za rozbieranie silnika :) więc odrazu zrobie pomiary.

zadek07

  • Gość
Odp: paliwo w oleju X-Type 3.0 V6
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 13, 2011, 07:22:50 am »
Z tego co pamięatm to 10,5 atmosfery ale niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę.

Bonzo

  • Gość
Odp: paliwo w oleju X-Type 3.0 V6
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 19, 2011, 02:21:27 am »
Tak więc wszystko jasne :) chyba ;) wszystkie uszczelki do wymiany jak leci pod głowicami pod pokrywami te co na zdjęciu i one właśnie chciałem zapytać jak się nazywają żeby kupić poprawne czyli poprawnie nazwane :) Ciśnienie ma poprawne czyli 10,5 ale sprawdze jeszcze po wymianie wszystkich uszczelek.