Autor Wątek: ile czasu AKU musi być odłączony?  (Przeczytany 6426 razy)

ktr

  • Gość
ile czasu AKU musi być odłączony?
« dnia: Listopad 13, 2011, 18:52:08 pm »
W moim Kocie odłączenie akumulatora (zarówno + jak i -) nawet na 4 godziny nie kasuje błędów OBD, nie kasuje nawet zaprogramowanych stacji radiowych:) 4 godziny to tylko skasowana funkcja komfort, wyzerowana trasa A (ilość km) i przełączony licznik z km na mile amerykańskie. Błędy musiałem skasować skanerem.

Powiedzcie mi więc, ile czasu auto musi stać z odłączonym akumulatorem by wykasować wszystkie błędy? Chciałem zrobić porządniejszą kasację niż skanerem, ale widocznie za krótko. Tylko nie na oko, może z Was ktoś wie konkretnie ile godzin?

lysyyy

  • Gość
Odp: ile czasu AKU musi być odłączony?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 13, 2011, 19:47:07 pm »
Można jeszcze po odłączeniu akumulatora zewrzeć ze sobą przewody + i -. O ile nie ma żadnej dodatkowej baterii gdzieś na podtrzymaniu elektroniki...

zadek07

  • Gość
Odp: ile czasu AKU musi być odłączony?
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 13, 2011, 20:09:05 pm »
Gdzies kiedys wyczytalem taka terie chyba tu na forum zeby wcisnac pedla hamulca i caly prad zgromadzony we wszystkich kondestaorach pojdzie w swtla stopu. Osobiscie nigdy nie testowalem ale chyba warto sprobowac

ktr

  • Gość
Odp: ile czasu AKU musi być odłączony?
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 13, 2011, 20:53:22 pm »
Czyli najpierw odłączyć akumulator, a później wcisnąć pedał hamulca? Ciekawa teoria, nie słyszałem:) A może po prostu gnój powinien postać bez aku ze 2 doby, dla pewności, hehe?

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: ile czasu AKU musi być odłączony?
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 14, 2011, 23:29:22 pm »
hejka, ecu sie zresetuje od razu po odlaczania aku, uwaza sie czas minimalny na 5 minut. bledy sie nie skasuja, bo
oni sa potrzebny do diagnozowanie usterek. jedyny, jezeli blad ktory powoduje "check engine" po ponownym
polaczeniu aku nie wystepuje, to "check engine" wtedy sie nie zapali a ewentualny ograniczenie (limp mode) silnika
nie wystepuje. jednak kody bledow zostaja w komputerzie, tak zeby mechanik przy nastepnej diagnozy moglby
sprawdzic to, co trzeba.

ktr

  • Gość
Odp: ile czasu AKU musi być odłączony?
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 26, 2011, 16:22:10 pm »
Nie mogę w to uwierzyć... odłączyłem akumulator, zarówno "minus" jak i "plus" został odłączony. Auto stało tak 5 dni (pełne 5 dób). Po 5 dniach podłączyłem akumulator i jedyne co musiałem zrobić to:
- podać kod od radia
- ustawić funkcję komfort
- wyzerował się licznik trasy A i musiałem przestawić km na mile
- ustawić godzinę oraz ustawienia w radiu typu "basty", "treble" itp

Zaskoczyło mnie to, że radio miało zapamiętane wszystkie moje stacje radiowe. Jak on może to pamiętać, skoro przez 5 dni akumulator był odłączony? Co mogło podtrzymywać tę pamięć? Strasznie mnie to dziwi. Ma ktoś pomysł?

zadek07

  • Gość
Odp: ile czasu AKU musi być odłączony?
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 27, 2011, 01:51:13 am »
Bateryjka w radiu do podtrzymania pamieci