Autor Wątek: Zawór AGR czyszczenie kolektora dolotowego.  (Przeczytany 6317 razy)

Offline gt500m

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 81
  • S Type 2.7 D
Zawór AGR czyszczenie kolektora dolotowego.
« dnia: Listopad 13, 2011, 11:00:14 am »
Witam
Proszę o opis umiejscowienia oraz jak odłączyć zawór AGR w silniku 2.7 diesla.
Czynność tą chcę wykonać w celu oczyszczenia kolektora dolotowego preparatem FORTE INTAKE CLEANER.
Preparat ten poleca jeden z forumowiczów i jak sądzę z powodzeniem.
Ponadto przeprowadziłem rozmowę z przedstawicielem firmy Forte i jak się okazało,produkty tej firmy są zalecane przez Jaguara.Niestety dostęp do nich można uzyskać tylko i wyłącznie przez service lub złożenie zamówienia przez zarejestrowaną działalność serwisowo warsztatową.
Nie prowadzą sprzedaży detalicznej co moim zdaniem daje plus na profesjonalizm.
Nie mniej jednak proszę o opinie i ewentualne sugestie związane z stosowaniem tego oraz innych środków firmy FORTE.
Pozdrawiam.

Intruz

  • Gość
Odp: Zawór AGR czyszczenie kolektora dolotowego.
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 14, 2011, 09:29:39 am »
chodzi chyba o egr?

Sebastian X

  • Gość
Odp: Zawór AGR czyszczenie kolektora dolotowego.
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 14, 2011, 12:38:13 pm »
AGR=EGR=zawór recyrkulacji spalin :-W


ciamajda

  • Gość
Odp: Zawór AGR czyszczenie kolektora dolotowego.
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 14, 2011, 13:34:39 pm »
Preparat bardzo dobry-tylko??
Dlaczego tylko- w zależności jak mocno masz zabrudzony kolektor.
Jeśli bardzo to nie polecam-może narozrabiać

Offline gt500m

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 81
  • S Type 2.7 D
Odp: Zawór AGR czyszczenie kolektora dolotowego.
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 15, 2011, 05:12:58 am »
Witam
Dzięki za zobrazowanie nie mniej jednak napisz proszę co może spowodować  i do czego doprowadzić użycie tego specyfiku.
Z jakimi ewentualnie następstwami muszę się liczyć.
Powiem tak,że po otwarciu puszki zawierającej filtr powietrza obraz nie był zadowalający.
Masa naleciałości wkoło filtra,a i sam filtr nie wyglądał zbyt dobrze,i to raczej zasugerowało mi ewentualne użycie tego FORTE.
Jednak brak jakichkolwiek sugestii odnośnie tego typu specyfików,nie wiem czy to ze względu na możliwość złapania usterki czy też rzadkość zastosowania przez fanów naszej marki.
Może jednak ktoś jeszcze podsunie swoją opinie czy ewentualne sugestie po użyciu podobnych.
Dziękuję.

ciamajda

  • Gość
Odp: Zawór AGR czyszczenie kolektora dolotowego.
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 15, 2011, 09:39:58 am »
Kolego
Masz zabrudzony dość mocno układ dolotowy silnika.
masz po szczelności zaworowej czyszczenie tego na samochodzie spowoduje to iż cały ten "syf" znajdzie się w silniku- i tu zaczynają się schody. Jeśli nawet dostanie się ta maż pod zawory-a dostanie się na 100% to masz po szczelności zaworowej. Nie wiadomo jak tłoki z pierścieniami na to zareagują i cała reszta. Zadzwoń 511 644 445 i porozmawiaj- ja rozmawiałem i opisywałem Twój problem. Jak coś więcej chcesz to zapytam i odpowiem Ci tu

Racepl

  • Gość
Odp: Zawór AGR czyszczenie kolektora dolotowego.
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 19, 2011, 20:16:46 pm »
I jak po czyszczeniu kolego? Ja też zastanawiałęm się przeczyścić EGR w moim 2.7 bo czasem trochę dymi a czasem w ogóle i mnie to denerwuje. A sprawdzałeś pręd maks? 

swanyadi

  • Gość
Odp: Zawór AGR czyszczenie kolektora dolotowego.
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 20, 2011, 19:52:07 pm »
Jak dobrze widzę to ten rysunek silnika to benzyka a nie dizelek .
A może się mylę???